‘Şimdi Sizinle – çalıntı – Fikirlerimi Paylaşacağım’

Bu sefer hoş şeyler söylemeye gelmedim. Meğer saygısızın biri bugün blogumda yayınladığım yazıyı ÇALIP facebook sayfasında kendi yazısıymış gibi paylaşmış. Üstelik de SİZİNLE FİKİRLERİMİ PAYLAŞACAĞIM gibi bir ifade kullanarak.  ozgekrc91 arkadaşım sayfayla ilgim olup olmadığını sorup beni durumdan haberdar edince sayfaya gittim ve gördüklerim karşısında şok geçirdim. Bu nasıl bir rezalettir hala aklım almıyor. Bu nasıl bir saygısızlıktır? İnternette bulduğunuz her şeyi çalabileceğinizi mi sanıyorsunuz acaba merak ediyorum. Çaldıktan sonra da fark edilmeden bu işten sıyrılabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Siz saygısız olabilirsiniz ama neyse ki benim sayfama uğrayan birçok insan emeğe saygılı. Sizin gibilerin ipliğini pazara çıkarmama yardımcı oluyorlar.

Olur da çaktırmadan silmeye kalkarlar diye sayfanın görüntüsünü kaydettim.

Çeşit olsun dedim. Kare kare taşıdım buraya. Facebook’taki XXXX sayfasının bir utanmadan benim fikirlerimi kendi fikirleriymiş gibi paylaşmış. Girişteki ve sondaki cümleyi de kendine göre uyarlamış sağolsun ama en azından yazım hatalarına dikkat etseymiş de kendini bu kadar belli etmeseymiş. Merak ediyorum linki alıp sayfada paylaşmak çok mu zor? Ya da gerçekten kendi fikirlerini yazmak? Güzel kardeşim her kimsen şu an sinirden burnumdan soluyorum sayende. Yaşın büyük mü küçük bilmiyorum ama rica ediyorum insanların emeğine saygı duymayı daha fazla geç kalmadan öğren! Merak ediyorum ben bu blogu kapatsam ne yapacaksın? O zaman da başka birinin fikirlerini mi çalacaksın?

Niye bu kadar sert bir tepki veriyorum? Çünkü birilerinin böyle insanlara ders vermesi gerek. Eğer SNSD ya da herhangi bir grup için iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorsanız uyandırayım sizi: emek hırsızlığıyla iyi şeyler yapılmaz. Umuyorum ki yakında ben ve arkadaşlarım da kendi fan sayfamızı açacağız. O gün geldiğinde benim fikirlerimi çalmaya kalktığınız gibi haberlerimizi de çalmaya kalkışın da bakın bakalım neler oluyor.

Admin yazımı kaldırıp yaptığı şey için özür dilemediği sürece bu yazı burada kalacak ve sayfası da afişe olacak. Sayfanın geri kalanına bakmadım, bakmak da istemiyorum. Eğer sayfanın gerisinde bana ya da başka insanlara böyle bir saygısızlık yapılmadıysa, admin sayfasına getirdiği bu leke için birkaç kat daha utanabilir.

En üzücü tarafı da böyle bir şeyin bizzat bir SNSD fanı tarafından yapılması. Önemli olan ne şartlarda olursa olsun bir şeyler yayınlamak mı yoksa SNSD’yi insanlara tanıtmak, anlatmak mı? Önemli olan siz misiniz, SNSD mi? Bunu bir ayırt edin bence.

Özge’ye bana haber verdiği için tekrar çok teşekkür ediyorum. Ve geriye kalan herkesten de insanların emeklerine saygı duymalarını rica ediyorum.

***

Güncelleme: Gördüğüm kadarıyla yazımı sayfadan kaldırmışlar. Bana geri dönüp de özür dileyen kimse olmadı ama ben yine de sayfanın görüntülerini kaldırıyorum. Yazıyı da bir daha kimsenin böyle bir şeye kalkışmaması için burada bırakıyorum.