PRODUCE 101: Başımdan Atamadığım Bela

İlk duyduğumda bu ne saçmalık yeaa dedim. Sunucunun Jang Geun Suk olduğunu öğrenince yok artık dedim. JYP’nin Somi’yi gönderdiğini öğrenince şirket binasını patlatmak şart oldu dedim. Ve sonuç olarak oturdum bütün programı izledim. sakjdhaskjhdkas

 

* * *

 

Produce 101 Mnet denen işe yaramaz, pislik, çirkef, yalancı, ikiyüzlü, melanet kanal/şirketin yayınladığı bir program. 101 tane kızçeyi bir araya toplamışlar. Diğer müzik şirketleri programa stajyerlerini göndermişler. Tamamen (yersen) izleyicilerin oylarıyla en son 11’e kalan kızlardan yeni bir grup kuracaklar. Kısacası korkunç bir fikir ama izliyoruz lanet olsun.

Produce 101

Sunucu Jang Geun Suk dedik, hala kendisini Asya’nın Prensi olarak tanıtıyor. Evet, yanlış okumadınız. Jüri yok bu programda ama eğitmenler var. Kahi ve Bae Yoonjung diye ürkünç bir ablamız dans; Jea ve Kim Seong Eun diye başka bir ablamız vokal; ürkünçlerin efendisi Cheetah ablamız rap eğitmeni olarak programın bir parçası olmuşlar. İlginç bir şekilde bu eğitmenler hakikaten sektörde çokça başarılı iş ortaya çıkarmış kişiler. Derken program başladı. Somi ve DSP kızları dışında hiçkimseyi izlemeye tenezzül etmemiştim. Taa ki geçen haftaki bölümlere kadar. Ne mi oldu? Bütün önemli kız grupların debut şarkılarını seslendirdiler ve ben izleyip tabii ki yeni favoriler edinmeden duramadım. jhsadhjsa

 

Doğal olarak bu yazıda en sevdiğim performansları paylaşacak ve favori kızçelerime ilan-ı aşk edeceğim.

 

* * *

 

Girls’ Generation – Into the New World

Her şarkıyı iki farklı grup seslendiriyor ve iki gruptan en çok oy alanı ekstra 1000 puan kazanıyor, mantık buydu. Doğal olarak ilk önce SNSD’yle başladım. İlk dinlediğimde şarkıyı katlettiklerini düşündüm. Taa ki diğer takımı duyana kadar. (sajjdhsakhjd) Bu grubun main vokali Yoo Yeun Jung bir harika. Zaten Starship göndermiş kızı, şaşırmayan bir bilgi. Performansın sonuna doğru ağzım yerlere yapıştı sayesinde. Adını bir türlü öğrenemediğim siyah saçlı kahküllü kız da fena değil. Dance break’teki kızın ne adını öğrenmek istiyorum ne de sesini duymak. Uzun zamandır kulağımı bu kadar tırmalayan bir ses duymamıştım. Diğer kızçe de fena değildi ama bu performansın bana asıl kazandırdığı: DSP Chaekyung. Tam bir bebek. <3.<3 Sesi mükemmel olmasa da visual olarak daha iyisini düşünemiyorum. IU ve Hara’yı karıştırmışlar ve ortaya Chaekyung çıkmış sanki. (on milyonlarca galp)

Diğer grupta hayatımın aşkı Somi vardı. Ve buna rağmen grubun ITNW performansı ber-bat-tı. Bir kere grupta Heo Chanmi denen, sürekli SNSD’yle çıkış yapacaktım ben modunda olan, aşırı kendini beğenmiş ve negatif kız vardı. Dia denen grupla çıkış yapmış ama programa katılan Cathy denen kız grubun lideriydi. Bütün programda en uyuz olduğum 3 kızdan ikisi bu kızlar. Yine Dia’yla çıkış yapmış, tek numarası (Korelilere göre) güzel olması olan, sesi ruhumu daraltan Chaeyeon da bu gruptaydı. Somi’ye iki satır bile vermemişlerdi. Grup hakkındaki tek iyi şey yine adını bilmediğim 5. üyeydi. Şarkıyı azıcık o kurtardı. Chanmi defalarca detone oldu. Üstelik de “ben SNSD’yle çıkış yapmak üzere bu şarkının kayıtlarına katılmıştım” geyiği yaptıktan sonra. Chaeyeon ve Cathy’nin var olma amacının şarkıları mahvetmek olduğuna inanıyorum zaten.

Sonuç olarak bu turu Somi’nin grubu kazandı çünkü en çok oyu o aldı. Cathy denen kız grup üyelerini seçerken Somi’yi seçtim çünkü popüler falan demişti ve istediği oldu. Berbat bir performansla Somi sayesinde kazandılar. Diğer grubun performansı onları katlamışken hem de.

