Tüm Kpop Fanlarının Ortak Çilesi: Albüm Sipariş Etmek

SNSD comeback yapınca bizim pamuk eller de cebe tabii. Albümü satın almak da sorun değil ama nereden alacaksın, ne kadara alacaksın, nasıl alacaksın? Bu sorular hepimizi delirtiyor. Ben bugün online cv/dvd satan siteleri dolaştım. Şimdi de size siteler konusunda kısaca bilgi verip kendim de nereden alacağıma karar vermeye çalışacağım.

snsd-i-got-a-boy-4th-album

En büyük sorunumuz bu albümün 10 farklı kapağının olması ve kapak seçiminin bazı sitelerde mümkün olmaması, bazılarında ise ekstra ücret istenilmesi. Kimi sitelerde kargo ücreti istenirken kimisinde istenmiyor ama yine de buna göre seçim yapamıyorsun 10 farklı kapak sorunumuz sebebiyle.

KPOPTOWN

Ben şu ana kadar ki bütün kpop albüm alışverişlerimi bu siteden yaptım ve henüz bir sorun yaşamadım. Geçen sefer erken sipariş verdiğim için bedava photocard vermişlerdi ama baktım bu sefer yok öyle bir durum.  Ne mutlu bana yanlış bilgi, 5 adet önlü arkalı photocard hediyesi var yine. (daaaae to the bak!!!) Bu sitedeki temel sorunumuz, rastgele bir albüm alırsanız yani kapağı kendiniz seçmezseniz 16.70 dolar ödüyorsunuz ama kendiniz seçmek istediğinizde fiyat 19.90’a yükseliyor. 😦 (katlanmış posteri de aldığınızı varsayıyorum) 9.40 dolarlık kargo ücretiyle birlikte de toplamda 29.30 dolara ulaşıyor ödememiz gereken rakam. edit: 55 tl cebinizden uçup gidiyor ve 2-4 hafta içinde siparişiniz elinize ulaşıyor.

YESASIA

Bu sitede kargo bedava amma ve lakin albüm kapağını bizim seçmemize izin vermiyorlar.  Albüm ücreti 19.90 dolar. Eğer kapak benim için önemli değil diyorsanız şu an için en uygun site bu. Buradan hiç alışveriş yapmadım ama sorun yaşanacağını sanmıyorum.

DVD Heaven

Bu siteden uzak durun! Albüm kapağını seçmenize izin veriyorlar ücreti 15.44 dolar ancak 12.80 dolarlık bir kargo ücreti var. Toplamda 28.30 dolar gibi bir rakam. Buraya kadar her şey güzel ancak ödemeyi yapmadan sipariş sayfasını kapatırsanız siparişi sizin yerinize veriyorlar, ödemeyi daha sonradan yapmak tam bir karın ağrısı. Ben bunun farkında olmadan 2 albüm eklemişim listeye, iptal etme şansım da yok bir hafta içinde ödemeyi yapmazsam otomatik olarak iptal olacak. Ama ödeme yapmak istersem ikisini birden ödemek durumunda mı kalacağım belirsiz, iş yaş olduğu için uğraşmadım ben de.

Leesmusic ve Synnara Records sitelerini de şöyle bir karıştırdım ama Korece olduğu için biraz problematik durumlar. Aralarında çok fazla fiyat farkı olacağını sanmıyorum. O nedenle yukarıdaki sitelerden birini tercih edeceğim muhtemelen.

Siparişinizi hangi siteden verirseniz verin Hanteo’da geçerli olacak artık bu soruna kafa yormaya gerek kalmadı. Sipariş vermeden önce bir süre daha bekleyeceğim. Belki YesAsia albüm kapağını seçmemize izin verir, ücreti artırsa diğer seçeneklerden hala daha uygun. Vermezlerse de yine Kpoptown’a doğru yol alacağım. Umarım bilgilerin faydası dokunur. Kolay gele.