K. Will: Söylendiği Kadar Kolay Değil

Biraz önce K. Will’in yeni albümünü dinlerken fikrim geldi. K. Will’in videolarında genellikle dönemin en gözde isimleri boy gösterir. Ben de bu videoları bir toparlayalım dedim. Bakalım kimler var kimler yok. 😛

***

Öncelikle biraz K.Will’den bahsedeyim. Gerçek ismi Park Hyung Soo olan bu arkadaşımız debut yapmadan önce epeyce uğraşmış, birçok önemli isimle çalışmış. Daha sonra Rain’in albümünün yapım aşamasında JYP amcamız bu evladımızı keşfetmiş ve ilk albümünü hazırlamış. 2006 yılında çıkan ‘A Love To Kill’ OST’siyle tanınır olmuş. Sonraki yıllarda da OST ve solo çalışmaları sayesinde Kore’de çok sevilen ve saygı gören bir isim haline gelmiş. K. Will’in birçok kpop grubu ve şarkıcısıyla düetleri mevcut. Mütemadiyen aşk acısı çeken bu arkadaşımızın şarkılarına diyecek yok ama biz bugün sadece videolara odaklanacağız. Başlayalım!

*Dikkat! Sadece Starship Entertainment’ın resmi kanalına yüklediği videoları ve tarihlerini temel aldım, bilginize arz ederim.

9 Haziran 2010 – Present ft BEAST Ki Kwang & MBLAQ Thunder & UKISS Dongho & Jin Ji Hee & Wang Suk Hyun

Kikwang’ın şirilinliğinin yanı sıra bu iki minik oyuncuyla birlikte de klip tadından yenmiyor arkadaşlar.

24 Ağustos 2010 – Dropping Tears ft SNSD Yuri

Bu video benim içimi paralıyor sayın seyirciler. Ancak Yuri’nin Fashion King dizisindeki Choi Anna rolüne seçilmesinin en büyük nedeni bu videodaki performansıdır.

24 ağustos 2010 – Love 119 ft MC Mong 

Bu şarkı hiçbir reklam yapılmadan K-Chart’ta 2. sıraya kadar yükselmiş. Unutulmazlardan.

10 Mart 2011 – My Heart Beating ft MBLAQ Lee Joon & IU

Bu videoyu da benim kalbim kaldırmıyor. Ayrıca bu şarkı da K. Will’e ilk Inkigayo mutizen ödülünü kazandırdı.

22 Mart 2011 – Can’t Open My Lips ft MBLAQ Lee Joon & IU & BOYFRIEND Minwoo

Bu video da ara sıcak gibi bir şey olmalı. Sıcak diyorum çünkü içinde Lee Joon var. 😛

13 Şubat 2012 – I Need You ft SISTAR Kim Bora & Yeo Jin Goo

Bu şarkı da K. Will’e ilk K-Chart 1.liğini kazandırdı.

19 Ekim 2012 – Please Don’t ft SISTAR Dasom & Seo In Guk & Ahn Jae Hyun

Son zamanların flash ismi Seo In Guk’ın oldukça trajik hikayesini izlediğimiz bu video beni epeyce eğlendiriyor son günlerde. 😀 Şarkıya zaten yapacak yorumum  yok. Bir kez dinlemeye başladım mı sonu gelmek bilmiyor. 🙂

‘Letting go is not as easy as it sounds’ demiş. E adam haklı.

***

K. Will’in videoları tam bir yıldızlar geçidi görüldüğü üzere. Masal gibi şarkılarını buna benzer hikayeler ve videolarla tamamlıyor dostumuz. Ses desen zaten bu dünyaya ait değil gibi. Kendisi Daesung’a da epeyce benzetilir dış görünüşü açısından. İzlemeyen, dinlemeyen bir fırsat versin derim.

Afiyet olsun 😛