K.Will feat Chakun

Yeni takıntımla tanıştırayım sizi: K.Will feat Chakun (ElectroBoyz) – Even If I Play. Şarkı çıktığından beni saplantılı gibi dinliyorum. K.Will’in adının ve sesinin geçtiği yerde akan sular durur çünkü. :O

278882

Bu sıralar rap’ten ayrı hoşnutsuzum. Her zamankinden daha çok tırmalıyor kulağımı. Ne gerek vardı K.Will biz seni tek başına da dinlerdik diyordum en başta. Ama Chakun hiç de fena değil. Özellikle şarkının kafiyeleri çok hoş olduğu için rap kısmi daha bir eğlenceli olmuş.

‘neo ddeonan dwe nae moseubire
acigdo shilgami andwe
neo eobneun bincariman nan
deo deo deo! keocyeoga’ 😛

Sözlerin teması tahmin edileceği üzere yine ayrılık acısı. 😀  Buradaki ‘play’ eylemini hala çözebilmiş değilim. Rol yapmak anlamında mı? Kendini oyalamak anlamında mı? Ya da, ya da? Neyle oynuyosun kardeşim, ben çözemedim seni. Naver’daki öneriler arasında ‘boş boş dolanmak’ Daum’da ise ‘kendi kendini oyalamak’ anlamları vardı ‘놀다 kelimesi için. Kısacası kendini oyalayasa da hala onu düşünüyormuş. Niye onu düşünüyormuş ki? Sonuç olarak kalbi kırılıyormuş falan filan işte. Klasik hikaye. Ama şarkı çohoş. (sajuhdsak)

‘meil norado, ceonshin obshi norado
niga cakku sengak naneungoya, wae deoreununde?
meil norado, michin deushi norado
gyeolgeugen na huncaga dwe,
nae maeumi apeuge.’

Kafiyeler çogzel olim ya. (asjdhasdjask) Neyse sizie şarkıyla başbaşa bırakıp gidiyorum. Şarkının 3 günde sadece 50bin izlenme sayısına ulaşmış olması da kalbimi kırmadı değil ama neyse.

Afiyetler.

*LOEN şarkının ismini ‘Even if u play’ şeklinde çevirmiş, yanlış çevirmiş.