“SİZ BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYO MUSUNUZ? BÖYLE Bİ ADAMIM BEN!”

PSY samchon böyle gündemi meşgul ederken, G. Kore’de en az PSY kadar ünlü  ve bir o kadar da eğlenceli bir grubu paylaşmak için tam zamanı dedim! 1994’ten bu yana etkin olan DJ Doc! G. Kore’nin ‘bad boyları’ olarak tanınan grup, şimdiye kadar birçok hit’e imza attığı gibi birçok kpop grubunun da favorisi. Üniversite festivallerinin aranan isimleri olmaları ve norebanglarda en çok söylenen şarkılardan bazılarına sahip olmaları da cabası!

Ben bu grubu SNSD sayesinde keşfettim çünkü kızlar paylaşacağım şarkıyı – ne kadar çok seviyorlarsa artık – belli bir dönem dillerinden düşürmemişler resmen. Bütün diğer gruplar gibi! Birçok cover’a rastlamak mümkün.

“I’m A Guy Like This” 2010 yılında yayınlanmış ve dinleyicilerden büyük bir beğeni toplamış. Video’da ise bazı kpop gruplarına ve sanatçılarına göndermeler yapılmış, kareografi’ye yine bu grupların ‘imzası’ denilebilecek hareketler eklenmiş. Baştan sonra bir geyik modu baskın zaten. 😀 Özellikle Lee Hyori’nin Chitty Chitty Bang Bang, After School’un Bang klibine ve CNBLUE’ye göndermeler yapılmış. Yonghwa’nın imzası olan el işaretini bilirsiniz, o bile araya sıkıştırılmış.  Eh bu gibi ayrıntılar da videoyu çok daha eğlenceli bir hale getiriyor bir fan için. 😀

*

PSY’ı sevdiyseniz DJ Doc’ı da seversiniz diye düşünüyorum. Hem DJ Doc’ın klibini hem de SNSD’nin küçük bir cover’ını paylaşıyorum sizin için!

Afiyet olsun. 😛