7-ara is Back!

T-ara bir kez daha 7 kişi olarak döndü. Hem de kariyerlerini neredeyse yerle bir eden skandalın hemen 1 ay sonrasında. Acele ettiklerini düşünenler de var, kendi köşelerine çekilmemelerini onaylayanlar da. Ben de ‘shut up and enjoy the music’ diyen youtube kullanıcısının görevini devralıyorum.

T-ara kariyerini gerçekten mahvetti. Olan bitenler arasında gerçek nedir, ne değildir bilemeyiz. Hwayoung mu haklıydı, yoksa grubun geri kalanı mı belirsiz. Ancak kesin olan bir şeyler var. Bunlardan ilki, T-ara’nın şirketinin her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırdığı gerçeği. CCM’in CEO’su Kim Kwang Soo zaten karışık olan durumu hepten mahvetti. Her gün daha da çelişkili açıklamalar yaparak resmen saçmaladı. Şirket olarak grubun üyeleri arasında var olan bir sorunu çözemedikleri gibi bunun twitter gibi dünyaya alabildiğine açık bir ortama taşınmasına izin verdiler. Grup üyelerinin de en büyük hatası bu oldu zaten. Hwayoung’un bu kadar destek almasının ve grubun imajının yerle bir olmasının sebebi tamemen – Qri ve Areum dışındaki – T-ara üyelerinin sorumsuz, çocukça ve düşüncesiz davranışlarından kaynaklanıyor. Onların bu davranışlarının üstüne yazıldıkça yazıldı. Belki iftiralar atıldı, en ufak hareketlerinin bile altında art niyet arandı. Olduklarından çok daha haksız duruma düştüler. Kwang Soo’nun saçmalıkları da işin içine girince medyaya lezzetli mi lezzetli bir skandal çıktı, epeyce ekmeğini yediler.

Ben bu konuda ne Hwayoung’u ne de T-ara’yı destekliyorum. Hwayoung hakkındaki iftiraların da, T-ara hakkındaki iftiraların da dayandığı bir somut kanıt yok. Tabii ki Kwang Soo’nun açıklamalarını ciddiye bile almıyorum ama bir taraf seçmek de diğerine haksızlık gibi geliyor. Gerçeklere aynı derecede uzağız çünkü. Bundan sonra çok daha dikkatli takip edeceğim onları, o kadar.

Comeback kısmına dönersek! Sexy Love, sözleri son derece boş olup kendisi çokça eğlenceli olan bir şarkı. Alışılageldik bir durum yani. Şahsen kafama öyle bir takıldı ki aralıksız dinliyorum kaç gündür. Albümü dinlemedim nedense içimden dinlemek gelmiyor. İster istemez bu skandaldan etkilenmişim. Ama Sexy Love sayesinde kızlara ikinci bir şans veriyorum diyebiliriz. Dance Version dışındaki videoları tavsiye etmiyorum. 15 dakikalık video ömrümden ömür götürdü. Parlak siyah kostümleri dışındaki her şeyi yakmak istiyorum. Kostümlerinden bir tanesinde SNSD’yi kopyalamakla suçlandılar, kareografilerindeki kimi hareketleri de. Bence bu netizenlar iyice zıvanadan çıktı, bu kadar da abartılmaz. Sonuç olarak bence gayet eğlenceli bir şarkı ve video olmuş. Kızlar zaten çohoş, hatta Hyomin’e evlenme teklifi edebilirdim bizzat kendim hemcinsi olmayaydım. Öyle işte. İsteyen dinlesin, gidiyom ben. 😀

*Bu arada LOEN video’ya İngilizce altyazı eklemiş, sevdim ve onayladım.

Advertisements