Ailee: Yarısını Kendime Saklarım

Sesi kulaklara ziyafet, kendisi evlere şenlik Ailee kızımız ilk mini albümü Invitation’dan Evening Sky isimli şarkısı için bir video yayınladı. Ancak bu video baş rolünü Dakota Fanning’in oynadığı ‘Now is Good’ filminden alınan karelerden oluşuyor. Film  G. Kore’de 8 Kasım tarihinde vizyona giriyor ve Ailee’nin şarkısı da filmin ülkede tanıtımı için seçilmiş.  Film lösemi hastası olan bir kızın son günlerini anlatıyor.

Şarkı ise tabii ki insanın ağzına tükürüyor. Ailee’nin muhteşem sesi sayesinde o lanet olası duygular beyninizin kıvrımlarına kadar işleniyor. Şarkının teması da aşk acısı tabi, başka nolacağdı. ‘Akşamları gökyüzüne bakasım gelmez, dünya bile beni terkedecek gibi gelir’ diyor Ailee kardeşimiz. ‘Yarın sabah güneş yine doğacak ama benim dünyamı aydınlatan şey güneş mi bakalım? Aman ne olmuş, sen gitsen de aşk yine beni bulur ki. Kavga gürültü defoldun gittin ama yine de aklımdasın işte, nalet gelsin.’ Biraz çelişkili tabii. ‘Sıradan şeylere gülüp eğleniyorum, gittin ya, artık daha sık mutlu oluyorum.’ Ama yine de içindeymiş işte. Mallığın sınırı mı var sanki, anlayabilen beri gelsin. Benim şarkıdan en sevdiğim sözler şunlar oldu ‘Whenever I give someone my heart I have a habit of saving the half; ne zaman kalbimi birine verecek olsam, yarısını kendime saklarım.’ Hayat sigortası gibi bişi işte. Neyse, şarkı çok güzel olim. Dinleseniz iyi edersiniz, valla.

Ailee’nin albümünü dinlemeyen kaldıysa da gitsin beş dakika bir köşede utansın, sonra da albümü dinlesin. (baskı yok yani) Merak etmeyin bütün albüm böyle ağlak değil. 😛

Advertisements