* * *

 

Wonder Girls – Irony

 Bu gruptan da Jellyfish Kim Sejung’u attık cebe. Ağır spoiler: bu turun sonunda bütün yarışmacılar arasından en çok oyu alarak 1. oldu. Diğer üyeleri tanımıyor ve ilgilenmiyorum da solo gibiydi zaten peformans. Sadece bu gruptaki Sohye isimle korkunç insana değinmek istiyorum. Red Light diye, sadece oyunculuk üzerine yoğunlaşan bir şirket göndermiş bu kızı. Sesi berbat, dans edemiyor, suratını her gördüğümde yumruk atmak istiyorum. Aşırı derecede sinir bozucu bir karakter. Mıymıntı diye bir kelime duydunuz mu hiç bilmiyorum ama bu kız bu kelimenin sözlük karşılığı. Kızdan tiksiniyorum ve şu an oylamalarda ilk 11’de. Bu kız en son debut yaparsa Somi sevgimin ruhuna fatiha okuyup çok uzaklara göçebilirim.

Diğer grubun Irony bence daha iyiydi. Daha grup performansı gibiydi. Sadece o iğrenç maldo andwe eklemelerini sevmedim. Ama Sejung tek başına herkesi devirdi tabii ki.

 

* * *

 

2NE1 – Fire

İlginç bir şekilde 2NE1 peformanslarının ikisi de iyiydi. Ama bu grubun başlangıcında görebileceğiniz üzere İngilizce dili korkunç bir şekilde katledildi. Adı Park Soyeon sanırım ya da her ne haltsa çünkü bu kadar berbat bir İngilizce olamaz. Hayır İngilizce konuşama ama duyduğun şeyi de mi söyleyemiyosun? Hayatını Kore’nin yüce dağlarından birinde geçirdin de Produce 101’a mı indin direkt? Şarkı söyleyebilen, müzik kulağı olan bir insan nasıl olur da ses taklit edemez? Ben bunu anlayamıyorum arkadaş.  Kusar gibi rap yapan sarı kızı atla. Bu performanstan kazanımlarımız da ana vokal Kim Juna ve efsanevi bir karizmaya sahip Park Gauel. Dansı ve sesiyle bir hayli etkiledi beni.

İkinci grubun Fire performansını tabii ki de daha çok beğendim. Yine. Bir kere rap kısmını anlayabildik bu sefer, Fantagio’dan Lee Soomin sırf bu yüzden bile adının bilinmesini hak ediyor. Ben 3. sırada şarkıya giren HappyFace Kim Sihyun’u bir hayli karizmatik bularak favorilerim arasına aldım. (ve kız elendijksdska) Söylememe gerek yok sanırım, kaybettiler çünkü ana vokalleri biraz korkunçtu.

* * *

Kara – Break It 

İki Kara performansı da çok kötüydü be. Şarkıyı yerden yere vurmuşlar ki en sevdiğim Kara şarkılarından biridir Break it. Jellyfish Kim Nayoung yani ilk grubun ana vokali tek başına kazandı yine. Jellyfish Ent kızları çok iyi gerçekten ama anormal bir destek aldıkları da aşikar. Grup 1 puan farkla kazandı. Sadece diğer grubun ana vokali Kim Minji’ye üzüldüm. Performansları bence yine daha iyiydi. (sakjdhjakshd)

* * *

f(x) – La Chata

f(x) performanslarının ikisi de KOR-KUNÇ-TU. Kulaklarımı kesmek istedim o kadar kötüydü. Bir de Dani’yi bize Krystal diye pazarlamaya kalkmaları? Kıza birazcık sempati duyacak oldum onu da yok ettiler. Bu performans nasıl bir kabustur? Vurun beni.

* * *

Hot Issue dışındaki performansları paylaşmıyorum. Çünkü diğer performanslar korkunç ve şarkıları da tekrar dinleyecek kadar sevmiyorum. Bu performansı paylaşmamın tek sebebi de herkesin aşkı favorisi Fantagio Choi Yoojung. Benim henüz ilgi alanıma girmese de göz atın siz. Kız toplu performansın visual’ı seçilmişti. Şu anda da 3. sırada sıralamada. Saçları iki yandan toplanmış olan. Sunny’nin Oh! saçı diye de tanımlayabilirim. sakjdhkaja

* * *

Yarışmada son durum da şöyle: Kim Sejung, Jun Somi, Choi Yoojung, Joo Kyulkyung(Pinky), Kang Mina, Ki Hee Hyun, Kim Dani Cheong Chaeyeon, Kim Nayoung, Jeon Soyeon, Kim Sohye.

Ekran Resmi 2016-02-21 13.01.29

İlk 11 beni mutlu etmiyor henüz ama bakalım zamanla değişir belki. En azından Heo Chanmi yok. Yazıyı kapatırken size bu işkenceyi yapmayı borç bilirim: Programın jenerik müziği, beyin düdükleyen, notaları ağlatan, insanda bilekleri kesme dürtüsü yaratan Pick Me Up.

Esen kalın.