ISPANAK SPECIAL: YOU THINK YOU’RE REAL COOL? HAH! WATCH GG

A-YO GENŞLER!

WORDPRESS ŞİFREMİ HATIRLAMAK YARIM SAATİMİ ALDI, ÇARŞIM PAZAR OLMASINASDJHAS

Girls’ Generation  3 tane videoyla dönüş yapacak ve twitter benim söylemek istediklerim için yeterli olacak? PEH

EZGİ IS BACK IN DA HOUSE YO! SAKJDSDFS

Geçtiğimiz ve sırra kadem bastığım süreç sırasında ne haltlar yediğimden şu anda bahsedemeyeceğim. Ama boya badana yaptığım ölümcül bir günün ardından sesleniyorum size fandom kardeşlerim, ellerim dökülüyor. :’I

Neyse işe girişelim.

Zira dün her anlamda ölümcüldü.

Efendim Girls’ Generation’ın 3 çıkış parçası ve yeni bir full albümle döndüğünü duymayan kalmamıştır. Hazırlık aşamasında Party, ardından Lion Heart ve ölümcül vuruş You Think.

SM’in grubu “8” sayısıyla re-branding çabasının ve gövde gösterisi bu durumun altında yatan temel sebep bana kalırsa. 3 farklı concept ve amaç “bakın biz her concept’e girer çıkarız ve hepsini sizden çok daha iyi yaparız” mesajı vermek. Yalan da değil hani ve itirazı olan da yok. asjdhaskhskja

bg

Party

İlk olarak Tayland Havayolları reklam filmiyle başlıyorum, pardon Party. asjkdhkasjdsak İlk yayınlanan teaser’a neden CF dediklerini bu videoyu izledikten sonra anladım. :’D

Her neyse, Party şu zaman kadar yapılan ve gözlerime en iyi davranan comeback oldu. Video Echo 2.0 olmuş, sadece milyonlarca kat daha güzel. Kızların rengarenk saçları~ Kim derdi sarı saçlı Yoona bu kadar ölümcül olsun?

Peki şu vicdansıza ne demeli? Siyah saç bir insana bu kadar mı yakışır? Parıl parıl parlıyor resmen.

Party’yi ilk dinlediğimde ne düşüneceğimi bilemedim. Tamam görüntü hoş, Tayland rüya gibi, Yoona sarı saçlarını deli gönlüme bağlamış çözülmüyor ama şarkı, ama koreografi? Şarkı bende bi’ Calirfornia Girls hissi uyandırdı, ilk dinlediğimde sevmedim açıkçası. Ama videoda olan bitenleri anlamak için tekrar tekrar izlediğiniz için ister istemiz kulak alışıyor. asjkdhksa İki aydır pi ey ey ti vay pi ey ey ti vay diye dolanarak aileme ve yakın çevreme işkence ediyorum. *LEMON SOCU NA TEQUILAAA NEEOO MOJITOOO* *TITITIM CECUUU KELİFORNYA ROMA GACİİİ* Şarkıda şunun vokali bunun sesi diyemeyeceğim, zira bu anlamda pek bir özelliği yok, koyveriyosun gidiyor. Zaten şarkıyı eğlenceli yapan şey de bu, kolaylıkla eşlik edip salak salak sesler çıkarabiliyorsunuz. Sizin de vaktinizin %95’i sağa sola şebeklik yapmakla geçiyorsa this is the song for it kardeşlerim. sajkdhasjhkdsaj Koreografiye gelirsek; çok bekleriz çünkü koreografi YOK. Hedef sadece kızları güzel göstermek olmuş bu performansta. Sadece şu kısmı çok seviyorum.

Shot atma konusunda uzmanlaşmış kızımız Sooyoung. asjkdhajskdas Party defterini kapatırken değinmek istediğim son şey o iğrenç bikiniler. O kadar çirkinlerdi kendimi kadınlar hamamına gelen 60lık teyzeleri izliyor gibi hissettim. Yani videodaki diğer kıyafetlerinin yanında banyoya yer bezi diye kullanılmaz o bikiniler, o derece. Bi’ de SNSD BOKONO GOYDO diye olay yaptılar. Oğlum gözlerimi kanattı o bikiniler, bakamadım bile ne seksisi ne skandalı? Diyeceklerim bu kadar. Sarışın Yoona, sana seviyorum, always and forever </3 RIP.

