1, 2, 3 LET OUT THE BEAST! EXO IS BACK!

İnsanın önüne koca bir çilekli pasta bırakıp – sırf çatalı yok diye – parmağını kremaya daldırma dürtüsüyle savaşmasını beklemek canilik değil de nedir?

Metafora gel. (sjdhksajdhkasj) OĞLUM EXO IS BACK NOTHING HURTS!!!

(Comeback kutlama gifimizi alalım buraya)

Geçen sene Ağustos’tan beri beklediğimiz full albüm sonunda elimize düştü. Albümü dinleyene kadar – özellikle Wolf – yazı yazmama kararı almıştım. Ama hem Wolf dance practice hem de bildiğiniz full albüm sızdı. Dün video, bugün de albüme ulaştık. Normal şartlarda bütün bunlar sızdırıldı diye yeri göğü inletirdim sinirden ama şu an bu kelimeleri yazarken Heart Attack dinliyorum ve dünya yansa umrum değil. 😀 Altında yatan bir sebep var pek tabii.

Aylar önce Wolf’un demosu sızmış (ya da bilinçli olarak sızdırılmış?) ve biz de kendimizi duvardan duvara çarpmıştık böyle şarkı mı olur diye. Şarkı sızdığı için bunun comeback şarkısı olma ihtimalini direk sildim ben. Zira SM bu şekilde rezil etmezdi o kadar zaman beklediğimiz şeyi. Ayrıca Wolf’tan iğrenmiş, nefret etmiş, üzerine kusmak istemiştim. İlk teaser fotoğrafları yayınlanıp da o formaların üstünde yazan Wolf yazısını görünce bir yıkım yaşadım zaten. Ama hala ihtimal vermiyorum comeback şarkısının Wolf olmasına. Gel zaman git zaman SM Wolf’u comeback şarkısı olarak duyurdu. Zevzek ötesi bir teaser yayınladı video için. Yaşama sevincimi yitirdim. Tavşan oldum dağa küstüm, dağın ruhu bile duymadı. Yani şarkı iğrenç, baştan sona rap, kurt temasından nefret ediyorum, hele o araya sıkıştırılan kurt sesleri. Şarkının sözleri salak ötesiydi. ‘Seni pis kurt, beni yiyeceksin değil mi? bühü bühü’ şeklinde. Beynimden vurulmuşa döndüm oğlum. Benim için EXO’yu mahvetmeleri mümkün değildi, ama başardılar dedim. O dakika itibariyle sürekli kulp takacak bir şeyler aradım. Wolf’u dinleyene kadar albümü alma kararımı da askıya aldım hatta MBLAQ de geri dönünce EXO’dan vazgeçip yönümü MBLAQ’e çevirir gibi oldum. Neyse, dün Wolf’un koreografisini ve şarkının düzenlenmiş halini görünce fikrim değişti.

Bu yüzdendir ki sızdığı için çok memnunum. Şimdi bu videonun, koca albümün SM’den habersiz sızma ihtimali yok. Onu geçelim. Comeback şarkısının önceden sızdırılması, 365’in önceden sızdırılması. Önce videodan bir iki cap ardından video, sonra albümün düşmesi~~~ Ve SM’in bunları engellemek için hiçbir şey yapmamış olması gayet de haberdar olduklarını gösteriyor bana kalırsa. Şarkılar youtube’da “public” modunda fink atıyor, mümkün mü böyle bir şey? Neyse işte, durum böyle olunca hiç de bekleyemem deyip indirdim her bişiyi. 😀 Sabır güçlü yönlerimden biri değil bazen. 😛 Albüm elime ilk geçtiğinde:

Album medley yayınlandığında dedim ki Wolf bu albüme küfür gibi. Çok ağır konuştum çok. (jsdfhskjdhfkjdshfksd) Şarkıyı çok sevdiğim söylenemez ama full versiyonunu dinleyince beklediğim kadar kötü çıkmayışına sevindim. EXO bu comeback sürecini 12 olarak tamamlayacak malumunuz. O yüzden aynı şarkıda Baekhyun, D.O, Luhan ve Chen’in seslerini duyabilmek. :3 Son aylarda rap’e olan nefretimin katlanmış olması durumu daha da zorlaştı ama Chanyeol’ün boru sesi ❤ Kai her türlü ❤ Koreografi de bir Tony Testa yapımı. Ama bundan öncekilere göre daha basit kaçmış bence. Şarkının azizliği diyorum ben, adam napsın. Bazı yerleri çok komik olmuş bence. :3 Neyse, koreografide de değişiklik yapmışlardır belki. Teaser’a sonra gelirim.

İmajını en çok beğendiğim kişi de Chanyeol oldu. Siyah saç mikemmel olmuş bence, saç modeli de çok kepçe kulaklarını özgür bırakıyor olmasına rağmen. Luhan ve Sehun’un sarı saçlarına hoş tepkiler vermedim ama Luhan’a ne yakışmaz? Ve Sehun’un gökkuşağı saçı da çohoş. O tip saça bir zaafım var galiba. :3 Ve tabii ki benim minnak D.Onut’ım. :3 Şirinlikte sınıf atladı artık, alıp pamuklara sarasım var. :3 Şarkıda bahsi geçen ‘beauty’nin Baekhyun olduğundan da adım gibi eminim. O saç başla yemin ederim I Got A Boy’dan fırlamış gibi. Kıyafetlerini farklı renklere sok, koy SNSD’nin arasına kaynar gider o derece.

