Roy Kim: 4. Super Star K!

Super Star K4 de bitti. Yarışma yine bizi harika seslerle tanıştırdı. Roy Kim (kpop tanrıları onu kutsasın) bu yarışmadan galip olarak çıktı. Roy Kim’e geleceğim ama önce biraz SS-K programından bahsedelim.

Super Star K, G. Kore’nin farklı bölgelerinde seçmeler düzenliyor; seçmeler sonucunda 12 yarışmacı Super Final’e kalıyor. Sonrası malum zaten. Yarışmanın 3 jüri üyesi var, Lee Seung Chul, Yoon Mi Rae ve PSY. Tabii bunlar 4. sezonun jürileri. Daha önce JYP, Lee Hyori, Yoon Jong Shin, Baek Ji Young gibi isimler de jüri üyeliği yapmış.  Lee Seung Chul jürinin lideri, demirbaşı gibi. Zaten G. Kore müziğinin de demirbaşlarından biri. SNSD fanları kendisini tanır, tanımıyorsa çok ayıp ediyordur. Zira SNSD’nin ‘Girls’ Generation’ isimli şarkısı aslında Lee Seung Chul’ın 1989’da yayınladığı şarkısının cover’ıdır.  Yoon Mi Rae, sahne ismi Baby Tasha, da yine ünlü bir şarkıcı. PSY’dan bahsetmeme gerek yok zaten. 9. hafta itibariyle  Gangnam Style faaliyetleri nedeniyle jüri üyeliğinden çekilmek durumunda kalmış. Yarışmayı kazananlar daha sonra MAMA’da performans sergiliyor. Yarışmanın 1. sezonunu Seo In Guk, 2. sezonunu Huh Gak, 3. sezonunu Ulala Session kazanmıştı. Gelelim 4. sezonunun galibine.

Roy Kim hakkında henüz ayrıntılı bir bilgimiz yok. Sağdan soldan toparladıklarımı paylaşacağım. Roy yurtdışında eğitim gören bir öğrenci ya da öğrenciydi diyelim. Georgetown Üniversitesinde eğitim görecekmiş. G. Kore’de ünlü bir makgeolli markasının CEO’sunun oğlu ve aynı zaman Rainbow üyesi Yoonhye’nin kuzeni. Henüz 20 yaşında. Youtube’da çokca cover videosu mevcut. Bir de blog’u var ama orada da pek bir şey bulamadım ben. Boş zamanlarını şarkı söyleyerek geçiriyomuş falan. Gitarı, sesi ve besteleri müthiş bir üçlü. Yarışmayı baştan sonra takip etmedim ama anladığım kadarıyla sonlara doğru herkesin aklını almış. Hatta Lee Seung Chul ve Baek Ji Yong tarafından neredeyse eleniyormuş. Diğer jüri üyesi Lee Haneul korumaya almış da savolsun, kurtulmuş. Zaten iş kendi bestelerine gelince diğerlerini gölgede bırakmış olmasına şaşırmıyorum. Canlı performansına övgü yapmaya kalkmam dahi hakaret sayılır. October Rain şarkısı yine kendi bestesi. Müthiş bir performans. Neyse işte, bugün yine kendi yazıp söylediği ‘Passing By’ isimli şarkısı yayınlandı. Zaten bu yazıyı da o şarkı yüzünden yazdım, ehe. Çünkü yine, yine ve yine çoh cizeeel. Şarkının hikayesi de var. (wihoo) Bu arkadaşımızın yurtdışındayken bi’ sevgilisi varmış. Sonra ayrılmışlar tabii. (mutlu sonlar sadece bitmemiş hikayelerde olur, haha) Ayrıldıktan sonra esas kız bizim Roy’un ona hediye ettiği kolyeyi buna geri vermiş. (al mektuplarını, ver mektuplarımı aadagshd) Roy da kolyeyi görünce pek bir duygulanmış, pek bir içlenmiş ve bu şarkıyı yazmış. Şarkıyı ‘sen de özleyinceye kadar’ diye bitirmiş. Acaba hala bekliyo mudur. (yersen) Neyse, eski kız arkadaşımıza da buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz bu muhteşem şarkının yazılmasına vesile olmuş. Savolsun. 😀

Roy Kim yarışmanın galibine verilen ödülü – 460bin dolara tekabül eden bir para oluyo bu – hayır işlerinde kullanılmak üzere bağışladı. Babasıyla çok önceden karar vermişler parayı bağışlamaya. Olur da yarışmayı kazanırsa~ Netizen kadrosu da bu durumdan pek memnun kalmıştı. Zengin olsa bile böyle bir ‘jest’ yapmış olmasını takdir ediyorlar.

Efendim Roy Kim kendine büyük bir fan kazanmış durumda. (he ya, ben asdfgjdgajgdas) Böyle şarkılar yapmaya devam ederse de tası tarağı toplayıp Kore’ye gitmem için bir sebep daha vermiş olur bana. MAMA’yı heyecanla beklemek için bir sebep daha oldu işte. Bekleyin insafsızlar.

*Yarışmanın 3 finalistinden biri de Jung Jun Young. Bu arkadaş da birçoğunun favorisiydi. Eski LED Apple üyesiymiş, talipleri bir göz atsın derim. Roy Kim ile düet parçası ‘Becoming Dust’  listelerde all-kill yaptı şimdiden.

**Roy Kim bazen yaşına göre çok büyük mü duruyo yoksa benim gözlerim bozuk olduğundan mı öyle geldi bana?