I. Ispanak Meydan Muharebesi

Birçok SNSD fanının bu blogu ziyaret ettiğini biliyorum. Bazı sayfaların yazılarımı paylaştığını; bazılarınınsa utanmadan çaldığını da biliyorum. Daha önce bir sayfayı ifşa etmiştim. Sayfanın başka bir admini benden özür diledi ve sorumlu admini ekipten çıkardıklarını söyledi. Ben de sayfanın ismini ve fotosunu kaldırdım.

Ama bu böyle olmayacak gençler. Dün sayfanın birinde adminin Girls’ Generation Turkey’den Tuba arkadaşımızın hazırladığı videoyu kendi çalışmasıymış gibi paylaştığını gördük. Rezillik öyle bir boyuttaki benim sayfada videoyu paylaşırken yazdığım yorumu bile almış arkadaş biraz değiştirip. Hadi videoyu çaldın, kendi kafandan bir cümle bile mi uyduramıyosun? Neyse, sayfadan başka bir admin o kişi adına özür diledi ve uyaracağını söyledi. Biz de yine öyle olsun dedik. Ama bugün sayfayı tekrar kontrol ettik ve aynı admin yabancı fanların çalışmasını kendi çalışmasıymış gibi paylaşmış.

Zaten SNSD hakkında ortalıkta bir sürü yalan dolan, sözde ‘bilgi’ dolaşıyor. Zaten böyle insanlar yüzünden SNSD fanları olumsuz tanınıyor. Bir de utanmadan başka fanların SNSD’yi tanıtmak için emek harcadığı çalışmaları çalıyorlar. Bu nasıl bir yüzsüzlük? Bu nasıl bir umursamazlık? Hiçbir şey bilmeyin; kaynak nedir; dil, çeviri nedir en ufak fikriniz olmasın. Üstüne de çalın. EVET BU ÇALMAK! İnsanların zaman harcayıp, kafa yorup ortaya çıkardığı şeyler onlara aittir. Siz kalkıp bunu ben yaptım dediğiniz an HIRSIZ olursunuz.

Hepsini geçtim bu tip insanlar, takipçilerini resmen SALAK yerine koyuyor ve bu, takipçilerin umrunda bile değil. Kimse en ufak bir tepki vermiyor. Ya da farkında bile değiller ki bu daha da vahim.

Yeter ettiniz çok sevgili, cahil, utanmaz, yüzsüz; yaptığı yanlışı kabul etmekten bile aciz emek hırsızları. Siz o paylaşımlar silinince kurtuldunuz mu sanıyorsunuz? Öyleyse uyandırayım. Yapılan her pisliğin screencapleri var bende. Yani istediğim dakika her bir hırsızı ifşa edebilirim. Gerisini kendiniz düşünürsünüz. Ama ben böyle birkaç insan yüzünden bütün sayfaların yaftalanmasını istemedim. Bu yüzden de tekrar yanlış bişi yapmadıkları sürece de yayınlamayı düşünmüyorum.

Ancak, bundan sonra SNSD fan sayfaları için bir kara liste oluşturacağım. Bulabildiğim bütün sayfaları gezip paylaşımları kontrol edeceğim. Hadi hepiniz kaynaksız bilgi paylaşıyosunuz, ona alıştık. Ama yalan yanlış şeyler ve özellikle de çalıntı paylaşımlar gördüğüm dakika Ispanak Gazetesi yoluyla büütüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüün SNSD fanlarına ifşa edileceksiniz. Bu fandomın adam edilme vakti geldi de geçiyor bile. Antilere laf edip onlardan daha beter olanlar, SNSD’ye iftira ettikleri için kızıp bizzat kendileri kızlar hakkında YALAN YANLIŞ şeyler yazanlar. Bir bitin artık, soyunuz tükensin artık. Kökünüz kazınsın artık.

Salak yerine konmak istemeyen bütün SNSD fanlarından ricam şu; lütfen bu tarz olaylarla karşılaştığınızda tepki gösterin. Her söylenene inanmayın; kaynak isteyin. SNSD’nin ve fanlarının yanlış tanıtılmasına izin vermeyin. Böyle utanmazlar kendilerine çıkar sağlayacak diye SNSD için gerçekten çaba harcayan insanların emeklerinin boşa gitmesine engel olun. Ya da en azından bunu yapmaya çalışırken bana yardım edin.

Ispanak Gazetesi internetteki emek hırsızlarına resmi olarak savaş açıyor. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.