BYUN BAEKHYUN: YES SIR, ONE OF A KIND!

Genşler, deli gız damarıma bastı. Hem de çoffena, çok pis fena. (sdkkjhshfds) Ben de yine ünlü Çin atasözü “Arya’ya küfredeceğine bir yazı da sen yaz”dan yola çıkarak yazı yazmaya başladım. (asjdhadajksdaksj)

Benim Çarlinin Çikileta Faprikası çıkışlı çocuğuma soğuk dedi, buz dedi. Buz değil dondurma o tağam mı?! ;_____________;

Tabisi amacım benim yiğrım seninkisini döver değil. Arya gız benim beybi lionıma, Bacon’ıma ısınamamış. Ben Bacon’ımı neden çoh sevdiğimi açıklayacağm. (Hem Arya’ya hem de cümle aleme sakjdhaskj) Yine ısınamazsa da kendi soğukluğudur annem napalım dicim. (lkdjsdahfdjs)

Arya’nın yazısına counter attack yapıcam dedim ama bünye saldırarak savunma yapmaya alışkın değil ki. Hem kız istediğini hissetmekte ve düşünmekte özgür. Sadece bazı şeyleri gözden kaçırıyo yardımcı olmak lazım. (hayır, başka türlü gözlerini oyacam da o açıdan sajdhsakdh) Bu arada bana da 322432432 kez izlediğim Baekhyun videolarını tekrar izlemek için gün doğdu. Allam nasıl sevilmez o yaratık. Neyse, durun geliyom.

(Kris’i de getirelim dövsün sizi, hııııııııııııııı)

***

Şimdi genşler. Baekhyun 92li, kardeşimden 2 ay küçük bir insan yavrusu. Muhteşem bir sesi var. Daha SM’e katılmadan önce bir sürü yarışmaya katılmışlığı, festivallerde yer almışlığı var. Çocuk şarkı söylemek için doğmuş yani, ötesi yok. SM’in yetenek avcılarından biri bunu okul çıkışı kıstırmış. 11 ay eğitim gördükten sonra hoooop hemen debut yaptırmışlar.

Tutan bırakmıy. asjdhasjdhaskjhdjkashdjask

En başta Baekhyun da dahil herkes acaba başarabilecek mi? diye şüphe duymuşlar ondan. Ama başarmış. Gruba en son katılan üye Baekhyun zaten. Ses konusunda daha önceden hazırlıklı olduğu kesin. Ama danstır, varietydir, modelliktir, eksikmiş bu konularda. Ama çok çalışmış, herkesten çok, herkesin iki katı. Diğerlerine yetişebilmek için dişini tırnağına takmış. Zaten hep şöyle der “Eğer diğerlerinden çok daha fazla çalışmasaydım, burada olamazdım.”

SM Entertainment koreograflarından Shim Jae Won’un Baekhyun hakkında söylediği sözlere bakalım:

“İlk önce ona bir şey öğretemeyeceğim konusunda endişelendim. Çünkü sadece 11 aydır buradaydı ama ona da diğer üyelere öğrettiğim şeyleri öğretmem gerekiyordu. 2 saat fazladan çalışıyordu. (diğer üyeler 7 saat çalışıyordu) Dansı güçlü olan Baekhyun değil ama o işin ‘sanat’ kısmı. Dans konusundan bahsedeceksek, tüm mükemmelliğiyle Kai derim. Ama bu işin sanata dönüştüğü kısma gelirsek o zaman kesinlikle Baekhyun. Hareketleri zarif ve kusursuz. Ellerini ve yüz ifadesini nasıl kullanacağını biliyor. Kai güçlü ve seksi olan, Baekhyun ise güzel ve chic olan. Hatta Angel koreografisi için bir fikir bile verdi bana. Küçük bir kısım olsa da eminim hangisi olduğunu tahmin edebilirsiniz.”

Jaewon onu böyle anlatsa da Baekhyun narin, zarif ve güzel suratlı bir çocuktan ibaret değil tabii ki.

Ben History yayınlanana kadar tamam Luhan benim favorim diyodum. (ikinci sırada yayınlanıp hala favorim olan tizırı gördükten sonra asjdhsakja) Ama History yayınlandı ve ben bu şapşal bebenin sesine, eyelinerına, suratına, ifadelerine her bişiyine hasta oldum. O gün dedim, tamam bu bebe benim biasım. (sakjdhaskjdas) Hatta öyle ki benim eternal bias listeme girdi. Kendisiyle birlikte 6 kişi etti listedeki insan sayısı. (insan mı dedim? lafın gelişi askjdhsak)

Sonra EXO’nun ilk röportajı yayınladı. Üyeler kendilerinden bahsediyor, kim kiminle oda arkadaşı, kim nasıl biridir falan. Diğer üyeler gayet normal cevaplar verirken Chanyeol ve Baekhyun birbirlerine pislik yapma yarışında. (sjadkhsakjdsa) İkisi oda arkadaşı olduklarını söyleyip birbirlerinin bütün kirli çamaşırlarını ilk röportajdan döktüler ortaya. 😀 O gün belliydi zaten grubun şebekleri oldukları. (sajdhsakjdhkasj) Zaten Chanyeol, Baekhyun ve Sehun grubun en gürültülü ve şakacı tipleriymiş, dork-line.

