ISPANAK GAZETESİ KOCAMAN OLDU! TAM 2 YAŞINDA!

Size Ispanaklı gazete yaptım 2 sene önce naber? 😛 Büyüdü de eşek kadar oldu şimdi.

roflbot

Efenim 2 yıl önce bugün wordpress’in kapısına dayanmışım, bana blog ver diye. Blogu açmamın belli bir amacı bile yoktu. Dedim bir de wordpress hesabım olsun, sosyal medya koleksiyonu baabında. (sahdasdkasj) Sonra burada Anahi ve Yuri’yle ilgili bişiler paylaşırım dedim. Ama aylarca hiçbişi paylaşmadım. Sonra Türk Kore fanlarının azıcık içerisine girmeye başlayınca tepem attı da attı. Baktım birçok insanın bir halt bildiği yok ama oturdukları yerden pislik yaymaktan da geri kalmıyorlar. O zaman dedim ben burayı millete bişiler anlatmak, ara sıra da çemkirmek (jadghsgds) için kullanayım. O günden beri de öyle yapıyorum. Buraya yazmadığım halde araştırdığım, öğrendiğim çok şey vardı ve bunların Türkçe’ye çevrilmesi lazımdı. Güvenilir kaynak nedir bilmeyen, İngilizce’nin İ’sinden anlamayan saçma sapan insanların grupları tanıtması, haklarında bilgi vermeye kalkması ağırıma gitti. Yok ya, ben burayı direk çemkirmek için kullandım, kabul. (skjdhjkahdkjsads) Amacım insanların gözardı etmeye çok meraklı olduğu şeyleri onların gözlerine sokmaktı. Kabul et ya da etme, böyle bir ihtimal de var demekti.

Neyse işte. Böyle böyle 2 sene geçti. Geçenlerde saçlarımı kestirdim Betül de bana dedi ki ‘Ezgiş depresyonda mısın?’ Çünkü ben kuaföre iki senede bir ancak giderim. Travmatik bir olay benim için saç kestirmek. En son geçen Eylül’de gitmiştim, bu kadar kısa süre içerisinde tekrar gidince millet şaşırdı tabi. 😀 Olayın despreyonla alakası yok. Oğlum ben hesapladım son 6-7 senedir ben hiç depresyondan çıkmamışım ki. Hem de hiiiiiiiiiiç. Hep kafama taktığım bişiler olmuş. Hepsi farklı boyutlarda, hepsini ayrı bişilere bağlanarak atlatmışım. Ve şu son 1.5 seneyi atlamamda ya da atlamaya çalışmamda bu blogun etkisi çok ama çok büyük.

Bu blog sayesinde yine kendim gibi insanları tanıdım. Daha doğrusu bu blog sayesinde onlar beni buldu. Ben burada kendi kendime takılıyodum aslında. (asjdhsakjhdsakjdsa) Benzer şeyler yaşadığımız insanlar ya da bunları yaşayıp atlatmış insanlarla tanıştım. Benim gibi düşünen, hisseden insanlar buldum falan filan. Çoğu zaman buraya gelip ağlayarak yazı yazdım. Kimi sinirden, kimi üzüntüden. Yazdıkça geçmese bile acısının hafiflediğini fark ettim. Dedim benim buraya ne yazdığımdan kime ne? Kafama esen her şeyi yazdım, yorumladım. Yazdıkça yazdım, yazdıkça saçmaladım. Kimseyle konuşamadığın zaman içindekileri bir şekilde anlatman gerekir yoksa patlarsın. Ben patladım önce. Sonra da buraya geldim. Bana hep twitter’da neden bu kadar çok yazıyosun diye sorarlardı. Benim günlerce kendi sesimi duymadan geçirdiğim zamanlar oldu, tabii onlarından bundan haberi bile yok. Hatta mecbur kalmadıkça konuşmadığım aylar. Söylemek istediklerimi anlayacak insan yoktu. Söylemek istediklerimi nasıl ifade edeceğimi bilemediğim zamanlar da oldu.

