Bom Bom Bom! Why So Serious?

Al işte. Havalar ısındı da n’oldu? Güneş gözüme gözüme batar, sokaklar insan kaynar, börtü böcek her yeri işgal eder. Hofff, Biz yaz gelmesin dedik ama dinletemedik.

Baharın gelişini kabullendim bir süre önce. Evet, 2 ay geçtikten sonra, sonunda, kabullendim. (sakjdhadasdjas) N’apacan mecbuuuur. (off sdjhdkjsfhkjdsfsd)

MJ17Eu83

Bana baharın gelişini kabullendiren kişi ise: Roy Kim. Bom Bom Bom isimli şarkısıyla sahneleri şereflendirmeye karar vermiş sağolsun. (Bom: Korece’de ilkbahar demek) Teaser yayınlandığında ilk yorumum şu oldu: fazla pozitif, fazla şirin, fazla tatlı sonuç olarak can sıkıcı. (meet grouchy smurf) Ama şarkıyı dinleyip videoyu izleyince yelkenlerim ışık hızıyla suya indi. Hayır hangi insan evladı sakuralara karşı koyabilir? Belki koyanlar vardır ama ben onlardan biri değilim. :3 Roy’cuğum bu şarkıyı fanlarına bir bahar hediyesi olarak hazırlamış. Sen hediye hazırlarsın da ben kabul etmemek gibi bir eşeklik eder miyim? Olur mu olur, yaparım. Ama bu sefer değil. (sajkdhaskjd)

Roy Kim’i hatırlamayanlar varsa diye; kendisi Super Star K 4 yarışmasının şampiyonuydu. Debut sahnesine MAMA 2012’de kendi yazdığı şarkısı ‘Passing By’ ile çıktı. İlk albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. 20 yaşında, Georgetown üniversitesinde okuyor ve her geçen gün ne kadar mükemmel bir insan olduğuna dair güncellemelerle karşı karşıya kalıyoruz. Allah artırsın ne diyelim. :3

***

Baharın gelişini kabullenmemdeki en büyük etken aylar sonra ilk defa bir şarkıya aşık olmamdı. O şarkı da çok sevgili Jay Park’ın pek muhteşem şarkısı ‘Joah’dan başkası değildi. :3 Şarkıya bayıldım, Jay’in sesine hayran kaldım. Bu şarkıyı dinleyince ışık hızıyla pozitif yükleniyorum. Zaten Jay şu sesle sürekli “kibuni coah kibuni coah” der de nasıl insanın keyfi yerine gelmez? 😛 Bu sebeplen Jay’in apayrı bir yeri oldu benim için.

***

Hanıııııııııııııııııııııım hanım! Onlar benim yiğrılarım! SHINee de yepisyeni full albümleri “Misconceptions of Me: Why So Serious” ile geri döndü. Öncelikle, SHINee benim şarkılarından öte üyelerinin seslerine aşık olduğum gruplardan biridir. Böyle her şarkıda sesleri nasıl bir şeye dönüşmüş acaba diyerek dinliyorum artık onları. Why So Serious tipik bir kpop şarkısı değil. SHINee’nin geçirdiği evrimin çok güzel bir örneği bence. :3 İlk etapta şarkı konusunda kararsız kaldım; sevip sevmediğimden emin olamadım. Ama youtube ana sayfamdan videoyu kaldırmaya içim el vermedi bir türlü. Her görüşümde de tıkladıkça fark ettim ki ben çoktan bağımlı hale gelmişim. (sakjdhjaskdks)

Allahım, o Taemin o Lee Taemin!!! Bir grubun ana dansçısı nasıl  olur da ana vokale dönüşebilir????????? Maknaelerin efendisi yemin ederim. Bütün grubun vokalleri harika. Hele o satır aralarına yerleştirilen ve insanın beynine yapışan kısımlar. (EEENGINEEUL RENEEEEEEEEEEWWWW) Koreografiden bahsetmeye gerek duymuyorum çünkü SHINee’den bahsediyoruz. Tabii ki yine karşımıza bir şaheserle çıktılar. Öyle böyle derken şarkıya aşık olup çıkmışım ben işte. Ve o videonun her bitişinde aklıma gelen tek şey şu: bu “şey” şu an olduğundan çok daha mükemmel olabilirdi. Jonghyun. Eminim ki yoğun SM’in programı yüzünden Jonghyun’suz dönmek zorunda kaldılar. Yine içimdeki fangirl isyan etmedi değil. SHINee’yi erteleyip EXO’yu araya alsaydınız madem diye çığırdım kendi içimde. Ama çocukların Japonya turnesi ve daha kim bilir hangi planları var yılın geri kalanı için. Koskoca 1 sene comeback’siz geçti. 2 albümü de sonuna kadar hak ettiler. Ayrıca SME’nin üstüne en fazla titrediği comeback bu olmuş bence. Jjong’un olmayışı ne yazık. 😥

04262013_seoulbeats_SHINee-620x349

***

Kpop’un problem çocukları da geri döndü tabii. 😀 Hyuna’nın teaserı yayınlandığında Cube’a saydırdım. Bir kez olsun şu kızın imajını değiştir ya da en azından bu kadar zorlama yahu. -.- Ama diğer üyeleri görünce dur bakalım dedim. Şarkıyı ilk dinlediğimde cidden bişi anlamadım. Ama SHINee’de olduğu gibi 4Minute de yapışmış dilime. (bütün gün ireumi mwoyeyoo ceonhwa beonho mwoyeyo diye dolaşıyosun, çoffena :/ ki bu kısım şarkının en sevmediğim kısmı) Şarkının Gayoon’a ait kısımları çohoş. Rap nefretim hortladığından beri bu türde çıkan her şeye kılım ama Hyuna’nın rap kısımları bile eğlenceli geldi. Sohyun’un aşırı şirin oluşuna da isyanım var. Koreografinin bazı kısımları çok eğlenceli görünüyor ama kimi kısımları da fazla basit? Kolaya kaçılmış? Bilmiyorum. Hyuna bu klipte çok ama çok güzel çıkmış ki benim için güzelliğiyle ön plana çıkan bir kızımız değildir çoğunlukla. Daha çok karizması diyelim. O altına giydirdikleri garip şey olmasa her şey tam süper olacakmış da işte. Hofff, stilistinizi giyotine göndermek lazım.

