Girls’ Generation: Love & Peace

Geçtiğimiz hafta kızların 3. Japonca full albümü satışa sunuldu. İşbu yazımızda bu albüme olan nefretimi kusacağımdır.

Girls-Generation-Love-Peace-2013-1200x1200

Bir kere albüm konsepti iğrenç. Kostümler çok rezil. Sanki kızların üstüne bir palyaço kusmuş gibi. Tamam hepsine çuval giydirip çıkarsanız yine kabulümüz. Ama bu kızlar olmuş dünya markası, 7 milyardan utanın be.

***

1. Gossip Girls

Buna şarkı mı diyoruz gerçekten? Cidden? Hiçbir Girls’ Generation şarkısına bu denli nefretle yaklaşmamıştım. Her şarkıda sevecek bişiler bulurdum ama bu~ nasıl bir kabustur? Kapı gıcırtısına remix yaptıkları konusunda ısrarcıyım. Albümün başına da bunu koymuşlar ki bu şarkıdan sonra ne duyarsak beğenelim. İyi taktik UMJ. -.-

2. Motorcycle

Yine aptal şarkı isimleri ve bu ismi bütün şarkı boyunca tekrarlama krizleri tutmuş. Gossip Girls denen saçmalığa daha hoş sayılır. Ama mecbur kalmadıkça açıp dinlemem.

3. Flyers

Albümde en sevdiğim, yeni çıkanlar arasında, şarkı bu oldu. Ama şarkı bir GG şarkısı gibi değil. Amerikan romantik komedi filmlerinden birinin soundtrack şarkısı gibi değil mi allah aşkına? Ama güzel. Neyse ki.

4. Galaxy Supernova

Nereden bilebilirdik albümdeki en güzel şarkı bu olsun? Bu şarkıda isimden ve ultra gerizekalı sözlerden kaybediyor işte. Bir de ekran koruyucusundan hallica videosundan. Bir de toplama koreografisinden. Çok şey yani. Çok.

5. Love & Girls

Albümde her şeyiyle harika olan tek şarkı. Ezgisi, sözleri, koreografisi, videosu, kostümleri her şeyiyle konsepti çok iyi yansıtıyor. Love & Girls konusunda daha önce çok konuştuğumdan kısa kesiyorum.

6. Beep Beep

Üzgünüm önceki singlelar arasında en uyuz olduğum şarkı buydu. Videosunu da izlemedim bile. Şaka gibi şarkı yapmışın UMJ, allah belanı versin UMJ.

7. My Oh My

Albümde çok zayıf kalacağı için bu şarkıyı single olarak yayınlamalarına şaşırmıştım. Albüm yayınlanınca hiç de öyle olmadığını gördüm. Albümdeki en elle tutulur şarkılardan biri olmuş.

8. Lips

Buna da şarkı diyoruz dimi? Hı hı tamam. Katlanıp sonuna kadar dinleyemiyorum bile.

9. Do The Catwalk

Bu şarkının düzenlemesi öyle salak ki. Kafamı duvarlara vurmak istiyorum.

10. Karma Butterfly

Bu şarkı Reflection’ın veliahtı gibi. Bir de ismi yine ultra salak olmasa gayet güzel bir şarkı. Kızların vokallerini çok net duyabiliyoruz, bir kapı gıcırtısı vakasıyla daha karşı karşıya değiliz neyse ki.

11. Lingua Franca

Daha önce zayıf ve sıradan bulduğum bu şarkıda albümdeki diğer şarkıların yanında yine hazineye dönüştü. Her ne kadar ismi gerizekalı ötesi olsa da gözardı edebilirim.

12. Everyday Love

Albümdeki tek balad. En büyük yıkımım bu oldu. Albümün bu kadar cıvık olma sebebi balad sayısının azlığı. Ama siz söyleyin bir Time Machine, All My Love is For You, Let it Rain, Born to be a Lady, Stay Girls, Not Alone kalitesinde şarkı var mı şu albümde? SİZ SÖYLEYİN?! Yine albümdeki şarkılara göre çok çok güzel bir şarkı.

***

Universal Music Japan’in aklından ne geçiyordu bilmiyorum. Şarkıların tamamı pozitif duygular taşıyan, eğlendirmeyi amaçlayan, bir kısmı sabun köpüğü havasında şarkılar. Bu albümü hangi akla hizmet kış döneminde çıkarttıklarına akıl sır erdiremedim. Hani şarkılar arasında bir denge bile yok. Çok memnuniyetsizim gençler. 12 şarkıdan sadece 6’sına katlanabiliyor, sadece 3 tanesini gerçekten seviyorum. Bir Japonca albüm bu kadar vasat olmamalıydı. Kendinize gelin UMJ ve SMJ!

Albüm isimlerinin gerizekalılığından kendimi intihar edeceğim artık.

Girls’ Generation – Girls’ Generation
Girls’ Generation – Girls’ & Peace
Girls’ Generation – Love & Girls
Girls’ Generation – SM & Eben

Kısacası yetti. Kaliteyi bu denli düşürmelerine katlanamıyorum. Geçen sene Flower Power’a ettiğim isyanları düşünüyorum da, bu şarkıların yanında bir masterpiece, bir work of art yani.

Umarım Korece albümde de böyle bir hayalkırıklığıyla karşılaşmayız yoksa SME’nin kapısına kendimi zincirler intihar saldırısı düzenlerim.

YETTİ BEA!

*Yeni şarkılardan sevdiğin tek şarkının yine Thott kardeşlere ait olması? Ve en sevdiğim iki şarkının da aynı besteciye ait olması? Tesadüf değil. :3

**Üşenip de buraya yorum bırakmayan zalımlar için: Ispanak Gazetesi 

***Kulaklarınızdan tavana mı asayım?