Ayağınızı Denk Alın; Red Light Bu!

Gençler *domates* tamam *domates* biraz *domates* geç domates* EEEEEEEEEEEHHHHHHH VURMAYIN BEAĞ!

Tamam biraz gecikmeli olsa da yazıyorum işte NOLMUŞ YAĞNİ NE?

Hayır sen albümü şarkıdan 3932849020 gün sonra yayınlarsan ben de salarım arkadaş, kaçarı yo-*domates* YETEEEEEE-*DOMATES*

Tamam sustum.

(sajdhsakjdhsahjksahdkjas)

***

Evet arkadaşlar, iş bu yazımızda (sonunda) f(x)’in yeni albümü Red Light’ı yorumlayacağız; Pink Tape mi Red Light mı kavgası edeceğiz; Krys mi yoksa Sul mü yoksa Vic mi daha ölümcül olmuş tartışması yaparken Lunaaağğğğ deyu öleceğiz. Amber kenarda geviş getiredursun. (sajdjkasdlask) Lama olmak kendi seçimiydi.

Önce konseptten başlayalım. Yaz döneminda olduğumuzu düşünürsek Red Light baya baya ağır geldi. İçine şeytan kaçmışçasına bir Soojung ruhumuzu yaralamadı mı şimdi? Yalan konuşmayın. Victoria deli dehşet bişi olmuş o ayrı. Geçen gün app store’da Hugo’nun oyununu buldum, onu oynuyorum bir süredir. Victoria’yı cadı Sila’nın yerine koydum nedense. Cuk oturdu. askjdhask Luna’nın mavi saçlarısdjkaskjdsa Bu konsepti konuşturan kişi kendisi olmuş. Şeytan üçgeni ve lama kusuruma bakmasın.

red-light-teaser-luna-2

Gelelim albüme~

1. Red Light

Önce videodan başlayalım. GENÇLER f(x) SONUNDA KUTUDAN ÇIKTI

*HAVAİİ ŞİMŞEKLER* *HAVAİİ ŞİMŞEKLER* *HAVAİİ ŞİMŞEKLER*

Ama ne bileyim kitap yakmalar, çiçek parçalamalar~ (kasımpatı mı o, çok severim) Vic’in kafasına koydukları şey ne allaseniz? Kafa kafa olalı böyle işkence görmedi.

Ayrıca arkadaşlar, acilen SM’i büyük bir tehlikeden haberdar etmemiz gerek! Şirkette kontrolsüzce dolaşıp bütün kızların suratına sahte benler yapan bir manyak var!!11 (söz konusu manyak Tiffany olabilir, ihtiyatla yaklaşın)

Şarkıyı sevip sevmediğim konusunda hala karar verebilmiş değilim. Çok sağlam başlıyor; eyyy eyyy it’s a Red Light diye giden kısımsakdjaskj favorim. :’3 Ama o altyapı nedir arkadaşım? Sanki aranjörü prodüktörü toptan kabız olmuş da şarkıyı yaparken o zorlu dakikalardan esinlenmiş. Beynimi düdüklüyor afedersiniz. Vokaller konusunda ise ilk olarak altını çizmek istediğim isim Victoria’dır. Açık konuşmak gerekirse Victoria’nın beni etkileyen bir performansı olmamıştı şimdiye kadar. Ama bu şarkıya müthiş yakıştırdım sesini. Hani bütün şarkı ve video şey gibi olmuş; bow down to Queentoria eziklerksadjak

Sulli ise ben büyüdüğğğeeeğeğeğeğeem diye bağırıyor. Vokali konusunda çok göze – ya da kulağa? – batan bir durum yok. Güzellikten ölecek tabii ama aynı hareketleri vokal konusunda da görmek isteriz.  Sondaki Krys-Lama-Luna çıkışları ise şarkıda bayıldığım bir başka kısım. Amber bu rap işlerini bırakıp vokale yoğunlaşsa Taemin-Minzy zincirine yeni bir isim eklenir. Ama o nakaratı o şarkıya sokuşturmaya karar veren her kimse kpop tanrıları onun ocağına kimyoungmin’ler salsın!!! Bu nasıl bir alakasızlıktır? Bu camia I Got A Boy bile bu kadar alakaya maydanozluk görmedi! (gördü) Genel itibariyle şarkı biraz kafa ütülüyor. Altyapı bünye dostu değil, üzgünüm. (kjdkhasjdhkj)

Bir başka kanayan yaram ise koreografi. Hani ortada bir koreografi olsa şarkı kulağa değil göze hitap ediyor derdim AMA YOK! f(x)’in bunca sene sonra bir koreografisi yok arkadaşım! YOK! YOK! YOK! Benim için tam bir yıkımdı bu. (karnım acıktı çiğköfte mi yesem) Toparlarsak; konsept, video, vokaller ve kızlar şahane fakat şarkı vasat ve koreografi – tekrarlıyorum – maalesef ki YOK! Bir repackage ile kurtaracağını hayal ediyorum SM. Pek umudum olmasa da.