Baekhyun ve Sehun’un havlu reklamından sonra her şey tam oldu. (asdfghjk) Bu çocuk kendini rezil etmekten korkmuyo arkadaş. sadfghjka

***

Debut sonrasında Baekhyun’un popülaritesi patlama yaptı. Kai’den sonra en popüler üye haline geldi. EXO-K’in en fazla fansitesine sahip üyesi Baekhyun’du geçen sene, hala öyle mi bilmiyorum. Özellikle Face Shop anketinde Baekhyun 2. olunca durum tescillendi. Sonra yavaş yavaş Baekhyun’un predebut videoları ortaya çıkmaya başladı. Zaten o videolar sayesinde daha da sevdik zibidiyi. (sakjdasjhdjas) Çocuk resmen variety için doğmuş ya böyle bişi olamaz.

Burada bir arkadaşıyla CNBLUE’nun Love Light şarkısını coverlıyorlar. (skdjhsajkdas)

Asıl bomba bu videoydu. (sajkdhsakjda) Baekhyun’un gruptaki süper gücü ‘ışık’ malumunuz. Bu video ortaya çıkınca fikrin nereden çıktığını anladık diye geyikler döndü haftalarca. (asdjkhasjkdka)

Bu çocuk normal değil. O yüzden de çok seviyorum cibiliyetsizi. (dsjkhsjkdhsa) Ben buna hyper Baek diyorum. Dans konusunda ne kadar geliştiğinin kanıtı da burada arkadaşlarım. Tektonik Baek. (sakdhsakjda ne var bu dansın adı benim kafama böyle yerleşti.) Bunu rezil Baek, bunu da dorkHyun diye etiketledim. (skjdsahdkjsa) İzleyin hepsini olim, çok şey kaçırırsınız yeminlen. (asjdhaskjdas) Benim elimde de kuzenimin böyle videoları var. Ünlü olsa da rezil etsem zibidiyi. (sakjdhsakdhas)

Neyse işte röportajlarda alttan alta gösterilen bu kimliği geçmişteki halini görünce de onaylanmış oldu. EXO üyeleri Baekhyun’un normalde sürekli şaka yapan, fazla konuşkan, gürültücü, sırıtkan, köpek yavrusu gibi bişi olduğunu ama sahneye çıkınca bütün havasının değiştiğini; karizmatik, CHIC, seksi, özgüvenli bişiye dönüştüğünü söylüyorlar. Suho Baekhyun’un bu yönünü alabilmeyi istermiş. Ama sahne arkasındaki rezilliklerini gördükten sonra sen kimi kandırıyosun yiğrım evladım diyosunuz. (sakjdhaskj) Ancak sahnede bir diva kendisi. Zaten Baekhyun’u Key’in yavrusu ilan ettiydik biz. :3 Herkes JoKwon, Key, Sungjong gibi isimlerden oluşan diva-line’ın yeni üyesi olmasını bekliyo bunun. Ama henüz kendini gösterecek fırsatı olmadı varietylere çıkmadıkları için.

Efenim bu çocuğun popülarite böyle alıp yürüyünce antileri türedi. Bazılarının tek derdi, özellikle bazı D.O fanlarının, kimin ana vokal olduğuydu. Baek’in popülarite uçunca sadece onu ana vokal kabul etçez sandılar herhalde. Ama alakası yok, D.O da Baek de grubun ana vokalidir karşim, nokta. Yukarıda saydığım özellikler, özellikle Baekhyun’un şapşal kimliğinin ortaya çıkışı ve muhteşem sesiyle muhteşem performansları onu ön plana çıkardı. Tabii bi de isminin okunuşunu ‘bacon’a benzeten işgüzar i-fanlar ona bu lakabı takınca çocuk fandomın espri konusu oldu. İstemeseniz de kullanıyosunuz, öyle bi durum. Yani bu çocuk bizi epeyce eğlendirdi. 😀 😀 😀

Araya şu pre-debut performansını atayım. (sakdjjasjkdas)

Yanyana geldikleri her üyeyle cıvıma kapasitesine sahip bunlar.

