Çok Yaşa Copy/Paste!

Bu nasıl bir terbiyesizlik yahu?

İnternette ne bulursan kopyala/yapıştır, senindir artık! YOK ÖYLE YAĞMA!

Defalarca blogumdan yazı çalınmasına ateş püskürdüm. Defalarca GG Turkey’den çeviri çalanları ifşa ettim hem buradan hem sayfadan. Ama hala ÇALMAMASI GEREKTİĞİNİ öğrenemeyen SNSD fan sayfaları var. Üstelik de yine benim yazımı çalışmışlar. Bizzat konusu üzerinde kafa yorduğum, sonra gidip araştırma yaptığım-bilgi topladığım ve kendi cümlelerimle yazdığım yazımı!

Azıcık utanma olur be insanda azıcık!

Sayfanda paylaştığın iki cümle uyduruk çeviri için bile ‘kaynaksız paylaşmayın bik bik bik’ de, sonra gel benim yazımı sayfanda beğeni/yorum toplamak için kullan! OLDU!

Zaten aylardır sinirimden, can sıkıntımdan hiçbişi yazamıyorum; hazır bu duruma gelmişken kapatayım gitsin şu blogu. SNSD YANLIŞ TANINACAKMIŞ, İNSANLAR BİLGİ ALACAKMIŞ, BİRİLERİ SNSD’DEN NEFRET ETMEKTEN VAZGEÇECEKMİŞ YA DA SEMPATİ DUYACAKMIŞ BANA NE????? DİMİ?????

Hayır ne beğeni alıyorum/bekliyorum, ne de yorum. Her gün “hadi ama sadece 12 tanecik beğeni mi :(” ya da “neden hiç yorum yok, alınıyorum :'((” gibi mesajlar atmalıydım belki de.

Ama yapmadım. Neden? Çünkü derdim bu değil. Çünkü derdim bişiler anlatmak, yanlışlar karşı çıkıp onları düzeltmek, bilinmeyen ya da fark edilmeyen şeyleri göstermek!

Beğeni toplamak değil. Yorum almak değil. Prim yapmak değil. Nemalanmak değil.

İKİ SAÇMA SALAK İNSAN ÇIKIP SNSD BUNU ÇALMIŞ YEAAA DEDİĞİNDE KARŞILARINA GEÇİP 2 SATIR BİLGİ PAYLAŞMAKTAN ACİZ İNSANLARIN GELİP BENİM YAZDIKLARIMI KENDİLERİNE MAL ETMELERİ DE DEĞİL!

Bir şeylere kızgındım, karşı çıkmak istedim, inatla görmek istemedikleri şeyleri insanların gözüne sokmak istedim. Hikayeyi bir de benim tarafımdan okusunlar istedim. BENİM.

Ve siz buraya gelip yüzsüzce BENİM olan bu kelimeleri çalmaya kalkıştığınız zaman beyninizi ezmek istiyorum çünkü açık ki KULLANMA GEREĞİ DUYMUYORSUNUZ!

Günlerce üzerine kafa yorup, haftalar sonra yazdığım ilk yazı bu olmamalıydı.

Yazımı izinsiz alıp sayfalarında paylaşan iki sayfa var. Yazdığım yorumlara cevap vermelerini bekliyorum. Akabinde de duruma göre ifşa edeceğim çünkü yeter. Kırılacaklarmış bilmem nelermiş umrumda değil. Azıcık büyüsünler.

Hala kaynaksız paylaşım yapan sayfaları takip eden SNSD fanlarına da diyecek söz bulamıyorum. Yazıklar olsun.

Ek 1:

Bu sayfaya onları uyaran bir yorum bıraktığınızda bu tip karşılıklar alıyorsunuz. İlk tecrübem olmadığından paylaşmakta bir sorun görmüyorum.

Hırsız5

Benden size tavsiye. Benimle konuşurken ne söylediğinize dikkat edin.

Ek 2

Arkadaşlar bu sıvamak mı diyorduk? Komedi devam ediyor.

Hırsız6

Ek 3:

Sonunda özür dilemeyi akıl eden biri. Ama artık çok geç tabii. Bir de konuşan kişinin aynı olmadığını umuyorum zira böyle bir dönüş korkutucu. :O

Hırsız7

Ek 4:

Paylaşım kaldırıldı. Arada bakmak lazım, kaçak açıklamalar yapılabilir yine. sjhdkasj Beni nelerle uğraştırıyosunuz böyle, yarebbiiiiiiiii.