Mim: Liebster Blog Awards #2

Boş bulan üzerime mim atıyo bu sıra, bi bolluk bi bereket. Son mimden başladım başa doğru gidiyorum. Mikot gız’dan gelen mimle siftahı yaptım. Voila!

tumblr_m2vtuqnt5u1r0ygz7o1_500.jpg

Kendim hakkında 11 Bilgi:
1. Çok sıkılırım ben. Acayip çok. VE aslında kendini oyalama konusunda çok iyiyimdir. Buna rağmen sıkıldığım zamanlar ölsem daha iyi derim.

2. Domatesi çok severim. Domatesin bi fan klubü olsaydı babam kurusucu ben de en tutkulu destekçisi olurdum. Küçükken dolabın üstünden domates alıyorum diye sandalyeden düşüp kafamı kırmışlığım var mesela.

3. Halamların katil masası vardı bi tane. Babam yapmış zamanında. Çamdanmış. Köşeleri çok sivri olduğu üçün çarptığın saniye gidiyo kafa göz. O yüzden bizim ailede o masaya çarpmak suretiyle kafasını kırmayan çocuk yoktur. Ben de boğuşan kardeşim ve kuzenlerimin tepesine atlayıp tam sağ kaşımı yardımdı.

4. Ben 3. sınıftayken sınıf başkanı seçilmiştim. Ama milletle uğraşmaktan o kadar bıktım ki 4. sınıfın başında öğretmenim yine sen devam et dediğinde istifa ettim. 😀 Koltuk sevdam yoktur, hatta o zamandan beri mümkün olduğunca kaçarım böyle işlerden. askjdaskdhask

5. 1. ve 2. sınıftayken temizlik kolu başkanıydım. Her sabah milletin tırnaklarını kontrol eder tırnaklarını kesmeyenlerin isimlerini alırdım. Cetvelle vuruyomuş da olabilirim. Bi ara da oturduğum sıradaki ödevleri kontrol ediyodum. Türkçe ödevlerinde metinle ilgili soruları cevaplandırırken, cevap diye soruları geçenler oluyodu. Gidip milletin ödevlerini okuyodum gerçekten yapmış mı diye. Mal mıymışım neymişim, bana neyse?

6. Mikot bisikletten bahsetmiş. Ben yokuş aşağı bisiklet sürmekten ölesiye korkardım küçükken. Ama mahalledeki bisiklet yarışlarında (açlık oyunlarının yerelleştirilmiş versiyonuskdjhaskjd) hep 2. gelirdim. Hep 1. olan ve hiç geçemediğim çocuğa hala garezim var.

7. 3 sene öncesine kadar ağlayamazdım. Bildiğin ağlayamıyodum. Millet ağlarken ben gülüyodum falan. Ya çok ciddi bişi olacaktı (ölüm) ya da çok sinirlenecektim. (genellikle babam yüzünden) Şimdi salya sümük, hiç girmeyelim. (sdjhdsjkhfsdkj)

8. Şimdiye kadar 5 farklı yabancı dil için ders aldım. 2 tanesini sonsuza dek hayatımdan çıkardım. Üniversiteyi 3 dille devam ettirdim. En baba dersimiz yazılı çeviri ve İspanyolca dersinin üst üste olduğu Salı günleri konuşma yetimi kaybediyodum. Ciddi anlamda Türkçe bile konuşamıyodum. Bu yüzden kafam karışıkken çok saçmalarım, öyle böyle değil. Ve yine bu yüzden ben bişiye konsantre olmuşken benimle konuşmaya çalışan insanları çok fena terslerim. (Dilci kimliğime daha ayrıntılı gireceğim günler gelecek. :3)

9. En olmadık yerlerde, en olmadık insanlara, en olmadık şeyler söyleyebilir, en olmadık hareketlerde bulunabilirim. Normalde yüzüne bakmadığım bi insanı tanımayıp selam verebilirim. En olmadık insanlara dünyanın en gerizekalı şeylerini söyleyebilirim. Beynim ve ağzım arasındaki filtrenin yok olduğu zamanlarda yerin dibine girmek istediğim doğrudur.

10. Fikrim gelmediği için Mikot’tan çalıyorum yine. (skjadhaskjdask) Geçen sene, bi kere ağlamaya başladım mı sonu gelmiyodu. Sebepli sebepsiz öyle saatlerce ağlıyodum. Gece ağlayıp sızma diye bi olayım da yoktu. Onun çözümünü de birkaç ay önce keşfettim. Duşa girince kesiliyo ağlamam sadece. :3

11. Gerçek olmayan, hiç ulaşamayacağım şeyleri çok severim. Özellikle yaşadığım yerden hoşnut değilsem, her şeyi yok sayar kendimi o hayali yerlere atarım zihinsel olarak. Bu yüzdendir ki fantastik olan her şey canımdır, bi denemdir.

