Şimdi, Gelecekte, Sonsuza Kadar GIRLS’ GENERATION!

SNSD 5. yaşını kutluyor! Kore’deki sonelar şu anda Ewha Woman’s University’de fanmeeting için beklerken geri kalanlarımız da oturup – her zamanki gibi – fotoğraflara bakıp, birilerinin olanları anlatmasını bekliyoruz. Tipik. 😦 (Debut tarihleri 5 Ağustos ancak fanmeeting bugün düzenleniyor. )

SNSD ismi benim için çok değerli. Sadece bir grup ismi değil gerçekten de bir dönemi, dönüm noktasını ifade ediyor. Erkek grupların üstün olduğu, kız grupların söz sahibi bile olamadığı bir piyasada ‘şimdi kızların zamanı!’ dediler. En büyük haksızlık, iftira ve zorbalıklara maruz kaldılar. Onların yok olması için ne kadar uğraşıldıysa onlar da bunun onlarca katı daha fazla çalıştılar. Belki o zaman vazgeçebilirlerdi. Belki üyelerden birkaçı gruptan ayrılabilirdi. Belki SNSD ismi o zaman silinebilirdi ama vazgeçmediler.

Şimdi onların zamanı. En çok saygı gören, en çok kazanan, en çok satan, en güçlü! Tarihe damgasını vuran bir kız grubu haline geldiler. Kore ve Asya’nın gelmiş geçmiş en büyük kız grubu ilan edildiler. Kore kültürünün simgeleri haline geldiler.

Hep daha çok çalıştılar, hep daha alçakgönüllü oldular. Birlikte çalıştıkları herkese kendilerini sevdirdiler. Kore onlara ülke’nin kız grubu dedi. ‘Gugmin Girl Group.’ Kore her seferinde onları 1. seçti. Fan kitleleri hep daha büyüdü. Ben de dahil birçok insana ilham kaynağı oldular.

Şimdi 5. yaşlarını kutluyorlar. Birçok zorlukla dolu, yorgun argın ancak mutlu süregelen bir hikaye.  Kimsenin sona ermesini istemediği bir hikaye.

5. yaşın kutlu olsun SNSD! Hikayeniz sona erse bile hiçbir zaman unutulmayacaksınız ÇÜNKÜ:

Şimdi, Gelecekte, Sonsuza Kadar GIRLS GENERATION! 🙂

*Bu fanmade videoları seveceğinize eminim 🙂

Günün anlam ve önemine istinaden: Complete 🙂

credits: as tagged