Evet, hoşlanmıyorum!

İnsanların kpop konusunda ikiyüzlülük yapmasından hiç hoşlanmıyorum! Favori gruplarını savunurken diğer gruplara çamur atmalarından nefret ediyorum. Ya da başka grupları eleştirirken tarafsız davranmamalarından! “Bakın ben objektifim ama…” diye başlayıp zırvalayan o kadar çok insan gördüm ki “madem saçmalayacaksınız susun!” demek geliyor artık içimden.

Antilik yapan her insandan iğreniyorum. Kimse kimseyi sevmek ya da yaptığı müziği beğenmek zorunda değil. Ama sevenler ve beğenenler olduğunu bilerek saygı duymak zorunda! İnternet ortamında olabiliriz ama bu insanlara saygı duyulması gerektiği gerçeğini değiştirmiyor. Karşınızda sadece bir nickname ya da sanal bir hesap olabilir ama o klavyenin başında bir insan duruyor bilmem hatırlar mısınız? Tıpkı sizler gibi hani. Klavye başında hakaretler savurmak, hiç karşılaşmayacağınız insanlarla kavga etmek kolay. Grupların yıllarını harcayarak bugünlere geldiğini unutup, emeklerini hiçe sayarak yaptıkları işi ve onları yerden yere vurmak kolay. Saygı nedir, empati nedir bilmeyen, karşılarındakinin de insan olduğunu ve onun da duyguları olduğunu düşünemeyen duyarsız mahlukatlar için tabii.

İşin içinde sevgi varsa insanın tarafsız olması zordur.  Herkes grubunu karşılıksız bir sevgiyle seviyor, müzikleri için kişilikleri için ya da her neye önem veriyorsa onun için. İnsanların gözünün kör olması da normal. Ama bu beyinlerini kullanmayı bırakmak zorunda oldukları anlamına gelmiyor. Sadece kendinizi eleştirdiğiniz grubun fanlarının yerine koyun, grubunuzu da eleştirilen grubun yerine. En azından böylelikle yaptığınız şeyin nasıl bir his olduğunu bilirsiniz. Her grubun eksikleri var, kabul edin etmeyin. Sizin görmek istemediğinizi başkaları gözünüze sokacağına siz bilincinde olun daha iyi. Ama  insanların sevdiği şeyi eleştirirken, ortak noktanızın “sevgi” olduğunu unutmayın. Siz seviyorsunuz evet ama karşınızdaki de öyle. Karşınızdakilerin ya da eleştirdiklerinizin de insan olduğunu unutmayın ve rica ediyorum insan gibi davranın!

Yoksa ben kafayı sıyırıp seri katile bağlayaraktan hepinizi elden geçirebilirim! Bilginize!

Advertisements