Teşekkürler SM Station; Taeyeon

Hiç yazı yazmak gibi bir planım yoktu. Hatta çıkmak için hazırlanıyor olmam lazımdı şu an. Ama İzmir muhalefeti sebebiyle henüz dinleyebildiğim Secret dur bakalım orada dedi!

taeyeon-rain-teaser-5

***

Efendim bildiğiniz üzere SM Taeyeon’dan başlamak üzere bütün sene boyunca her hafta yeni bir dijital single yayınlayacak. Bir de b-side sanırım. Taeyeon’a mahsus olduğunu sanmam. Her şarkıya Taeyeon için olduğu gibi video çekilir mi bilinmez. Ama ortaya çıkan işlerin kalitesi hep böyle olacaksa OOOO YEEEEEES. SM piyasayı ele geçirecekmiş vs safsatası için de.. Piyasa zaten SM. *sorrynotsorry* Ortaya güzel şarkılar çıkacaksa bu piyasanın yararına olur ve diğer şirketlerin de kaliteyi arttırmasını sağlayabilir. İşler vasat olursa zaten haberiniz bile olmaz varlığından. Her şekilde karlı olan dinleyici. Bakın fanlar demiyorum: dinleyici.

*

RAIN

The sound of the rain sounds peaceful, as if it’s asking me how my day was
In the raindrops of you, colored with the faraway memories

Dreaming in the rain~

Her bir saniyesi mükemmellik. Her bir saniyesi aşk. Hem şarkı, hem video. Taeyeon’un albümü çıkmadan önce de bu Station olayından önce de en büyük korkum hep bayık OST baladları çakması şarkılarla karşı karşıya kalmaktı. TEŞEKKÜRLER SM! Korkularımı gerçeğe dönüştürmediğin için. ❤

Bu arada sonelar yine şarkılar arasında gizle kodlar şifreler arama modunda.

Biliyorsunuz “I”ın Korece karşılığı “Na”. (banmal karşılığı diye de değinelim) Rain ise “Bi”. Bu iki kelimeyi birleştirince karşımıza “Nabi” kelimesi çıkıyor. Yani Butterfly. Yani Taeyeon’un mini albümündeki en önemli motiflerden biri. İşte sone kardeşlerimiz de diyor ki bu başlıklar bizim kızımın full albümüne gönderme yapıyor. Olur mu olur. Bu kadar bağlantı, şifre, kod, gönderme ya da her ne haltsa artık ancak SM’den beklenir.

TAEYEON-RAIN-TEASER-IMAGE3.jpg.pagespeed.ce.PKju8Ndcxy

SECRET

With the softly spreading melodies of the piano
I close my eyes, lean on the music and start my story
Like this~

B-side gibi B-side kardeşim! Sadece minik piyano notaları ve Taeyeon’un sesi. Aşk gibi bir şey. Kalbim sıkışıyor, nefes almayı unutuyorum.

*

Hazır başlamışken Crush kardeşimizin Taeyeon’la yaptığı düete de değinelim çünkü o da bir parça aşk.

DON’T FORGET

***

Kimi dinlersem dinleyeyim, nerede duyarsam duyayım.. Taeyeon’un sesi benim için ev gibi. Öyle benimsemişim, öyle kulağıma, içime sinmiş. Sen hiç susma hep söyle kadın, konuşma ama söyle.

3077121515_2e960b6a

*Değinmeden geçmeyeyim; geçenlerde Asian Junkie Taeyeon ve sesi için bir yorumda bulunmuştu. Şahsen çok beğendim ve harfiyen katılıyorum: Serial Killer. sajhdsajjaskjdhjksa