 

 

Lion Heart

Teaser’da duyduğumda hiç sevmedim. Party’den bile daha çok uyuz oldum, bu şarkıyı hiç sevmeyeceğim kesin falan dedim. SM’e birkaç bin kez saydırdım böyle title track mi olur allahsız falansdkjsa Sonra ikinci teaser yayınlandı ve bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı. asjkdhaskdsahdkj Yine teaser’da Yuri’yi önüme atıp beni gereksiz heyecanlandırdılar çünkü şarkının geriye kalanında Yuri’den eser yoktu. Alıştım artık bu duruma tabii, The Boys’dan beri oynuyorlar duygularımla. Teaser = Yuri, video SNSD eksi Yuri şeklinde, böyle eşşoleklik olmaz. 😥 Neyse artık.

Efendim benim retro concept’le gerçekten sevdiğim tek şey TTS’in Crazy In Love performansıydı. kdhaskjdsa Pek aram yoktur aslında, o yüzden korkunç şeyler bekliyordum açıkçası. Ama böyle mi yanılır insan. İkinci teaser beni çok fena vurdu gençler, pi ey ey ti vay’ı bırak ne mami mami’ye geçtim. Bizim yavru isyan bayrağı çekmenin eşiğine gelmişti ki You Think geldi, şarkı değiştirdim. askjdhaskda Lion Heart bana My Oh My’ı hatırlattı. Şimdi sağda solda şarkıyı beğenmediklerini iddia eden insanların zamanında “SNSD neden My Oh My gibi şarkılar yapmıyor Kore’de” dedikleri günleri dün gibi hatırlarım. Ama iş Kore’ye gelince insanlar böyle yan çiziyor, ilginç.

Rise Taeyeon, Rise

 

Öncelikle bu şarkıdaki vokaller nutella kıvamında. Sözlerin dağılımı eşit, herkesi tatmin edecek duyabiliyoruz. Ve kabul edin bu şarkının yıldızı Yuri. asjdjksdhja Ondan hiç beklenmeyecek bir şekilde nakaratı sırtlanmış ve dinlerken gözlerimden kalpler fışkırmakta. Ayrıca, karşımıza çıktığı her sahnede aşırı güzel olması gibi bir sorunumuz var. Kısacası tercihlerimi sorgulatacak bana yine.

Mükemmel yaratık

 

 

Sooyoung ve Sunny’nin vokalleri ise pamuk şekeri tadında ve hatta Sunny’nin sesi tam bu tarz şarkılar için var edilmiş. Taeyeon ve Seobaby’den bahsetmiyorum bile. Bu şarkının bütün kıyafetlerine, saçlarına ve koreografisine bayıldım.

Seobb’nin dürüm saçı. asjkdhsak

Hele şu kısımlar <3.<3 (Tipp ve Sunny’nin dans sahnesini bulamadım -.-)

 

En çok şaşırdığım şey bu şarkıyı sevmek oldu ve twitter’da, tumblr’da yazılanları okuyunca i-fanların büyük bi’ kısmının da aynı şekilde düşündüğünü gördüm. Herkes sonunda şarkıya bayıldığı için şaşkına dönmüş durumda. 😀

O salak aslan kafanın bizden gereksiz yere sahne çalmasına da uyuz oluyorum hala. Görmek zorunda mıyız kardeşim? O araya bir iki Yuri, bir iki Sooyoung daha atamaz mıydık?

Son olarak, ELVEDA SARI SAÇLI YOONA. ;___________________;

tumblr_ntablg6m5z1r9ckn1o1_500

You Think

Şarkı baştan sona harika, bunun tartışılacak tarafı yok kendi açımdan. Rap kısmını ben yok sayıyorum siz de öyle yapın. asjkdhsajkdsa Neyse ki Yuri’yi bulaştırmamışlar, şukraan kpop tanrıları. 😥 (Cevahir civarındaki Arap turistlere maruz kala kalaasjskadhska) Sözlerin paylaşımı 4 üye arasında hayli dengeli, diğer 4 üye ise avuçlarını yalamışlar. 😀 Zahmet edip Yoona’ya da iki cümle veremediniz mi tepelere çıkıp aşağılara inemeyesiceler? Yuri için sözleri çok az demiştim ama en azından yüzünü görecek kadar sözü varmış diğerlerine göre. (Rap kısmını yok sayıyoruz öyle değil mi?) Sunny’nin kısımları gereksiz fazla ve bu canlı performansların mahvolacağı anlamına geliyor. Açık konuşalım, Sunny’nin canlı performanslarda katletmediği çok az şarkı var ve bu kadar güçlü bir şarkı için çok fazla umut vermiyor. Umarım çok çalışmıştır ve beni haksız çıkarır.