1) Yaşadığın en fantastik/gizemli olay?
Şu an aklıma hiçbişi gelmiyo cidden. Küçükken ananemlerin bahçesinde karpuz arardım, koca tarlada büyüğünü bulmak dehşet bi olaydı. (Ne alakaysa bu geldi aklıma, fantastik sayılır mı? sajdhaskj öyleydi nan asjs)

2) Zamanda ileriye mi geriye mi gitmek isterdin, nedenleriyle birlikte alırsak..
İleri mi gitsem geri mi gitsem diye karar verene kadar ileri gitmiş olurdum. Gidersem de geri gider, bir şeyleri değiştirmek değil de, anlamadığım şeyleri çözmeye çalışırdım.

3) Hoşlanmadığın insanlarla konuşmaya devam eder misin?
Devam edersem hiç hoş şeyler olmuyo genelde. 😀 Zira bi insandan hoşlanmadıysam bunu belli etmek için elimden geleni ardıma koymam.

4) Yurtdışında yaşamak mı isterdin, yoksa gezip görüp geri dönmeyi mi?
Valla bana kalsa fellik fellik gezeyim dünyayı 4 bucak, en büyük hayalim. Ama dönecek bi yerimin olduğunu bilmek isterim.

5) Keşke şu konu hakkında çok bilgi sahibi olsaydım dediğin bi şey?
Tarih ve siyaset. Hiç kapasitem yetmezmiş ve yetmeyecekmiş gibi geliyo. Bi de Çince. Ama onun için ihtiyacım olan şey para ve zaman. Zamanım bol da param yok. :3

6) En çok ne alışverişi yapmayı seversin?
Kitap. Kitap kurduyum falan diye değil. Ama özellikle bi kitabın peşinde koşayım, onu bulana kadar Akmar’mış, Taksim’miş, Beyazıt’mış alt üst edeyim. Kitap peşinde sürünmeye bayılıyorum kısacası. sakjdhaskjdsa Ama aynı şeyi kıyafet için yapmak zorunda kalınca bileklerimi kesesim geliyo.

7) Çocuğun gibi sevdiğin kitap-film-dizi-anime-şahıs?
Kitap: Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, İnsanlık Tarihinin En Kötü Kararları (bunu okuyup egomu tazeliyorum, sırf benden daha salak insanlar olduğunu unutmamak için aldım askjdhask) Kara Mizah Antolojisi, Daktiloya Çekilmiş Şiirler, Monte Kristo Kontu, Siyah Lale.
Dizi: The Big Bang Theory, Hart of Dixie, Doctor Who, Gossip Girl (ilk 2 sezon<3) Legend of the Seeker vs vs vs
Film: Lord of the Rings, The Prestige, Taaere Zameen Par, Star Wars vs vs vs
Anime: Bu konuda eksiğim çok. Sailor Moon ve Studio Ghibli çalışmaları diyim yetsin.

8) Hayatın film olsaydı kategorileri ne olurdu?
Comedy (daha çok trajik), Family, Thriller (insan ödlek olunca skjdhsakjdas)

9) Shire mı, Hogsmeade mi?
Yazları Shire kışları Hogsmeade. Yazın Shire serin olur; kovuklardaki evler, yeşillik çimen falan filan. Hogsmeade de kışın güzel olur çünkü Hogwarts açık bi kere. Ayrıca hep Harry, Ron ve Hermione o tipiye karşı yürüyüp Üç Süpürge’ye giderken peşlerine düşmek istemişimdir. :3 Kar aşığı bi insan olaraktan~

10) Doğaüstü bi güçle birilerini öldürebilecek olsan öldürür müsün? Ya da diriltebilecek olsan, diriltmek istediklerin kimler?
İnsanlardan nefret etmemeye çalışırken kendime karşı kullandığım tek silah bu, ölse naparsın? Kim olursa olsun üzülürüm. O yüzden öldürme kısmını geç. Diriltmeye gelince de kendimi böyle bişiye layık görmem ben. Gandalf dayı der ki: ‘Yaşayanların birçoğu ölümü hak eder, ölülerin bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin Frodo?’ Bu kitabı okuduğumdan beri, ölüm ve yaşam konusunu düşünürken hep bu sözü aklıma getirmişimdir.

11) Doctor Who gelse atla bebek zamanda mekanda yolculuk edelim dese cevabın ne olur?
GERONIMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Şimdi bu mimi birilerine paslamam lazım dimi? Soruları da değiştirmek lazım geliyo galiba ama benim daha 2 mim yazmam gerek, yapmayın etmeyin. Bu soruları sallıyorum. Ki anladığım kadarıyla eski de bi mim. Kime atar bu kız bunu diye düşünmedin mi hiç Mikot? Psyjumma‘ya atıyorum. İlk mimi benden olsun. asjdhaskjdhaskj

Advertisements