Märchen Fantasy

Gençler bildiğiniz üzere (nereden bileceksiniz?) yılbaşı dönemine denk gelen her şeyi ancak bir ay sonra izleyebildim. SMTOWN week konserleri ve doğal olarak Marchen Fantasy de buna dahildi.

marchenfantasy

Tabii o ilk çıktığı zaman izlemenin yerini tutmadı. Bir aylık video biriktirince ışık hızıyla izleyerek geçip gidiyorum. Sonra da iki ay sonra falan konuya geri dönüyorum. (shjdhjsgfjhdsgfsd)

Evet bugünkü konumuz Marchen Fantasy ve kızların hazırladığı sürpriz performanslar. :’)

***

İlk olarak Sooyoung’la başlıyorum çünkü youtube’da gözüme çarparak beni bu yazıyı yazmaya iten o zalımdı. Yoksa ben masum masum Baekhyun bibiğimin birbirinden zevzek videolarını izleyip eğlenmekle meşguldüm.

Konserden en sevdiğim 2 performanstan biri buydu. Tınrım, sana geliyorum diyerek izledim. Sunmi’nin 24 Hours şarkısını seslendiren zalımeyimiz benliğimde onarılması güç hasarlar bıraktı. Bi’ kere o bacaklar ne. :’) Biz mi utanalım insanlığımızdan yoksa sen mi, bi’ söylesene????? Sesi şarkıya müthiş yakışmış, zaten seksilikten öldüğü yetmezmiş gibi bizi de yanında götürecek kitapsız. :’) Çok sevdim, öldüm, bittim, bayıldım. Videoyu sağda solda her görüşümde de tıklamadan geçemiyorum. Yalnız benden en yüksek notu alan performans olamadı yavrumuzunki. Zira koreografiye kendini yüzde yüz vermediği aşikar. :’) Olsundu, böylesi daha güzel.

tumblr_my9z5uSAX81rf78pho1_r1_1280

Sooyoung’a 24 Hours performansıyla 10 üzerinden 9 vererek bir sonraki videoya geçiyorum. (başarılarının devamını bekliyoruz tıtlım)

***

Jessica da Lee Hyori’nin Miss Korea şarkısını seslendirdi. Daha sahneden yayınlanan ilk preview fotoğrafından beri ağlamaklıyım. Gençler, bir insan bu kadar mükemmel olmamalı. (;____;)

Yine bayıldım, yine kendimden geçtim. Peki bu performans neden en sevdiklerin arasına girmedi dediğinizi duyar gibiyim. (çünkü girmedi) (ve evet, soruyosunuz duyyom ben!) Tek sebebi şarkıyı çok da sevmemem. (askjdashkjdhaks) Üzgünüm Hyori hazretleri. :’) Ama şarkı Sica’nın sesine çok yakışmış, zaten oranın buranın Miss’i Prenses’i Kraliçe’si vs olmaya çok yatkın bir insan~ şarkı da cuk oturmuş. Şarkının ortasında eteğini çıkarıp atmasına laf eden zerzevatlar olmuş. Gidin kumda oynayın be, 3543534 yaşında kız artık. Hayretler bişisi.

marchen-fantasy-concert-5

Jessica’ya Miss Korea performansıyla 10 üzerinden 8 verdim gitti.

***

Taeyeon ise My Grown Up Christmas List şarkısını seslendirdi. Yine mükemmelsin, yine aşk’sın be çocuk. ❤

Bütün puanlar senin olsun ama şarkı içimi baydı be annem. Sesine edecek sözü olanı bizzat kendim pataklarım. Performansına da öyle. Ama keşke daha farklı bir seçim yapsaymışsın. Öpüyom çok.

tumblr_my7qjqV6e41rs68xto1_1280

Taeyeon’a puan falan vermiyorum. Dediğim gibi bütün puanlar zaten onun. :’)

***

Bana en çok acıyı yaşatan performans var sırada. Tiffany ve Yuri SISTAR19’nin Ma Boy’unu seslendirdi.

En sevmediğim, en tıklamak istemediğim performans bu gençler. Tiffany, senin sesin hiç Hyorin’inkiyle gider mi be annem? Yuri pes bölümleri iyi götürmüşsün ama yine olmuş mu sence? Sence olmuş mu açık konuş? Yani mükemmel bir şekilde söyleyebileceğiniz belki binlerce şarkı varken neden buuuuu nedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeğğğğğğğn??

tumblr_my8x8jkvQE1qbalato1_1280

Kıyafetleri de hiç sevmedim. Çok basit duruyor. Offff. Fotoğrafları görünce çok heyecan yapmıştım ama performansı izleyince. Hof.

IMG_2421

YulTi’ye bu performans için 10 üzerinden 5 veriyorum. O da hatırları kalmasın diye.

***

İç baymalık şarkılardan vazgeçemeyen başka bir isim daha. Seobebeğimiz de Kiss Me şarkısını seslendirmeye karar vermiş.

Gitarına da, sana da kurban. Şapkanı yesinler. Sesine hep beraber ölelim. Ama neden bu son kullanma tarihi yıllar önce geçmiş, asidi kaçmış şarkıları seslendirmekte ısrar ediyorsunuz? Bize de yazık yavrum be. Performans kusursuz ama şarkının kendisi başlı başına bir kusur.

marchen-fantasy-5s

Seobb’ye 10 üzerinden 7 veriyorum. Tek suçlu şarkı.

***

Ve ve ve ve ve ve ve mükemmelliği en baştan tanımlayan kişiye geldik!

sunny-marchen-fantasy-3

LEE SOON GYU! Gain’in Bloom şarkısını seslendirmiş Sunny Bunny’miz. Resmen belamızı vermiş, resmen!

Hem şirinlikten ölecek, hem seksilikten. Sesi yine pamık şekeri gibi, kendisi zaten akide şekeri. (sadjkasdas) Sesi şarkıya müthiş yakışmış. Bloom’u öyle çok sevmez ve dinlemezdim de. Ama Sunny sayesinde şarkıya aşık olacak noktaya geldim. Kostümü, saçı, makyajı, koreografi, ses her şey mükemmel. Yani artık ifade edecek kelime bulamıyorum, o kadar sevdim. :’)

sunny-marchen-fantasy-5s

Sunny’ye 10 üzerinden 10 vererek Bloom’u gecenin en harika performansı ilan ediyorum. (kendi adıma :P)

***

SNSD-Hyoyeon-Marchen-Fantasy-4

Hyoyeon solosu nerede sorusunun cevabını ben de merak ediyorum. Yoona’yı tahmin etmek zor değil. Dizi çekimlerinden hazırlanmaya fırsat bulamamıştır yavrum. Onların yerine de The Boys performansını ekliyorum buraya. Koca bir stadyumun sloganımızla nasıl inlediğini duyun diye. :’)

***

Çok daha memnun kaldığım Gayo Daejun performansları vardı aslında. Özellikle TTS’in Crazy In Love performansı. :’) SNSD fanları olarak hayatta kalmış olmamız bile mucize. :’)

Tiffany senden böyle (Bang + The Way) performanslar bekliyorum. Ma Boy falan bırak bu işleri.

***

Böylelikle bir yazımızın daha alakasız bir saatte sonuna geldik. Ben gidip sızıyorum. Siz de yazıyı okuma zahmetine katlanırsanız favori performansınızı yorumlara bırakıverin. Rüyanızda Sunny’ler Sooyoung’lar hadi bakalım. :’)

SNSD-Yoona-Marchen-Fantasy-4