2. Milk

Albümden ilk duyduğumuz şarkı. Hayli şaşırtıcı bir durum, Teddy Riley tarafından yazılan 2 şarkıdan biri buymuş. Sizi bilmem ama çoğu insan gibi benim favorim de bu şarkı. Tam bir f(x) şarkısı. :’) Teddy’den böyle çiçekli böcekli, pamık şekerli bir şey beklemezdim doğrusu. Beni çok şaşırttı. Böyle alıp boynuna sarmalık, yanağından mıncırmalık bir şey olmuş. Sonuç olarak Sulli’nin sesi der çıkarım. :’)

3. Butterfly

Bu şarkı SNSD’nin Express 999’nın 3. göbekten kuzeni falan olmalı. Tamam açarsan dinleniyor ama ne yalan söyleyeyim ikinci kez açıp dinleyeceğim bir şarkı değil. Nakarat kısmı çok sönük, içim kaldırmıyor.

4. Rainbow

KUNDAK KUNDAK KUNDAK KUNDAK MUCİGE.

Bunu kendime neden yaptım hiç bilmiyorum.

5. All Night 

Teddy Riley’nin bizi şaşırttığı bir diğer şarkı. Kızların seslerini karıştırıp pamık şekerine dönüştürmüşler; çilekli dondurma yapıp yanında çizmeci taym ruloktlan servis etmişler. (ay çok acıktım) Krystal ve Luna deyip susuyorum. :’)

6. Vacance

İlk seferinde bile açtığıma pişman olduğum şarkı. Kafam kaldırmıyor kesinlikle.

7. Spit it Out

Bunu yazarken aklınızdan ne geçiyordu merak ediyorum sayın yazarlar.

8. Boom Bang Boom

İlk yarıya kadar her şey çok güzeldi ama sonra araya anlam veremediğim bir kısım girdi. vaauuunnngg vauuunnggjsdsak Aga bu nedir? Yine ikinci kez dinlemeyi tercih etmeyeceğim bir şarkı.

9. Dracula

Bu şarkı yabancı sonelar arasında epey bir popülerdi. Albümdeki en elle tutulur şarkılardan biri. Ritmini ve altyapısını sevdim. Vokaller falan zaten ölünür zaten. :’) Canlı söylediler mi bunu? Keşke söyleseler. :’)

10. Summer Lover

Normal şartlarda bu şarkıyı severdim ama hiç keyfim yok, içim almıyor böyle mutlu şarkıları. skajdhkjas Sevmiyom oğlim ben yaz mevsimini. Siz de gidip bunun üstüne şarkı falan yapıyosunuz inat gibi. Amber kızımızın sesini pek yakıştırdım, o ayrı. Luna fazla zorlamış bir de, başıma ağrı çıktı yemin ederim.

11. Paper Heart

Şarkıya giren Luna mı Sulli mi emin olamadım ama herkimse sesi grip gibi çıkmış, sanırsın burnu tıkalı. Her neyse, şarkı azıcık ucundan country’ye dokunmuş gibi. Krys’in sesine bayıldım bu şarkıda. Ve Amber’ın sesi cidden harika değil mi ama? :’) Ağlamaklıyım. Bu da çok sevdiğimiz şarkılardan biri. Yani sonuncusu. Çünkü albüm bitti. asjdjsak

***

Gelelim Red Light vs Pink Tape tartışmasına. Her koşulda Pink Tape diyorum gençlik. Tamam Red Light’ın teması farklı, yine biz f(x)’iz diye bağıran şarkılar mevcut ama bir Goodbye Summer, bir No more, bir Shadow seviyesinde şarkı yok. Red Light’ı beğenmedim mi? Hayır, tabii ki de beğendim. Ama bu karşılaştırmayı yapacaksak Pink Tape her türlü döver. :’D

***

Böyleyken böyle gençlik. Hali hazırda söyleyecek pek bir şeyim yok o yüzden yazı biraz~ kuru oldu. Tabii aradan 324324 gün geçince söyleyeceklerini de unutuyor insan. Hep derim, tembellik başa bela.

Advertisements