Girls’ Generation Comeback D-10

DİKKAT! Ispanak Gazetesi SNSD tatiline girmiştir, ilgililere duyurulur. (sdjhaskjdas) Comeback için önümüzde 10 gün var. Bugün itibariyle tek tek kızların comeback hakkında mesaj veren videoları yayınlayacak. Ben de bu 10 gün boyunca yeni çıkan video, foto, haber kısacası ne varsa burada paylaşmaya devam edeceğim. İlgimin odağı belli, bir süre benden umudu kesin. 😛

new_girsg_all_12

***

Bugün kid-lider Taeyeon’un videosu yayınlandı.

“Merhaba, ben SNSD – Taeyeon. Yeni şarkımız Dancing Queen için bir MV yayınlandı, hepiniz izlediniz mi?
Bu da comeback tarihimize pek bir şey kalmadığını gösteriyor. Sizlere mesaj gönderen ilk üye benim. Bu günden itibaren bütün üyeler teker teker sizlere mesajlar gönderecek. Lütfen bizi heyecanla bekleyin ve SNSD’yi sevmeye devam edin. Teşekkür ederiz. Jigeumeun SNSD!”

***

SME sonunda Dancing Queen videosunu resmi kanalda yayınlamayı akıl etti. Tebriklerimizi sunuyoruz. Diğer yazımdaki linki de güncelledim. Sizler de resmi kanaldan izlemeye devam edin sayın seyirciler.

***

Bugün Seohyun’un teaser fotoları yayınlandı. SNSD’nin dönüşümünü izliyoruz dedik ama maknae tam bir evrim geçirdi. Yadırgadık mı? EVET. Hoşlanmadık mı? HAYIR. Bebeğimiz büyümüş de koskoca kız olmuş, üstelik bize burada afakanlar bastırıyor. 😛

***

Diğer üyelerin fotoları ve iki de grup fotosu yayınlandı ancak bunları SME yayınlanmadığı için henüz resmi sayamıyoruz. Yine de bu durum fotoların güzelliğinden ağlamaklı olmamıza engel değil. (ksjdhasjdhask)

Yoona, Yuri ve Jessica’nın fotoları yüzünden kalbim durabilir sanırım. (sakdjaskjdas) Sooyoung ve kızıl saçları, biri aklıma sahip olsun. (asdkjashkjdhaskjdhkjas) Ama Sunny, Taeyeon ve Tiffany’den ne istemişler henüz çözebilmiş değilim. Özellikle Taeyeon. Tanrım. *facepalm* Yoona ve Yuri’nin lenslerinden hiç hoşnut kalmadığımı da belirtmeden geçmeyeyim. Fazla ürkütücü görünüyor. Hyo için yorum yapmıyorum, dün yeteri kadar yaptım zaten. 😛

+

Fotoların kalanına Naver Music‘ten bakabilirsiniz. Hepsi HQ.

***

Netizenbuzz’dan SNSD’nin comeback haberleriyle ilgili netizen yorumlarına da bakalım.

Haber: [Özel] SNSD 21 Aralık’ta yeni bir şarkı yayınlayacak, ünlü bir şarkının remake versiyonu – OSEN via Nate

1. [+452, -111] Korece bir grup ismi üstelik de logoda Mugunghwa ile! Bayıldım!

2. [+378, -185] Kız grupların kraliçesi dönüyor. ㅋㅋㅋ

3. [+314, -129] SNSD’nin güzelliğine gıptayla bakıyorum. Yeni şarkı için sabırsızlanıyorum. Yeni comeback sürecinizde güçlü olursunuz umarım. SNSD fighting!

Haber: Soshi’nin yeni comeback şarkısı ‘Mercy’ remake – Star News via Nate

1. [+337, -106] Bu şarkıyı Gee döneminde hazırlamışlardı o nedenle video çok nostaljik geliyor.

2. [+286, -105] Güzel şarkı. Videonun sonundaki ‘I Got A Boy’ ön gösteriminin verdiği hissi sevdim. Harika!

3. [+260, -98] Millet, videonun sonunda bir de teaser var!

Bir de Hyoyeon’un teaserı hakkında bir haber var ama oradaki yorumları eleştirelden öte biraz kaba bulduğum için çevirmemeyi tercih ediyorum.

***

Epeydir anket yapmadım. Bir yanım eksik. (skjdaskdas) En sevdiğiniz teaser fotosu hangi üyeye ait söyleyin bakalım. Bu sefer 1’den fazla seçim yapma hakkı veriyorum çünkü acınızı paylaşıyorum. Tek bir üye seçmek imkansız. (sakdjaskldlas)

Ve Ispanak Gazetesi sundu! 😛