SNSD Hakkında Başka Bir Saçmalık Daha

Yani bu konuyu gündeme getirmekten bile utanıyorum ama sırf cehaletten ve ön yargıdan gözü kör olmuş, tanımlanamayan cisimlere ufak bir bilgi vermek için yazıyorum.

Malumunuz bazı aşııırııııııı modern bakış açılı(!) kişiler kızların şort/mini etek vs giymesine takılıyor. Burada bahsettiğim kızlar sadece SNSD üyeleri de değil pek tabii. Sevmediğin bir kız grubu varsa yaftayı yapıştır, kafa yapısı buna varıyor bazılarında. Tamam size ters olabilir, sizin görüşünüze ve yaşam tarzınıza ters olabilir ama herkes sizin gibi yaşamak zorunda değil farkında mısınız bilmem? Kaldı ki ünlüleri böyle konularda eleştirip ağza alınmayacak hakaretler etmek..

Neyse, sizlerle bir haber paylaşacağım ki bazı bilgi yoksunu insanlar çenesini kapasın. Efendim sahnedeki kıyafetler hadi neyseymiş de havaalanlarındakiler ne oluyormuş! Teşhircilermiş falan filan. Of zavallı beyin hücrelerim! :’D SNSD’nin (ve başka birçok grubun) havaalanlarında giydikleri kıyafetler önceden stilistleriyle birlikte hazırlanır. Özellikle yurtdışına gidiyorlarsa ekstradan özen gösterilir. Malumunuz süper star havaları falan. SNSD de bunu bir programda açıkladı. Üyeler havaalanlarında giydikleri ultra şık kıyafetleri uçağa binmeden önce tuvaletlerde daha rahat kıyafetlerle değiştirdiklerini söylediler. Hayır hangi mantıkla kpop gruplarının o kıyafetlerle yolda rahat edebileceğini düşünebiliyor insanlar anlamıyorum zaten. Topuklularla yola mı çıkılır yani? Her neyse, söyleyeceğimi söyledim gidiyorum.

SNSD fanlarından ricam, lütfen ama lütfen bu insanların seviyesine düşmeyin. Ettikleri hakaretlerle, kendi nefretleriyle boğulsunlar. Sevdikleri değil sevmedikleri şeylerle uğraşmak onların kaybı. Bırakın ki size de zaman kaybettirmesinler. Merak ettiğiniz bir şey mi var? Çevirilmesini istediğiniz bir haber mi var? Gidin SNSD fan sayfalarındaki aklı selim insanlardan rica edin, gelin benden rica edin mümkün olduğunca yardımcı olurum. Seviyesiz insanlarla seviyesiz tartışmalara girmeyin çünkü bu sadece SNSD’ye ve fandom’a zarar verir. Bizim işimiz SNSD’yi sevmek ve desteklemek. Seviyesizlerle bir olmak değil.

Habere de buradan ulaşabilirsiniz: http://en.korea.com/blog/enter/tv/snsd-says-%E2%80%9Cwe-prepare-%E2%80%98airport-fashions%E2%80%99-in-advance-then-change-into-comfortable-clothes-in-the-plane%E2%80%9D/

Bize katılmayan insanlara karşı bile saygıyı elden bırakmamak gerek. İnternet ortamında insanları ayırt edebileceğimiz tek şey bu çünkü.