Twitter’da ya da burada saçmalamak; espri yapmak; saçma sapan şeylerden konuşmak azıcık da olsa içimi dökme yöntemimdi. Konuştuğum herkes beni tanıdığını düşünebilir; kafasında kendince bir Ezgi oluşturabilir. Ama hiçbiri beni tanımıyor. Hep bahsettiğim insanlar var ya; şu ben hiçbişi söylemeden benim derdimi anlayanlar. Onlar dışında kimse beni tanımıyor. Bu sayfaya gelip benim yazdıklarımı okuyanlar kadar bile tanımıyorlar belki de. Sonra karşıma geçip “sen niye sürekli Kore dizisi izliyosun? Sen niye sürekli internettesin? Sen niye sürekli milletle yazışıyosun? Sen niye sürekli twitter’a yazıyosun? Yazacak ne buluyosun? Bu kadar saat internette yapacak ne buluyosun, ben 1 saatten fazla kalamıyorum başında.” DİYEMİYOSUN Kİ SANA NE OLİM SANA NE? Son 1 senede en fazla 5-6 tane Kore dizisi izlemişimdir, ama ben yemeden içmeden Kore dizisi izliyorum gözlerinde. Benim bilgisayarım hep açıktır ben başında olmasam bile. Ben internette sürekli birileriyle yazışmam; yazı yazar – çeviri yaparım. Ben artık twitter’a da yazmıyorum o kadar çok. Beni eskiden beri tanıyanlar bilir, günde 100-200 tweetten 10’a falan geriledim. Yazacak bişi bulamamanız sizin kapasitenizle ya da ilgilenecek şey bulamamanızla ilgilidir belki diyemiyorum, bende sorun yok bence. Yine internette yapacak bişi bulamamanız da sizin kıtlığınızla alakalıdır belki de diyemiyorum, ayrıca bundan bana ne?

Ya resmen millet işi gücü bırakmış benle uğraşıyo. Üstelik evden bile çıkmıyom ben, nasıl buluyonuz lan bu kadar fırsatı? Ben bile şaşırıyorum yeminle.

Neyse ben konudan çok saptım yine. Ama görün işte, benim kafamın içi böyle. Çok alakasız bişi düşünürken kendimi Gandalf Moria’da düşmeseydi nolurdu acaba diye düşünürken bulabiliyorum. Öyle şeyler.

Ben aslında bu yazıda bloga gelen salak saçma arama kelimelerini paylaşıp onlarla dalga geçecektim. Yine alakaya maydonoz oldum sanki. 😦

Aman ya, yazdığım hiçbişi o arama kelimelerinden daha saçma olamaz. 😀

Hyuna yazısını yazdığımdan beri başıma gelenleri  – ya da bloguma gelenleri desem daha mantıklı olacak – duymayan kalmamıştır. Ülkemiz insanının ne kadar saçma olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Bu arama kelimeleri insanların nasıl düşündüğünü gösterebiliyor. Ve bu tarz insanların kafalarının içine bakmak hiç de eğlenceli değil. Çünkü o kelimeyi yazan insanın ne düşündüğünü ya da ne kadar sağlıksız düşündüğünü hayal edebiliyorsun. Yazıksınız bazılarınız, valla yazıksınız.

***

İlk açtığım günden bu yana kullanılan çok arama kelimeleri. Top 20 😛

ıspanak gazetesi 605
anahi 2011 589
anahi 492
kwon yuri 338
anahi giovanna 175
psy ve hyuna sevgili mi 135
ezgdmrll 110
anahi giovanna puente portillo 102
anahi giovanna 2011 99
yuri snsd 79
snsd yuri 79
ateş böceği 73
anahi puente 71
anahi giovanna puente portilla 67
anahí giovanna puente portilla 67
exo mama çeviri 65
anahi puente portillo 62
big bang yellow ocean 55
hyuna öldü mü 52
exo k mama çeviri 51

Ispanak Gazetesi’nin tepede olmasından dolayı çok mıtlandım. ezgdmrll’in de ilk ona girmesi hoş yani. 😛 Kpop mainstream oldu diyoruz ama görüldüğü üzere bir Anahi’nin yanında sönük kalmışlar. Ki daha aşağıda Anahi’yle alakalı bir sürü arama kelimesi var. Ve ben bu blogda Anahi’yle ilgili toplasan 5-6 yazı yazmışımdır, gerisi kpop. Yuri’nin bu sıralamada olması kimseyi şaşırtmamıştır eminim. 😛 Ve Gangnam Style sayesinde PSY ve Hyuna bizi yalnız bırakmadı sağolsunlar.

