KARA Üyeleri Sahnede! Ama Bu Sefer Solo Olarak

Konuya dalıyorum: bugün de Kara üyelerinin solo şarkıları bana dert oldu. Dert dediğime bakmayın lafın gelişi. Gayet mutluyum bu konuda.  Aslında konu üzerine söyleyeceğim çok şey vardı. Ama yazıyı kim bilir ne zamandan beri sallıyorum ki söyleyeceklerimi de unuttum. Neyse, olduğu kadar artık.

62015873

Bu solo parçalar ilk olarak Karasia konserinde seslendirildi. Daha sonra Japonca versiyonları Kara Collection albümüyle birlikte yayınlandı. Son olarak da geçenlerde şarkıların Korece versiyonları ve videoları yayınlandı.  Bu hafta da kızlar sırayla farklı programlarda solo debut sahnelerine çıkacaklar.

Sanıyorum ki bu solo çalışmalar Kara’nın şu ana kadar yaptığı en hoş şeylerden biri. Her ne kadar DSP’yi bu yüzden tebrik etmek istesem de bu işte Universal Music Japonya’nın parmağı olduğu bariz. Her şekilde, yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler, güzel oldu bu. Eminim ki bütün kpop fanları sevdikleri grupların bu tarz solo çalışmalarını görmek ister. Şahsen ben SNSD’nin her üyesinin kendi şarkısı ve conceptiyle sahneye çıkmasını çok isterdim ama 9 kişi, 9 şarkı~ SME istese bile imkansız. Neyse, ben konserlerdeki sololarla yetinmeye devam edeyim. Kara’ya dönelim.

Hara’nın şarkısı – Secret Love – ve videosu tam bir ‘aegyo’ patlaması. Hara çok şeker, video da çok hoş. Hara’ya bir de ZEA’den Siwan eşlik ediyor kiii. (kıkıkıkı) İşte video hoş falan ama şarkı pek bana göre değil. Gyuri’nin videosunun başlığında kızın isimini ‘KyuRee’ şeklinde yazmışlar, ona deli oldum. Tamam farklı bir romanization seçmek istemiş olabilirsiniz ama bu kızı yıllar yılı ‘Gyuri’ diye tanımışız biz, bu saatten sonra Kyuree nedir allasen? Gyuri’nin sesine saygım sonsuz ama onun şarkısından da – Daydream – pek hoşlanmadım. Nasıl anlatsam bilemiyorum ama sanki bir şeyler eksikmiş gibi şarkıda. Ayrıca o kemanlar falan fazla dramatik olmuş gibi geldi.

Nicole’un şarkısının da – Lost  – verdiği hissi sevmedim. Aslında şarkıda kızımıza 2AM’den Jinwoon eşlik ediyor ki bu da ekstra puan demek. Vokaller gayet ghoş, Nicole zaten hoş. Nitekim yine müşkül pesentliğimin su yüzüne çıkacağı tuttu işte.

Jiyoung’un şarkısı ve videosu bütün sololar arasından favorim. Bir süredir. Sanırım. :I Aslında Japonca versiyonları yayınlandığında Seungyeon’un şarkısını daha çok sevdiğimi sanmıştım ama çok da emin değilmişim meğersem. (askjdaskdask)

Aslında çok klişe bir hikayesi var videonun. Hikaye esas çocuğun, bizim kızın beğendiği gitarı kapıp gitmesiyle başlıyor.  Bizim kız da peşine düşüyor derdi neyse artık. Bu kısımlar biraz saçma ama hikaye geliştikçe işin rengi değişiyor. Bu ikisi birbirine aşık oluyor, bir süre mutlu mesut yaşıyorlar ama sonra çocuk hastalanıyor. E tabii ki de bunu kızdan saklıyor. Hastalığı ölümcül falan olsa gerek, videonun sonunda gitarın üstüne seni seviyorum yazıp bizim kızı bırakacak mutlu olsun diye. Bir ara dilek tutuyorlar, bizim saf ikisiyle ilgili hayaller kurarken çocuk senin mutlu olmanı istiyorum diyor sadece. Malumunuz, 2-3 sahne sonra ortadan kayboluyor. Sonra bu şarkıyı dinleyen insanların mutlu olmasını istiyorum falan gibisinden bir şeyler zırvalamış gitarın üstüne, onları duyuyoruz. Şarkıyı da videonun başından beri birlikte yazdılar zaten. Sonuç olarak çocuk aishiteru deyip Jiyoung’u terk ediyor. Duygularımızı yeterince sömürdüklerine göre hikaye de sona erebilir zaten, hıh.

Jiyoung pazar günü Inkigayo’da debut sahnesine çıkacak. Seungyeon’un şarkısı – Guilty – muhtemelen Kara’dan asla duyamayacağımız bir şarkı. 😀 O nedenle çok hoş bir değişiklik oldu. Ayrıca concept de Seungyeon’a muhteşem yakışmış. Zaten ‘Speed Up’ imajı bir, Guilty iki. ‘Bad ass’ Han Seungyeon favorim. 😛

Bütün üyeler kendi şarkılarının sözlerine katkıda bulunmuşlar. Nicole dışında. Gaon’a göre Secret Love – 82, Lost – 85, Wanna Do – 100, Guilty – 155, Daydream 163. sıraya ulaşmış. Üyelerin popülarite sıralaması gibi resmen. 😀 Seungyeon bugün Music Core’da debut sahnesine çıktı. Yarın da Inkigayo’da  Jiyoung’un debut sahnesini izleyeceğiz.

Bu solo collection Kara için harika oldu bence. Üyelerin her birine kendilerini gösterme fırsatı verecek. Seungyeon’un bugünki performansı harikaydı. Jiyoung’un sahnesini de sabırsızlıkla bekliyorum. 😛

*Bugünlerde de anketlere taktım. Kpop camiasını nabzını yoklamayı kendime görev edindim. (sjdhsakdja) Alın siz bir tane daha. En sevdiğiniz şarkıyı seçin bakalım. 😛