Bir Değişiklik Yaptım Ve~

Gençler epeydir buradan seslenmiyorum size, nassınız işalla?

Şu fan sayfasını açtığımızdan beri bütün dikkatimi oraya vermek durumunda kaldım. Paşa keyfimlen oturup yazı bile yazamaz olduk. Zaten sayfada aşırı kibar, sakin ve medeni davranmam gerekiyor. İsyanım var. (askdjhsajkdas) Neyse bugün bu gidişata bir son vermeye geldim! Bugün yapacak bişi bulamayınca, BİR DEĞİŞİKLİK YAPIP, SNSD hakkında yazı yazmaya karar verdim. (ksjdjsdsdhsakjsak) Büyük şok, dimi? (sakjkdhasjhdasjdas)

gall_main11

Hit olmayıp da benim çok sevdiğim SNSD parçalarından bahsetmeye geldim.  Hani çıkış parçalarıyla yarıştırabileceğim şarkılar. Bir de çok bilinmeyen performansları paylaşabilirim. Emin değilim, boynum ve sırtım çok ağrıyor şu anda. Acım sakin düşünmeme engel oluyor. (askjdhsakjdhas) Neyse, başlayalım. 😛

Çoğu arkadaşımız çıkış parçaları dışında albümlere göz atmaya tenezzül etmiyor. Sonuç olarak birçok güzellikten mahrum kalıyor. Oturdum onların bu haline üzüldüm. Sonra da yazıya girişmek lazım dedim. (asdjhaskjdas) Baladları dahil etmeyeceğim çünkü masterpost’un üstüne yazı yazan çarpılır, hı hım.

The Boys albümünden en sevdiğim şarkıyı seçmem kolay olmadı. Hiç seçemedim de zaten. (sajdkhaskjdhaskj) Top Secret mesela. Özellikle Yuri’nin muhteşem vokalleri karşısında ağlamak istedim bu şarkıda. İlk kez dinlediğimde Tiffany mi acaba demiştim çünkü ana vokallerin arasında ayrıca da sesi kadife gibi, tınrım harika olmuş bu şarkıyla. :’) Ardından şarkıya Tiffany devam edince uyandım tabi olaya. (sdkjshkjdhksja) Sonlara doğru Sooyoung’un solo kısmı hele. :’) Sub vokallerin seslerinin ön plana çıktığı şarkıları ayrı bir seviyorum ben. Trick de diğer bir favorim. Bu şarkıda da Sunny’nin sesi, tınrım pamık gibiii. :’) Ayrıca Yoona’nın sesi de şarkıya çok yakışmış. Son olarak da Lazy Girl. (askjdhjkdaskjdkjsa) Hayatımın fon müziği. 😀 Sözlerini de çevirmiştim daha önce, şöyle buyrun. Bu şarkıda bütün üyelerin sesleri adeta bir cream brulee, bir kazan dibi, bir çilekli pasta. (asdkjhaskjdhskaj)

Twinkle albümünden OMG! en sevdiğim şarkılar arasında. Hoş, o albümde sevmediğim bir şarkı yok ama neyse. Sound harika, sesler zaten akıl sağlığıma zarar. Bir de canlı performansımız olaydı iyiydi.

I Got A Boy albümündeki şarkıların büyük bir kısmını çok sevdim. En sevdiğim şarkı tartışmasız Baby Maybe. Bu şarkıda Tiffany’nin sesine aşığım. Hyoyeon ve Sooyoung’un sesleri de ön planda, ayrı bir güzel. Jessica’nın damga vurduğu şarkılardan biri daha bu. Bir de Sunny’nin sesi yine pamuk şeker gibi. :’) Şunu fark ettim. Yuri ve Seohyun’un sesi böyle tatlı şarkılara fazla sert geliyor. Diğer kızların sesi böyle, sıcak, yumuşacık ama Yul ve Seo’nun sesleri derin ve sert kalmış. Ya da bana öyle geliyor. Taeyeon’a da yorum falan yapmıyorum, ne gerek var? 😀

Express 999 yine çok sevdiğim şarkılardan. Seobebeğim sayesinde kulaklarımın ziyafet çektiği şarkılardan biri. Ve yine Yuri’nin sesinin müthiş yakıştığını düşünüyorum bu şarkıya. Jessica’nın sesiyle yaşadığım aşkı nasıl açıklasam size? (sdkjhsajhdkjsadsa) Hele sonlara doğru Sooyoung’un müthiş çıkışı. Sunny’nin ‘iiii saramiiiii’ diyerek beni benden alışı. Tiffany’nin bu şarkıda daha pes tonları kalması gerekirmiş, girişteki gibi.

