Antilerden Daha Kötüsü de Var

Çok sinirliyim gençler çok. Şu fan sayfasını açtığımızdan beri bir sürü saçmalıkla karşı karşıya kaldık. Zamanla azalır, kurtuluruz dedik ama yok git gide daha da artıyor.

Neden fan sayfası açmaya giriştiğimi bu blogu takip eden herkes biliyor; düzgün bir sayfa olmadığı için. Eğer öyle bir sayfa mevcut olsaydı gidip o sayfaya yardımcı olurdum; onları desteklerdim. SNSD fanlarının böyle bir eksiği olunca bu eksiği kapatmaya karar verdik işte. O günden beri de elimizden gelen her şeyi en iyi şekilde yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Yaptığımız her şeyin üstüne titriyoruz; kat be kat özen gösteriyoruz. Doğru bilgi vermek için, en doğru şekilde ulaştırmak, kızları en iyi şekilde tanıtmak için. İyi bir iş çıkarıyor muyuz dersiniz? Öyle umuyorum.

Ama bu süreç içerisinde kimi SNSD fanlarından nefret ettim, hatta iğrendim. Bizim ardımızdan mantar gibi türeyen sayfalar önce bizi taklit etmeye ve çevirilerimizi çalmaya kalkıştı. Bunu sadece bize de yapmıyorlar. Doğru dürüst çalışan diğer SNSD sayfalarına da aynı saygısızlığı yapıyorlar.

Var olan sayfalara destek verip hep birlikte gelişmek yerine böyle saçma sapan meselelerle vakit kaybediyoruz. SNSD’yi doğru dürüst temsil eden bir sayfa var olduğu sürece o sayfayı kimin yönettiği önemli mi? Bence hayır.  Ama bazıları, emek harcayan insanlara destek olacakları yerde köstek oluyorlar. 32423423423 tane yeni sayfa açtıkları yetmiyormuş gibi bir de sürekli ama sürekli yalan yanlış bilgiler yayınlıyorlar. Kızlar hakkında yanlış anlaşılmalara neden oluyorlar. Bu zevzeklerin arkasını toplamak da bize düşüyor. Kaç tane sayfayla gereksiz tartışmalara girdik; kaç tane sayfaya hata düzelttirdik hatırlamıyorum bile. Bazıları bize kulak verecek kadar sağduyu sahibi ama ötekiler~~~ Grubun ismini yanlış yazarak açılan bir fan sayfasının nasıl bir işlevi olabilir, anlayabilen beri gelsin.

Geçenlerde arkadaşın biri SNSD’nin Korece’de “Evlenmemiş Genç Kızlar Grubu” anlamına geldiğini iddia etti. Ben karşı çıkınca da alabildiğine saygısız bir şekilde cevap verip kendinin doğru olanı söylediğinde ısrar etti. Hatta beni ‘yeni fan’ olmakla suçladı. 😀 Neyse. 😀

Böyle insanlar çok zararlı. Neden mi? Birçok insan sizin gibi ergenlerden hoşlanmıyor çünkü yavrularım. Yanlışı yüzüne vurulunca özür dilemek yerine daha kötü ve saygısızca “saldıran” insanları kimse sevmez. O kolpa SNSD sayfalarını yönettiğini sanan “çocuklar” da aynen böyle davranıyor. Biz SNSD fanları olarak onlardan iğrendik; bir de diğer insanları düşünün. SNSD’yi sevecekleri varsa da sevmiyorlar. Bu tip insanlar yüzünden anti olanlar bile var.

Geçenlerde Avrupalı SONElar Twitter’da bizi bulup bizden projeleri için yardım istediler. Biz de elimizden gelen desteği vereceğiz. Ama şöyle düşünün; ya o insanlar 23432423 işe yaramaz sayfadan birine denk gelseydi? Hem bizi rezil edeceklerdi hem de kendilerini. Ayrıca ismimizi duyurmak için elimize geçen bu fırsat o saçma sapan insanlar yüzünden boşa gidecekti. Çünkü 3 kuruşluk İngilizce’leriyle yapabilecekleri hiçbir şey yok. (Çeviri çalmanın da ‘yeni’ yöntemlerini bulmuşlar. Koca çeviriyi alıp aradan birkaç kelime değiştirerek kendilerinin yaptığını iddia ediyorlar. Ve bizim fark etmediğimizi, bu yemi yuttuğumuzu falan sanıyorlar herhalde.)

Demem o ki; sevgili takipçilerim, bu tip sayfaları takip ediyor ya da destekliyorsanız bir zahmet ne bloguma ne de fan sayfama uğramayınız. Çünkü böyle yaparak SNSD’ye ve düzgün iş yapan bütün sayfalara zarar veriyorsunuz demektir. Ve ben bunları söylememe rağmen hala devam ediyorsanız benim yazdıklarımı okumanıza hiç mi gerek yok demektir.

Düşünsenize SNSD fanlarının birlik olması gerekirken; bu insanlar kendilerinden iğrendiriyor bizi. Şu blogda hiçbir zaman kötü şeyler yazmadım ben. Taa ki bu tip SNSD fanlarıyla karşılaşana kadar. Bunlara fan demek bile biz fanlara hakaret aslında. Antilerden çok daha iğrençler bunlar. Antileri kimsenin umursadığı yok ama bu kendine fan diyen işe yaramazlar, onları ciddiye alan insanları resmen salak yerine koyuyor. bu tip sayfaları takip edip salak yerine koyulmaya devam etmek istiyorsanız yapabileceğim bir şey yok.

***

Takip etmenizi önereceğim sadece 3 sayfa var. Bunun dışındakilere spam’i basın gitsin!

Girls’ Generation Turkey: FacebookWordPressTwitter

SNSD Soo Young Turkish Fans – FacebookWordPress – Twitter

YongSeo Couple Turkey – FacebookSiteTwitter 

GG Turkey ve Sooyoung sayfası Fandomlar Birliği’nde SNSD’yi temsil eden “resmi” sayfalar. YongSeo sayfası ise aynı derece kaliteli bir sayfa.  Geriye kalanlar da~~~~~~~ (Düzgün çalışıp da benim bilmediğim bir sayfa varsa tenzih ederim.)

Evet, diyeceklerim bu kadar. Bir de;

MUTLU YILLAR LEE SOONKYU! ^_^

Sunny için hazırladığımız doğum günü yazısını okumayı unutmayın!