Tek sorunum, Hyuna canlı performanslarda biraz sesin çıksın annem. Biraz kas, çiğ yumurta falan yut bişiler yap. Volume UP UP UP! Ayrıca allah için “vadebır” değil o, kulaklarımıza acıyın lütfen. :’I

4Minute-Gayoon-Whats-Your-Name-Teaser-MV-4

***

T-ara alt grubu N4 da çıktı ortaya. 😀 Tabii ki k-netizen tayfası şarkıdan ve kızlardan ölesiye nefret ediyor. İşin ilginç tarafı, grup bu sefer cidden bir şeyler kaybetmiş gibi. Sexy Love skandalın doruk noktasında çıkmış ve buna rağmen Instiz’de iyi bir sıralama yakalayabilmişti. Ama Jeon Won Diary’i bir kez bile 1. sırada görmedim. 4Minute ve Roy Kim arasında değişip duruyor son birkaç gündür. T-ara da şu an 4. sırada. Ki T-ara dijital canavarlarına dönüşmüştü hatırlar mısınız bilmem.

Şarkıya dönersek. Videonun drama versiyonu eğlenceli, kırsal hayatı sergiledikleri kısım Invincible Youth’u hatırlatıyor. Halmoni ve halaboci çok şeker. 😀 Ama koreografi aynı derecede iç açıcı değil. Ve nedense kızlar biraz dağınık gibi geldi bana. Zaten ne ara şarkı söylüyorlar çözemedim. Zahmet edip Areum’a bir iki söz verselermiş. 4 kişi olmalarına rağmen ve sözde ana vokal Areum olmasına rağmen sesi şarkının sonunda duyuluyor sadece. Ya da ben mi kaçırdım? Sanki şarkıyı atlamışlar da kısa yoldan remix yayınlamış gibiler. Şarkıya geleneksel müzik aletlerini de dahil etmişler. Ben hiç fark etmemiştim, Büşra uyandırdı beni. Ama dinleyince beynimi deldiklerini fark ettim, belki o yüzden atlamışımdır. 😀 Soompi’nin yayınladığı habere bakılırsa  gayageum ve kkwaenggari kullanılmış şarkıda. Şarkının melodisi güzel ama keşke sözleri k-netizen tayfasına karşı bir manifestoya dönüştürmeselermiş. Kore kültürünü tanıtmaya çalıştığınız bir video çektiğiniz, altyapısına geleneksel müzik aletleri koyduğunuz şarkının sözlerini nefrete karşı nefret kusan bir şeye dönüştürmek~ bilmiyorum samimi değil.

Geçen sene aynı şeyi 4Minute de yaptı Volume Up’da. Ama onların teması çok farklıydı, yine gereksiz bulsam da bu kadar garip kaçmamıştı. T-ara’nın yaptığı şey onlara daha fazla nefret kazandırdı sadece. (Hoş yaptıkları hiçbir şeye olumlu tepki verilmiyor ama sajhdasjk) Bir de Jeon Won Diary dramasını sözlere dahil ettikleri için daha fazla tepki çektiler. Belki amaçları da buydu, bilemem. Allah kurtarsın T-ara. :/ (Jiyeon’un gözlerine taktığınız o lensler var ya~~~~ Neyse -.-)

***

IiKCs2u

Secret da geri döndü. Şu saydığım kız gruplar arasından en sevdiğim Secret’tır sanıyorum ki ama~~~~ Bu kızların her yaptığı iş uç noktalarda olmak zorunda mı merak ediyorum. Ya çok şirinler, ya çok seksiler. Bir ortasını bulsak diyorum TS. 😀 Love is Move tam kararındaydı, o moddan devam etseydik ya? 😛 Secret’ın vokallerini çok seviyorum, hele Jieun aşkımdır. Kızlar çok şeker, video da iç açıcı. Kostümler çok şeker, kimse abartıya kaçmamış. Sunhwa beyaz elbiseni, Jieun şapkanı istiyorum yiğrım. Gönderin bu tarafa. :3 (skjdjskfhkjdsf)

Zinger gerçek ismi Jung Hana’yı kullanmaya başlamış. Harika bir karar tebrik ediyorum! Hem gerçek ismi daha güzel hem de KFC özlemimi perçinlemeyecek artık. (asdkjkhaskjdhaskj) Son olarak da etrafta tım tım tıtııım yooohoooooooo, tım tım tırım yoohooo diye doşlaşmaya başladığımı söylememe gerek yok sanırım. -.-

tumblr_mlsopmTYVJ1rnqu5so1_500

*Şu sıralar umrumda olan şarkılar bu kadar. PSYîn Gentleman ile çok bozduğunu düşünüyorum. 😀 K. Will’in şarkısı aklımda bile kalmamış. Lyn fazla dramatik kaçtı. Lee Hi da öyle. Juniel’i dinleyemiyorum bile, o kadar IU ki. -.-

**Öyle boş bulununca yazayım dedim.

***Bahar bahar dediniz. Tişörtle dışarı çıktığım ilk günün ardından üşüttüm. Mutlu musunuz şimdi? -.- Benim zavallı karnım. -.-