Önce özellikle burayı arayan kardişlerime teşekkürü borç bileyim. Van minit. (ssadjasdhsa)

“ıspanak gazetesi, ıspanak gazetesi snsd, i got a boy ıspanak gazetesi, snsd antileri ıspanak gazetesi, dancing queen ıspanak gazetesi, snsd ıspanak gazetesi, snsd ıspanak, cassiopeia ıspanak gazetesi, ıspanak gazatesi, ıspanak gazetesi 5 october 2011, ıspanak gazetes, ıspanak gazetesi blog, tvxq ödülleri ıspanak, dragon ıspanak, exo ıspanak gazetesi, ispanak gazetesi, ispanak gazetesi exo, ispanak gazetesi exo m”

Kimi zaman adımı yanlış yazmış olsanız da alınmadım. Aramızda lafı olmaz. (skajdkhsjada) Bizi aradığınız için teşekkürler. 😛

***

Şimdi gelelim saçmalıklara.

“psy ve hyuna sevgili mi, hyuna öldü mü, hyuna psy nin nesi, hyuna psy nin kızımı, hyuna erotik, hyuna öldümü, hyuna öldü, hyuna çıplak, hyunanın sevgilisi kim, hyuna psy nin neyi oluyor, hyuna ile psy sevgili mi, psy hyuna nın neyi oluyor, hyunanın en küçük kız kardeşi, psy hyuna öldü mü, psy feat. hyuna öldü mü, psy hyuna sevgilisi, hyuna psy nin neyi olur, ft hyuna psy nin neyi, psy hyuna boyu kaç, hyuna bubble pop grubundaki kızların isimleri, psy ve hyuna kardeş mi, psy nin sevgilisi kim hyuna, hyuna ölmüş, psy hyunanın vokali mi, hyuna ice oynadığı filmler, hyunanın çocukları, hyuna poposu ve meme si açık, hyuna comeback evlimi, hyuna nın ayakları, hyuna öldüğü şarkı, hyuna popo resmi, hyuna psy seviyor mu, “

Artık gün aşırı en az bir kez “Hyuna öldü mü” tarzı arama gelmedi mi kendimi eksik hissediyorum. Bu milletimizdeki ünlü olan herkesi öldürme eğilimi nereden geliyor bana söyleyin allaseniz ya? İkisini illa ki birbirine yamama saplantısını da es geçecek değilim. Sevgilisi, kızı, kardeşi her bişiyi yapmışlar. Sevgili arkadaşlar. PSY evli, 2 çocuklu bir adamdır. Hyuna bekar, genç, çoluksuz çocuksuz bir kızımız. Aralarında iş dışında bir ilişki yoktur; kan bağı hiç yoktur. İkisi de güllük gülistanlık yaşamaya devam etmektedir. Hyuna 4Minute isimli bir grubun üyesidir. Bubble Pop bir grup değil, Hyuna’nın solo şarkısının ismidir. O şarkının klibinde oynayan çocuğun kim olduğunu merak etmişsiniz: HİÇ KİMSE! ÖYLESİNE BİRİ, SİZ BOŞVERİN ONU. Kızın adı Hyuna, soyadı Kim’dir. PSY FEAT Hyuna dendiği zaman; Hyuna, PSY isimli BAŞKA BİR ŞARKICIYLA DÜET yapmış demektir. Hyuna’nın klipleri dışında erotik sahnesini bulamazsınız; ki bu kız hakkında insanları en çok rahatsız eden şey o sahneler zaten. Ayrıca çıplak fotolarını da bulamazsınız. Zira porno yıldızı değil bu kız, kpop şarkıcısı.

***

SNSD’ye gelelim. Tabii ki herkesin en büyük derdi ‘estetik.’ Yüzeyselliğin dibine vuruşunuzu tebrik etmek istedim öncesinde.

