Rania: Hiç tipim değilsin işte, anlasana!

Rania’nın tipi değilsiniz, dağılın. 😀

Rania yine sahnede! Fakat bu sefer sadece 5 kişiyle.

Rania’nın geçmişine bir dönelim. Teddy Riley tarafından desteklenen 7 kişilik grup daha sonra bu amca tarafından terkedildi. Debut parçaları Dr Feel Good ve videosu birçok tartışmaya yol açtı. Teddy Riley kpop’u kirletmekle bile suçlandı. Uluslararası kpop fanları Rania kızları hakkında söylemediğini bırakmadı. Kısa bir süre sonra Teddy grubun şirketiyle anlaşamadığı gerekçesiyle kızları terketti ve SME ile çalışmaya başladı. (SNSD – The Boys/EXO – What is Love Teddy’nin eseridir) Eh bu karmaşanın ardından Rania’nın ilk comeback dönemi pek de parlak geçmedi. Vokal olarak müthiş bir kapasiteye sahip olan bu grup için fazlasıyla basit bir şarkı seçilmişti. (pop pop pop nedir allasen?)

Bu seferki dönüşleri hepten karmaşık. 7 üyeden 2’si gruptan ayrıldı. Grubun ana vokali, Xtina’nın Kore şubesi Jooyi grubtan çekildi. Söylentiler doğruysa YGE ile çalışmaya başlamış. An itibariyle Jooyi’nin hala grupta olduğunu ancak başka bir proje yüzünden bu comeback’te yer almadığını öğrendim. Orada neler oluyor anlamadım. Rania’nın bu şarkısı ve klibinin de arkasında YGE var. Şarkıları Tablo imzası taşıyor. Hepsi iyi hoş da kpop fanlarının ikiyüzlülüğü yine bu noktada su yüzüne çıkıyor. Bu da bana acayip batıyor yani kinimi kusmam şart, yapacak bir şey yok. Sonuçta bu kızlar hep yetenekliydi, hep müthiş bir potansiyele sahiplerdi. Ama şirketlerinin onlara biçtiği tarz ve imaj yüzünden kızlar haklarında demediklerini bırakmadı bu ikiyüzlüler. Ve şimdi sırf YGE imzasıyla geri döndüler diye her şey birden unutuldu. Herkes sevgi kelebeğine falan dönüştü, çıldırabilirim yani. Neyse!

Şarkılarını sevdim ama bence Rania için daha sert? bir şarkı seçilebilirdi. Üzümün çöpü, armutun sapı, evet ben de böyleyim. Hoş, bu benim birçok grup için istediğim bir şey zaten. Konuya dönersek, Bu kızları en iyi anlatabilecek kelime: fierce! Tamam classy, sexy, crazy falan filan da sizi tanımlayan şey eksik yani. Ama sözler için aynı şeyleri söyleyemem, çünkü wohooo bayıldım. 😀

‘Yanıma yakıştığını falan mı sandın? Tıpkı topuklu ayakkabılar gibi, rahatsızsın’

Ya da:

‘Midemi kaldırıyor yapmamı beklediğin her şey, bu ben değilim farkında mısın?’

Ve özellikle:

‘Kısa keserim bilirsin; hiç tipim değilsin, hoşçakal!’

Grubun bundan önce yaşadıklarını göz önünde bulundurursak daha da anlam kazanıyor hepsi. 🙂

Kızların vokallerine bayıldım, hastasıydım hala da hastasıyım. Jooyi’nin eksikliği benim üstümde hiçbir etki yaratmadı sizi bilmem.  Music Core comeback sahnelerini izlemenizi tavsiye ederim, canlı performansları bir harika. Daha önce gruptaki favorim konusunda Saem ya da Tae arasında gidip geliyordum ama şimdi Xia’ya da aşık oldum gibi, sonra bir de Riko’nun sesi var ki~ n’apsam bilemedim. (TANRIM KRİİİİİZ)

Daha fazla zırvalamadan:

Afiyet olsun!

*Bu arada, klibi teaser’ından önce yayınlarak bir ilke imza atan LOEN Entertainment’ı tebrik etmesem olmazdı. 😀

Advertisements