Canımın Sıkıntı Sınırı

Gençler.

Yaşıyorum ben, evet. asjdhsahj

Blogun mevcut durumu bu, farkındayım:

(önce gif için katkılarından dolayı egocan’a teşekkürü borç bilelim)

Yazasım gelmiyor gençler. Yazacak milyonlarca şeyim de var ama yazamıyorum. Çoğunlukla vaktim olmuyor tabii de vaktim olduğunda da kafamı yoramıyorum oturup saatlerce. Gördüğünüz üzere sonuç da bu.

Sanki burası yazı yazma yeri değilmiş gibi geliyor. Kpop’ı da eskisi gibi takip edemiyorum zaten. Soshi’yi bile boşladım sayılır. Nereye kadar gidecek böyle bilmiyorum.

İçim sıkılmıyor değil hani.

***

Girls’ Generation Turkey konusu da kafamı kurcalıyor bir süredir. Sayfanın hakkını veremiyoruz sanki. Kızları da hak ettiği gibi temsil edemiyoruz. Yazılar, videolar, çeviriler tarih oldu hep. Başlamak isteyenler için temel bir kaynak oluşturduk en azından, içim bu açıdan rahat. Ama gelecek epey belirsiz diyebilirim.

***

Ben napıyorum?

Bazen deli gibi meşgul, bazen bomboş~ Bazen evde pinekliyorum, bazen it ayağı yemiş gibi geziyorum. (asdfghj) Ama şimdilerde gün sayıyorum geri dönmek için. Çok az kaldı çok. Çok şey değişti bu sefer. Bıraktığım yer ve döneceğim yer aynı değil artık. Döndüğümde yine daha önce hiç yaşamadığım bir hayat bekliyor beni. Geç Mayıs geç~

***

SNSD konusunda biraz yorulmuş hissediyorum kendimi. Zaten mantıklı konuşmayan kimseyi muhatap almazdım ama yanlış olduğunu düşündüğüm şeyleri düzeltene kadar uğraşırdım. Ama düşüncelerinden öte insanlar kökten yanlış. Saygı nedir bilmeyen, beynini zahmet edip kullanmayan, vicdan denen olaydan nasibini alamamış et parçalarını da düzeltemem ki.

Ama en büyük uğraşım hep SONElar oldu. Onlar bilgilensin, doğruyu öğrensin ki kızları diğer saygısız paçavraların seviyesine inerek savunmaya kalkmasınlar. Hala bunu yapan SONElar görüyorum ve hala hayal kırıklığına uğruyorum. Öyle ya, bilgi insanların kişiliklerini değiştirecek değil. Yine de hayal kırıklığına uğruyorum işte. Sinirleniyorum. Sanki bütün SONEların sorumluluğu ben de sanırsınız. Her birinin yaptığı yanlışı düzeltmek bana mı kaldı? Onu da geçtim bu yanlışları yine kızlara ya da bize karşı da yapmaya devam ediyorlar. Bıktım, vallahi bıktım bu tiplerden.

Ask.fm’de soruları cevaplandırıyorum. Sürekli bir sitem, ters cevap alınca bozuk atmalar. Sayfa yöneticisi ve babanın uşağı tanımlarını karıştıran arkadaşlarımız var. Eğitim şart.

***

Konu müzik dışında her şey oldu. Sıkıldım, yoruldum, yıldım. SNSD kariyerine devam ettiği sürece onları takip etmeye devam edeceğim, o kesin. Ama fanları arasından kendimi soyutlamama ramak kaldı. Şurada tek başıma yazarken bundan daha faydalıydım gibi geliyor. Şimdiyse trip dinliyorum, çalıntı çevirilerle uğraşıyorum, yürümeyen peynir gemisini 2-3 kişinin omuzlarına bırakıyorum. Zaman kötü gençler.

***

Bir döneyim de her şey belli olur herhalde. Dua edin de şu bıkkınlığım geçsin. Yoksa her an başımı alıp gidebilirim. Yapmadığım şey değil.

Hadi şunu dinleyin, ben yine kenara çekiliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=450p7goxZqg

*insanları hiç sevmiyorum hiç.