Girls & Peace albümü de yine beni benden alıyor. (asjdsakjdsa) Animal ve Reflection tam kopmalık şarkılar. SOO TIGHT SOO ROUGH MI ERU REFLECTIOOOOSASADFSGDHJK Jessica ve Taeyeon, öldürün beni. :’)

Yuri ve Sooyoung’un Working Mom için seslendirdiği Must! şarkısını hiç dinlediniz mi bilmiyorum ama çogzel dinleyin. Trot türünde, sayelerinde trot da dinlemiş olursunuz. askjdhjask

Bir yerden sonra şarkıları sırf kızların sesini duymak için dinliyorum ben. Bir şarkıda Yuri’in ya da Sooyoung’ın sesi ön plana çıkmışsa ayrı bir seviyorum. Ya da başka bir şarkıda başka bir üyenin. Tamam şarkının güzel olması da önemli ama bana ya da biz fanlara şarkıları asıl sevdiren şey dinlediğimiz insanların sesleri. 9 üyeden oluşan bir grubun fanı olmak çok zor, bazı üyelere kimi zaman 1 cümle bile düşmüyor şarkıda. Ama bu grubun Kore, Japonya ve Amerika’da full albüm çıkarabilecek kadar büyük bir grup olması şanslı olduğumuz kısım. 😛 6 full albüm, 4 mini albüm, 1 canlı konser albümü; grupa özel tv programları ve o programlarda seslendirdikleri coverlar derken~ malzememiz bol. 😛

***

Coverlara geleliiiim. Yoona, Yuri, Sunny ve Jessica’nın bir Hollaback performansı var kiiii~ Bu grupta Sunny yerine Sooyoung olsaymış var ya. :’) Yuri’nin seksilikten öldüğü dönemler. (sakjdhasjhdsa) Sarı ve yeşilin uyumu, hoooffff.

Benim 9 tane oppam var sadece,  tamam mı? Gerisi boş (sakjdhkjasdhksjadsa) SONYAŞİDE OPPADIL! T.O.P performansından sonra epey bir geyik dönmüş bu konuda. 😀 Özellikle Yuri ve Hyo çok erkeksi olabiliyorlar zaman zaman. Yuri’ye ManYul denir bu yüzden. Hatta Yuri’nin abisine fandom olarak hastayız. (djhasdhkjsa)

Sonyaşide oppalardan devam edelim madem. (sadhsajhdjksa) Rhythm Nation performansı. :3 Şu Yuri Dance Battle fancamini izleyelim de tercihlerimizden şüphe edelim en iyisi. (asdkjasjkdhaskjska)

Ya ben aslında bu kadar Yuri’ye odaklanmak istememiştim ama elimde olmadan odaklanıyorum. (sadkjhasjkdhkjasds) Neyse durun,  Hyoyeon, Yuri ve Henry’nin I AM performansını paylaşacaktım ben. SNSD’nin ana vokalleri dışındakilerde iş yok diyenlerine ağzına yapıştırmalık bir performans. ❤ Aşkımdna ölüyorum yine. (sskajdaskdjas) Kpop’ta en sevdiğim 3 erkekten birinin Henry olması ve kızlarımla aynı sahneyi paylaşması kaderin ayrı güzel bir cilvesi. :’D

Araya şu Yoona 4 Minutes performansını da atayım. *nosebleed*

Çok dağıldım ben, paylaşacağım performansları bile unuttum şu anda. :’D Taeyeon, Jessica, Sunny ve Seohyun’un şu Over The Rainbow performansını da bırakıp gideyim madem ya.

Üyelerin sololarına pek girmek istemiyorum. GG Turkey’in doğum günü çalışmalarına kalsın. 😛

Bu arada ekibe çevirmen arıyoruz. İlgilenenler bizimle iletişime geçsin. Ayrıntılar için tıklayınız. 🙂

Girls’ Generation Turkey Ekibine Çevirmen Arıyoruz!

**Evet bugünlük bu kadar.