Girls’ Generation Comeback D-9

Hit the beat and take it to the fast line! (ajshhAHSKJa)

Gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme olmasın. (ben de bunu umuyorum zaten keke) Bugün Yuri’nin comeback mesajı yayınlandı, Romantic Fantasy çekimleri tamamlandı, teaserların geri kalanı da kızların resmi sitesinden yayınlandı. Hepsine geleceğim ama sırayla 😛

10_Girls'Generation_02

***

Yuri hasta olmuş. 😦 Ama hala şirinlikten ve güzellikten ölecek.

“Merhaba, ben SNSD Yuri. Taeyeon’un ardından mesaj bırakacak olan ikinci üyeyim. Görüştüğümüze çok sevindim. Hepiniz Dancing Queen videomuzu izlediniz mi? O zamanki halimi uzun zamandır ilk kez gördüğümden midir bilmem, o dönemden kalan hatıralarım canlanmaya başladı. Hem yeni gibi hem de garip hissettirdi. O nedenle ben de bugün size Dancing Queen videosundan nasıl %100 keyif alabileceğinizi öğretmeye geldim. Size ‘cat dance’ hareketini öğreteceğim. Siz de dansın odak noktası olan pençe hareketini yaparak dansa eşlik edebilirsiniz, ellerinizi bu şekilde hareket ettirerek kedi gibi şirinlik yapmaya çalışın. Kolay değil mi? Dancing Queen ile birlikte yeni şarkımız ve albümümüz ‘I Got A Boy’u sevmeye devam edin lütfen. Teşekkürler.”

kaynak: @ch0sshi

***

Romantic Fantasy çekimleri bu sabah Kore saatiyle 8’de başladı. Çekimlere seyirci olarak isteyen fanların sabah 5’te stüdyoya gitmeleri gerekiyordu tabii çok daha erken gidip kuyruk oluşturmuşlar ve sonunda yaklaşık 450 kişi içeri girememiş bile. Çok yazık olmuş, kapıya kadar gidip de dönmek zorunda kaldığımı hayal edemiyorum. Tabii içerideki her şey top secret olduğundan kamera vs yasak. Çekim yaparken yakalananlar stüdyodan atılmış. Kızlar toplamda 16 şarkı söylemişler. Yeni albümden sadece 2-3 şarkı söyledikleri iddia edildi. İngilizce şarkılara coverlar yapmışlar. Sunny, Sooyoung ve Yoona Bruno Mars’tan Marry You şarkısını söylemişler. Dahası EXO-K’den Chanyeol, Suho ve Sehun kızlara sahnede eşlik etmiş. (SSAFASFDGDFGDH) Benim mutluluktan öldüğüm haber ise Yuri ve Hyoyeon’un performansı cidden harikaymış ve sahnede kızlara Super Junior-M’den Henry (ASFASFSDSDSGDFGDFDFGDFG) eşlik etmiş!!! Şarkının ismi bilinmiyor. Jessica’nın performansına ise Krystal bebeğimiz piyanoyla eşlik etmiş. Tiffany yine klişe hit şarkıları yorumlama geleneğini bozmayarak Carly Rae Japsen’ın Call Me Maybe şarkısını seslendirmiş. Bazen hiç dinlemediğim şarkıları bile Tiffany yüzünden dinlemek zorunda kalıyorum, hain çocuk. Taeyeon da Maroon 5’tan Sunday Morning şarkısını seslendirmiş. Taeyeon ve Tiffany bir de düet seslendirmiş. Çekimler çok uzun sürmüş. Gece ben yatarken yeni başlıyordu, sabah kalktım daha yarısını ancak tamamlamışlardı. (o.O) Programın yayınlanacağı tarih henüz belli değil. Bir haberde iki bölüm halinde yayınlanabileceği söylenmiş. Ama ben MBC’nin resmi açıklamasını beklemeyi tercih ediyorum.

*Çekimler hala bitmedi, 5 şarkıları daha var kızların henüz. I Got A Boy hakkındaki yorumlar için sabırsızlanıyorum. :O Bu arada yazdığım her şey sadece twitter’da soneların verdiği bilgiler, hiçbiri resmi değil. 😉

**Yayın tarihi 1 Ocak olarak açıklandı. SNSD fanları olarak olabilecek en güzel yılbaşı hediyesini aldık biraz önce, keke.

***

Dancing Queen SME’den bize bir çeşit hediyeydi ama listelerde harika gidiyor. iTunes Malezya’da 1. sıraya ulaştı, Singapur’da ise – hatırladığım kadarıyla – 3. sıraya kadar yükselmişti. Biraz vakit aldı ama Kore’de de bütün sitelerde 1. sıraya yükseldi ve Instiz’de Lee Seung Gi’nin haftalardır süren hakimiyetine son verdi. Ama hala kapışıyorlar, arada LSG tekrar yükseliyor falan. 😛 MV de ilk kez Nate’de yayınlanmıştı hatırlarsınız, sitedeki video 2 milyon izlenme sayısını geçti. I Got A Boy da Japonya’nın Tower Records sitesinde pre-order’da (erken sipariş) 1. sıradaymış. Şimdilik her şey beklenenden daha iyi gidiyor. Lütfen, lütfen, lütfen şarkı bir hayal kırıklığı olmasın.

***

Bugün teaser fotolarının geri kalanı da yayınlandı. Tamamına Girls’ Generation resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ben yine aşık olduklarımı paylaşacağım. 😛

+

+

+

Taeyeon ve Tiffany sonunda dedirtti ama fotoları harika, bayıldım. Sooyoung ve Yoona çok şirin. Sica, Sunny ve Yuri’nin yeni fotoları da çok güzel. Seo ve Hyo’nunkilere yorumumu yapmıştım zaten. Kısacası, hayatımdan memnunum. 😛 Ama bütün teaserlar yayınlandığına göre artık neyi bekleyeceğiz bilemiyorum.

Bugünlük güncellemelerim de bu kadar. Comeback special bitince yazıyı tekrar güncelleyeceğim ekleyeceğim bir şey olur herhalde. Sağlıcakla!

D-10‘daki anketimize devam edelim

**Geçen sene bugün EXO Kai’nin ilk teaserı yayınlandı. Geçen sene EXO bu sene SNSD, EEEEEEESEEEEEEEEEEEM aklımızı almaya devam et. 😀