“snsd estetik, snsd black ocean olayı, snsd i got a boy çalıntı mı, snsd üyelerinin twitterları, snsd nin en güzeli, snsd kaç para kazanıyolar, snsd dedikoduları, snsd üyelerinin evleri, snsd nin ilk halleri, snsd 2009 / 2011 – siyah okyanus konseri, snsd zayıf, snsd kötü bi grup, snsd üyeleri aileler dövdü, snsd genie japanese version dan oynayan çocuk, snsd zayıflık sırları, girls generation estetik”

Estetik konusu için sizi şu yazıma alayım. 9 numaraya gidin. (SNSD) Black Ocean konseriyle ne demek istemişler tam olarak çözemedim. Bunu bir konser mi sanıyorlar yoksa olayın gerçekleştiği konserden mi bahsediyorlar emin değilim. Ama Black Ocean 2008 Dream Concert sırasında vuku bulmuş bir olaydır. 2010 yılında yine aynı şeye yeltenildi ancak ateş olsalar cürmük kadar yer yakalamazlardı. Karşılarında rookie SNSD değil ‘Nation’s Girl Group’ SNSD vardı. SM’in gruplarını dövdüğü konusunda anlatılan hikayeler kimi zekilerin çok hoşuna gider. Ciddi ciddi inanırlar bu ‘hikayelere.’ Ve sana da ısrarla savunurlar. Ama görüldüğü üzere SNSD’nin aileleri tarafından dövülüp dövülmediğini dahi merak edenler var. Üstüne kafa yoracak başka mesele bulamamışlar çünkü.

I Got A Boy çalıntı mı? Hayır, değil sevgili internet kullanıcısı. Kendi elimle kendi başıma ördüğüm çorabı yine kendim söktüm ben, merak etmeyin.

I Got A Boy’un bir kısmındaki ritm Lady Gaga’nın Ratchet isimli şarkısına benziyor. Ve bu videoyu ilk bulanlar SONE’lar. Diğer insanlar bu videoyu bulmadan önce de SNSD’nin GD – Crayon’u taklit ettiği iddia ediyorlardı. Çünkü dubstep tek bir kişiye özgü bir müzik türüdür(!) Ritmler bile daha önce kim bilir kaçıncı kez kullanılmış olsa da bazı arkadaşların en sevdiği gruplara aittir. TAĞAM MA?! Her neyse bu şarkı zaten sadece DEMO. Demo’nun anlamı nedir? Bir albüme koyulmamış, resmi olarak yayınlanmamış şarkı. Bunu bir tarafımdan sıkmıyorum ben. Daha 2 Ocak’ta Lady Gaga ve Beyonce’un bu şarkıyı yayınlamayı düşündüklerini ancak tarihin belirsiz olduğu söylendi. Haber için tıklayınız. Ki aynı ritmi kullanan başka bir şarkıcı daha olmuş daha önce. Yani kimsenin babasının malı değil ayrıca babasının malı olsa zaten SME’nin kapısına dayanır hakkını isterdi. Eğer öyleyse bile SME’nin telif haklarını satın almadan bu şarkıyı kızlara verip SNSD gibi bir gruba intihal lekesi süreceğini düşünüyorsanız FAZLASIYLA safsınız. Bunu da söyledim rahatladım.

SNSD üyelerinin twitter’ı yoktur. Sadece grubun resmi bir twitter hesabı var. Zamanında Jessica twitter hesabı açmış ama antiler kızı spamlediği için hesabı dondurulmuş. Daha sonra hesabını geri alınca da Jessica kullanmayı zor bulduğu için kendisi kapatmış. Ondan sonra hiçbir SNSD üyesi yeltenmemiş sanırsam. Millet SME’ye kızıyor niye şuna twitter açtırmıyor, niye izin vermiyor falan diye. Sosyal Medya olumlu yönde de kullanılabilir; çok büyük zararlar da verebilir. Ben SME’nin bu konudaki tutumunu takdir ediyorum. Eskiden kızardım ama diğer ünlülerin yaptıkları saçmalıkları gördükçe iyi ki kızları – kendilerinden bile – korumayı tercih etmişler diyorum. Zaten kızlar UFO’dan, kendi resmi sitelerinden, Kakaotalk, LINE, SONEPLUS+ gibi yerlerden fanlara ulaşıyor. Twitter’a hiç gerek yok.