 

 

Videoyu gördüğüm anda ilk düşüncem şu oldu: Holler resmen I Got A Boy’un üstüne kusmuş. O aşırı sarılı pembeli ve bir takım renkli sahneler ne kadar zevksiz ve mide bulandırıcıysa karanlık sahneler de bir o kadar güzel ve etkileyiciydi. Yani sete 100 üzerinden 55 veriyoruz. 50 karanlık alanlara, 5 puan da Sunny’nin iskeletine gidiyor. sakjdhksadjslk İSKELET NE ALAKA ŞUURSUZLAR?

Bu şarkının ve videonun yıldızı da hiç tartışmasız Tiffany. Beni bir kez bile gıcık etmedi inanabiliyor musunuz? :’D Şarkının başlangıcındaki “WOW” kısmı nedense beni can evimden vuruyor. Kitapsız, nasıl alımlı olmuş. (Tiffany o mankeni götürüyo bakın benden söylemesi)

Videoda vurulduğum bir başka karakter: Ginger Seohyun. Sanırsın süper kahraman filmlerinden fırlamış, kafanızı gözünüzü dağıtacak siz aşkınızdan ölürken. Vokalinden, sesinden, karizmasından tınrııııım aşığım galiba. ❤

Bütün videoda en sevdiğim sahne *jaw drop*

Kill it

 

Taeyeon. Taeyeon. Taeyeon.

Taeyeon’a özellikle değinemiyorum arkadaşlar çünkü her videoda mükemmel. Her concept’te en güzeli, en karizmatiği. Her şarkıda vokali beni benden alıyor. Allahım bir insan tepeden tırnağa nasıl bu kadar harika olabilir aklım almıyor. (Köftehor Baekhyun *smirks*)

 

Ve gelelim hayatımın aşkına. Kabul edin, Yuri’nin en mükemmel olmadığı tek bir concept yok. skdhsakjdas 2 cümlelik kısmıyla bile gönlüme taht kurmayı başardı. Run Devil Run’da vurulmuştum ben bu zalıma ve You Think’te de şarkıya 2. sırada giriyor. (sevdiğim şarkılardaki sıralamalara takıntılıyım?) Dance break’teki karizmasıyla ruhumu ezdi zalımın gızı. Sanırım aşkımdan öleceğm bi’ gün. ;_____;

Gadınım ❤ 

 

 Ölümcül kadın

+

 

Rap’i yok sayacağım dedim ama koreografinin bu kısmını yok saymam nasıl mümkün? Size de EXO’yu çağrıştırmadı mı bu kısım? Bir de 4Minute’i? Vuruldum. *.*

Lead ’em HyoBoss

Ve kapanışı yaparken beni ortadan ikiye yaran şu tiviti sizlerle paylaşmayı kendime borç bilirim:

https://twitter.com/quaso/status/633659020092567552

Hatırladıkça sajdkdhkjashdkjsadhjsad

 

Sonuç olarak SNSD çıtayı giderek yükselttiği bir comeback dönemi sondu bizlere. Her açıdan tatmin olup istedikleri gibi Jessica’nın yokluğunu UNUTMADIK HAYIR. Party’de örgülü saçlarıyla zıplayışını görebiliyorum, Lion Heart’a kırmızı puantiyeli elbisesiyle bakır kızılı saçlarıyla aslan yüreğe ayakkabısının tozunu aldırdığını da, You Think’te olmayan sesini duyuyorum? o.O Değil 3, 34333042423 tane video yayınlansa da eksikliğini hep fark edeceğim, sorreeeeeeyyyy. Benden Jessica’yı alıp iki katı Sunny verdiğiniz sürece farkı görmemem mümkün değil.

* * *

Albümün tamamını henüz dinlemedim. Yeni şarkıları dinleyebileceğim süreçte boya yapıyorum diye sandalyeden düşmekle meşguldüm. Bugün de yazıyla geçti işte. İlla ki dinleyeceğim ama bi’ dahaki yazı ne zamana gelir artık, kpop tanrıları bilir. asjdhasjkdsa Siz o zamana kadar kendinize iyi bakın, şarkıları resmi kanallardan dinleyin ve esen kalın.

 

 

**LEE SEUNG GI AİLEYİ TERK ETTİĞİNE GÖRE BEN KİME ŞİİR YAZACAĞIM ARTIK? ;______;

*O bacak ayırma hareketini hangi koreograf iki şarkıya da eklediyse kpop tanrıları onun bin belasını~