Şu Sukira programını izlemediyseniz çok şey kaçırmışınız gençler. (sajkdhjsakda) Yemin ederim Chanyeol, Baekhyun ve D.O’yu alıp pamıklara sarasım geliyo. :3

***

Ses kısmına gelelim. Efenim ben zengin olunca gidip bu çocuğa albüm yapıcam. Çoktan planladım her şeyi. Zaten SM’in de comeback yaptırmak gibi bi derdi yok gördüğünüz üzere. Mundar olmasın yavrum. Öyle bir ses. İlk çıktıkları sıra herkes Baek’in sesini Yoo Young Jin’e benzetti ve bu çok çok büyük bir övgüydü. Baek’in idolüyse Rain’miş. Onun gibi çok yönlü bir şarkıcı olmak istiyo. Ne de olsa adam yaptığı her işte mükemmel. 😀 Ama boydan kaybediyon Bacon’ım. Sen mini boy Rain ol en iyisi. :3

Önce sizi en sevdiğim 3 fancamle başbaşa bırakayım. MAMA HistoryAngel

Sonra Baekhyun’un canlı performanslarından oluşan şu videoyu izleyelim.

Sonra şu kısacık Chanyeol – Baekhyun düetini. (allam nasıl güzelsiniz siz, şirinliklerinden ben öleyorum) Chanyeol gitar çalışıyo zıpır. :3

Baek’in röportajlarda önerdiği şarkılar çok dikkatimi çekti benim. Baekhyun da Taeyeon gibi ondan hiç beklenmyen bir alt yapıya sahip gibi geliyo bana. İleride kendisinden trot dinleyebilecek miyiz bakalım. 😀 Seçtiği şarkılar genellikle Koreli şarkıcılardan ve özellikle eski, üstad denebilecek tiplere ait şarkılar. O yüzden zevkine de güveniyorum ben bu çocuğun. Ayriyeten bana bir de adam gibi eyeliner sürmeyi öğretirse alıp nüfusuma geçiririm, o derece. (sakjdhasjhdjsakdhkja)

I Love YouSHINee feat Baekhyun Böyle bişi

Changmin’in küçük kardeşi övgülerini de şu Mirotic performansıyla sonuna kadar hak ettiğini gösterdi yiğrım benim. Ayrıca şu We Are The Future performansını alıp Arya’nın kafasına çarpın. Yeri gelmişken Xui Min’e de değineyim. Xui Min’de ses var, dans var, rap var o yüzden çocuğu nereye koyacaklarını bilemiyolar gızım. Ondan öyle geliyo sana. Çocuğu nereye koysan iş görüyo yani.

***

Baekhyun’un imza günlerinde fanlara çok sıcak davrandığını söylüyo herkes. Zaten ben şu fancamlerden sonra bitkisel hayata giriyorum, fanlar nasıl sıcak bulmasın. (skjdjkasda) Böyle şirin bir insan evladı nasıl gerçek olabilir nasıl nasıl nasıl

Fancam 1Fancam 2Fancam 3

***

Ay Baekhyun şöyle iyi çocuktur böyle iyi çocuktur diyecek halim yok. Gerçek hayatta nasıldır bilemem; ama yaptığı şeyler, söylediği şeyler, kamera önünde/arkasındaki davranışları, ünlü olmadan önceki hali ve şimdiki hali. Gördüğüm her şeyi sevdim ben. Zaten kendime genel olarak sahnede divaya dönüşüp normalde şapşalın teki olan tipleri bias seçerim. bknz: Yuri, Lee Joon, Henry vs. Baekhyun’da ses var, star ışığı var, karakter var, kendini ifade edebilme yeteneği var, çekingen ama değil de. Ben şebek seviyorum, o yüzden de Baekhyun diyorum. (ssjhdsajkdsa)

***

Resmi Baekhyun gifim:

Kendisine karşı duygularımı daha iyi ifade edebilecek bir gif daha var mı bilmiyorum. :3

***

Arya’nın yazdıklarından sadece bir tek şeye yorum yapıcam çünkü çok komik. (zaten onun kendi fikri de değil) (sakjdaskjd) Olum SM grupları ayırırken 3 günlük traineelerin lafını mı dinleyecek ya da onların fikirlerine mi önem verecek? (askdjhsajkdas) Bi geyik vardı, SM grupları ayırırken şöyle düşündü: EXO-K(ids) ve EXO-M(en) (skjahdjsad) K’in daha çocuksu, M’in daha erkeksi olmasını istemişler ve grupları ona göre ayırdıkları düşünülüyor. Hepsi varsayım tabii de SM’in kararını kimsenin etkileyebileceğini düşünmüyorum ben. 😀

***

Neyse Arya, deli gız, buradaki videoları izle ışığı gör. (asdkjhkdjsa) Doğru yolu bul, yoksa blogunu patlatma konusunda Mikot’a yardımımı esirgemem. Bunu böyle bilesin. askjdhaskjdas

Bir yudum Baekhyun izlediniz. :3 Şimdi ağzınızın sularını toplayın gidin buradan!!!!asdkjask

***Gelmiş geçmiş en büyük SNSD fanboyu olduğunun da altını çizeyim. Çocuk her yönden bana oynuyo. (sadjasjkdas)

Söz SNSD’ye gelmişken, Sunny sana çok kırgın bilesin. ;______;

*photo/video/gif/fanart credits to owners
Advertisements