***

Bu kadar ciddiyet yetti. Biraz da komikli şeyler buluyorum bekleyin. (sakjdhasjkdhas)

Tek derdi kız olan şapşiler buraya: “güney kore kızları, changmin turkish girls, asian kızları kız, tumblr kız resimleri, koreli kızların birlikte çekildiği fotolar, dil çıkaran koreli kız, koreli kızların topluca resimleri, sanatçıların 2012 ankara konserleri koreli kızlar, indirilecek koreli kız resimleri, kore popo”

“merve isminin çince yazılışı, kendi isminizi kore alfabesi ile yazın” başka bir dilin alfabesiyle isim yazmak. 😀

“ben icinden bu kadar sey cikan album gormedim kpop (bu arkadaş direk benim yazıma gelmiş), turkiyede k pop calan muzik (o nasıl bir Türkçe? yıkıldım), exo k mama gerçek anlamı (çevirisi değil, gerçek anlamı), gangnam styledaki çinli kızlar (evet hala geliyo bunlar), neden uyanamıyorum (ne bilem?), jyp entertainment ile çalışmak için gerekenler (çok yanlış yerdesin), snsd satın al (ah bi satışa çıkarsalar), rüyamda kavonozun bana verilmesi (?????), luhan nasıl kızlardan hoşlanır (söylediydi ama aklımda kalmamış, ayrıca kim bilebilir?), kwon yuri yeni dizisi yokmu (yok kardeşim bir süre de olmasın zaten), jessica ile taeyeon arasinda ne var (onlar sadece dost :P),  korenin en iyi 3 kişilik kız grupları (niye sadece 3?) bizim çirkin hyu taeng (o ne demek lem? skjadaskdhsa), kim hyun joongun okulu ve kız arkadaşları (derdi okul mu kızlar mı çözemedim), fx grubunun güzeli (illa ki biri olmalı dimi?), çok kaliteli böyle resim görmedim (o değil de niye buradasın?)”

“dünyanın en güzel kızı hyuna mı?” JSAKDKASHDHSADJKAS

“sm entertainment gerçek yüzü snsd, sm shinee yi dövdü, sm shinee yi dövdü mü, sm entertainment shinee yi dövdü, shinee ye siddet” (hep de SHINee’yi dövmüşler nedense)

“kore sarkı grubu mblaq mini mini birler” AFEDERSİNİZ BU NE?

“saç modelleri erkek sexy” ??????

“yoona neden bu kadar seviliyor, yoona aptalı, yoona cirkin” Gönül işte, sevyoz biz. 😦

snsd jessica iğrenç fotoları (iğrenç arıyo özellikle ki cümle aleme İĞRENÇLİĞİNİ gösterebilsin), girls generation çok kalabalık (alışınca öyle gelmiyo, gerçek :D), shinee grubunda en erken kalkan üye kimdir? (hatırlayamadım şimdi), hangi snsd ve f(x) grubundakiler kardeş? (Türkçe’ne sağlık kardşim)

***

Daha kim bilir neler vardır ama her döneme ayrı ayrı bakmadıkça göstermiyor arama sayısı düşük olduğu zaman. Bazıları gerçekten nasıl bu bloga gelmiş hala inanamıyorum. Bu kadar ıvır zıvırla 2 sene geçmiş işte.

En çok da bu yazılar tık almış:

Home page / Archives 19,441
ANAHI GIOVANNA PUENTE PORTILLO 2,449
Hyuna: Kore’nin Problem Çocuğu 1,418
Girls’ Generation: KPOP’ta Birçok Konuda “EN” Olan Grup 731
Kwon Yuri: eternal bias of mine 697
SNSD: İkiyüzlülüğü İtinayla Ortaya Çıkaran Grup 446
Girls’ Generation Got Themselves A Boy! 324
Benim kpop’da anladığım ama anlam veremediğim nokta. 309
‘Şimdi Sizinle – çalıntı – Fikirlerimi Paylaşacağım’ 282
SNSD Fan Sayfası: Bizde Niye Yok? 277
Yardım et bize MAMA! 273

Anahi yazısında bile diyemiyorum aslında; yazı bile yok ortada. 😀 Hyuna roket hızıyla yükseldi. Daha geçen Ekim gibi falan yazdım ben o yazıyı. Geri kalanı da SNSD falan. SS501 ile alakalı olan yazı bu araştırmalarım sonucu yazdığım ilk yazıydı. MAMA da ilk kpop şarkı sözü çevirim olabilir, çok emin değilim.

Böyleyken böyle işte. Bu blog benim öylesine saçmaladığım bir yerden, çok güzel bişiye dönüştü. Böyle arkadaşım gibi bişi oldu. Çok seviyom seni Ispanak. ❤ İyi ki doğdun, ya da iyi ki doğurdum mu ki? ajshgdasdaskja

Burayı benim için bu kadar değerli hale getiren herkeşlere de çok teşekkür ederim. Size de çoo seviyom genşler. ❤

Tamam yeter bu kadar.