Baby Don’t Cry

Tam olarak 28 Şubat’ta grubun 21. tizırı çıktığından beri beklediğimiz şarkı. Hasretinden prangalar eskittiğimiz, yokluğun underworld’ün diğer adıdır dediğimiz şarkı. İsmiyle bu kadar mı çelişir bir şarkı?

Tam olarak şu moda sokuyor insanı. :’D Ve aylar aylar aylar sonra kavuştuk. Böyle bir mükemmellik, böyle bir böyle bir böyle bir Baek, D.O, Suho~ VOKALLER! Hele şarkının kapanış kısmı. :3 Comeback sahnelerinden birinde bekliyorum bunu SM. Not al. Bu şarkıyı duyup da beğenmeyen insan görmedim arkadaşlar. Ama söylemeden edemem, o rap kısmı da olmasa olurmuş hani.

Black Pearl

Bu şarkıyı nereye çekeceğimi tahmin edebiliyorsunuz değil mi? Beni tanıyorsanız edebilirsiniz.

She’s my beautiful, beautiful black pearl. ❤

tumblr_lpwcvadQEO1qadlyfo1_500

Aşkından öldüğüm sana şarkı yapmışlar bak. :3 Bu şarkı da Suho’nun sesine nasıl yakışmış, allahım nasıl yakışmıııııış! Şarkıda sesini duyduğumda eriyorum resmen. :3

Don’t Go

Into Your World 2.0 yemin ederim ya. Şarkıyı duyduğum saniye dedim napmış bunlar ama sadece nakarat kısmı anımsatıyor, gerisi o kadar değil. Ve bu şarkıda Kai’nin sesi. :3 Allahım bu çocuğun çok seksi, naparsa yapsın seksi yani. Öleydim. :3 Ayrıca bu şarkıyı yastığım ve benim şarkımız ilan ettim. Tam şu sahneyi hayata geçirmelik.

Let Out The Beast

Hayal alemimde comeback şarkısı bu gibiymiş gibi davranıyorum ben, sizi bilemem. Baştan sona mükemmel. Vokal kısımları, rap, dance break diye tahmin ettiğim kısımda olabilecekler~ Tam olmuş, olmuş yani. Ayrıca bu şarkıda D.O’nun sesinin üzerimde bıraktığı etki:

Acaba Chanyeol mü? dediğim bir vokal kısmı var, eğer oysa~~~~~ Sonlara doğru Baek’in high noteları~~~ Yetişin dostlar

365

Bu şarkıyı aylar önce dinlediğim için pek bir yorumum yok. Bütün üyelerin vokallerini duyabildiğimiz için sevdim bu şarkıyı özellikle. :3 1D benzerliğini gözardı ediyorum. Aradan geçen 1-2 ayda aştım o gerçeği. :’D

Heart Attack

Bu sefer isminin hakkını veren bir şarkı var elimizde. *sexysexysexysexysexysexysexy* Chanyeol’e bir kez daha ve bir kez daha hayran kalma sebebi. Boru sesinin sadece rap’le kısıtlanmak zorunda olmadığını görmüş olduk.

Peter Pan

Bir kız grubunun Tinkerbell diye şarkı yapması neyse bu da aynı hesap. Zaten sözlerde Tinkerbell’ler, Sindirella’lar fink atmakta. Never Grow Up öyleyse, hadi bakalım. Bu da yine şirin bir şarkı. :3

Baby

Bu şarkı benden Baekhyun’a gitsin madem. :3 Bi sn Baekhyun gifimi bulayım ben. :3

My Lady

EXO’dan duyduğumuz ilk şarkı. Tamamını dinlememizin bu kadar zaman alacağını bilseydik yine de sever miydik? Severdik tabii. (askjdhaskjdhaks)

Don’t beeeee tooooooo laaaaaate. :3

Böylesi bir albüm. Diyorum Wolf olmasa ben bunu kpop’un gelmiş geçmiş en mükemmel albümü ilan edebilirdim. Şu kadarcık kalmıştı.

Teaserlara gelirsek; ilkinde çok güldüm, zaten o sıra hayattan umudumu kesmiş olduğum için sadece alay ettim. :3 İkincisi ise şarkıdan beklediğim kadar nefret etmemiş olmamın verdiği dayanılmaz hafiflikle daha az sinir bozucuydu. Yine de ciddiye almam için yeterli olmadı. Tabii ki olmadı. (akjdhaskjdaks) Neyse, çok konuştum. Kalanını da videonun tamamı gelince yazayım. Zaten gördüğüm kadarıyla Baek açısından pek parlak değil durum. Maaaallenin bıchqın delüğanlısı moduna girmiş,  hareketler falan. Videonın teması da zibidilerin kız kavgası zaten. Hoff neyse.

Sağlıcakla. :3

*Şarkıların çevirilerini bekliyorum şimdi.

*Link vermiyorum, hiç sormayın. Daha öncekiler sayılmaz. askjdhaskjas

Advertisements