PRODUCE 101: Chunga’nın Yükselişi

Aradan 2 hafta geçti ve hala izlemeye devam ediyorum. Hala da izlediğim için pişmanım ama bağımlı gibi yeni bölüm beklediğimi inkar edemeyeceğim.

6. ve 7. bölümlerde kızlar vokal, dans ve rap kategorilerine ayrıldılar. Sejung’dan başlayarak herkes tek tek şarkı tercihini yaptı. Hem yerli hem de yabancı şarkılar vardı bu kategorilerde. Ve ben yine en beğendiğim performanslardan bahsedeceğim.

NOT: İleriki bölümlerde Yuri, Sunny, Yeeun, Yubin, Hyomin, Chorong, Hayoung ve Gayoon  konsept konusunda koçluk etmek üzere programa katılacaklarmış. Onaylanmış bir haber değil sanırım bu ama gerçek olursa aklımı kaçırabilirim.

* * *

Bang Bang – Somi, Chunga, Yoojung ve Diğerleri

Somi’ye olan aşkımı bilmiyorum kaç kere ilan ettim ama bir kez daha etmekten geri durmam. Twice ile debut yapmış olsaydı Nayeon’la arasında bias seçmem imkansızdı. Ve performansın benim için en heyecan verici olmasının sebebi de bu kızçeydi. Nitekim yine aşkımdan öldüm.

Ama gecenin en çok dikkat çekeni ve haklı gururunu yaşayanı Chungha kardeşimizdi. Çünkü kendisi bir bebek, bir diva, bir kraliçeydi sahnede.

Ama grupta maalesef 4. sırayı aldı. 1. ise köfte suratlı Yoojung oldu. Yoojung’u sevip sevmediğime karar veremiyorum ama izlemesi benim için rahatsız edici bir karakter sahnede. Sürekli dudak ısırmalı, şuh bakışlı, göz kırpmalı işler peşinde. Her göz kırpışında burnunu suratına gömmek istiyorum. ajkshdasj Ama performansın şu parçasında bana bile huaaaaaaaa dedirtti, hakkını yemeyelim.

1. Yoojung dedik, 2. sırada Somi, 3. sırada Doyeon, 4. sırada ise Chungah vardı. Dani ve ismini bilmediğim 2 diğer abla da konum değil. Doyeon’u anlamsızca sevmiyorum. Suratına bakamıyorum. Umarım ilk 11’e kalmaz. :’I

* **

Monster – Chanmi, ITNW’deki şimdi saçları kısa olan kahküllü kız ve diğerleri.

Her ne kadar kızları tanımasam da bu performans vokal açısında epeyce tatmin etti beni. Kim kaçıncı oldu hiç bilmiyorum.

* * *

Yanghwa Bridge – Sejung, Chaekyung, Nayoung ve suratı ifadesiz kız

Zion T’ye ayıp olmasın ama şarkı aşırı sıkıcı değil mi? Yine de performans beni çok mutlu etti zira Chaekyung sözde ana vokal Nayoung’u pataklamış. Mnet her ne kadar “evil editing” iddialarını kabul etmese de Nayoung’un Chaekyung’dan daha iyi bir vokal sayılmasını mantığımın hiçbir yanı almıyor, sorreeeey.

Sejung her zamanki gibi Sejung. Şarkının sonundaki hasretinle yandı gönlüm temalı performansı içlerimizi dağladı ve birinciliği kaptı. Bu kız harika bir vokalist, gruptan ileride tiksinsem bile Sejung’u takip ederim sanırım.

* * *

Haru Haru – Yoo Yeonjung, Kim Juna ve geriye kalanlar

Sıkıcı baladlardan içim kalktı artık. Yeonjung şarkıya girene kadar heyecan veren tek bir şey olmadı. Kim Juna beni ayrıca sıkıyor. Hani 50 yaşında jübilesini yapmış yılda 2 kere hisar konseri veren duayen havası var kızda. Sıkılıyorum abicim sıkılıyorum, heyecan hareket yok kızda. Ses hep aynı, bu kadar karakteristik seslerin en kötü yanı bu. Sesi şarkılara de değil şarkılar sese uyum sağlıyor. Yeunjung’un high noteları bir kenara gerçekten şarkıdan o söylemeye başlayınca keyif aldım. Mnet’in ağzını burnunu dağıtırım bu kızın üstüne geçen seferki gibi giderlerse. Hırssa da hırs lan, Juna değil Yeungjung isterük! O da bunun farkındaasjdhsakj 03.01 itibariyle mahvetti beni kitapsız. Juna ve Yeonjung dışında kadroda ne kadar detone varsa atmışlar buraya.

* * *

Call Me Baby – Yüzlerini tanıyıp adlarını bilmediğim kızlar

Bu performans dinledikçe mutlu etti beni. Kızlara bok atan EXO fanları da bir EXO şarkısının vokal kategorisinde yer almasına sevinsinler bir zahmet.

Şu kızçeyi aşırı sempatik buldum. :3

* * *

Full Moon – Pinky, Chaeyeon, Sohye

Pinky gitgide daha da sempatik görünmeye başlıyor bana. Chaeyeon’u visuallar arasında 2. sıraya koymasalar sevebilirdim belki ama yok kardeşim güzel falan değil bu kız?! Sohye’nin varlığına bile katlanamıyorum zaten. Yine Chaeyeon’un hakkını vereyim, bakışları itici olsa da performansı fena değildi. Ama sadece ben sürekli Pinky’yi izlemiş olamam dimi? Hala Ölü Gelin teorimden vazgeçmedim bu arada. jkdhsajk

* * *

Say My Name – Im Nayoung, Kim Sihyun, Kang Mina ve diğerleri

Yine bir Jellyfish kızının gereksiz yüceltilmesi sorunsalıyla karşı karşıyız. Im Nayoung kesinlike bu performansın yıldızıydı ama nasılsa Kang Mina bütün dans kategorisinde birinci olmuş. Şaka mıdır nedir.

Benim şahsi favorim de Kim Sihyun, izlemeye doyamıyorum. Chaeyeon siliğini Suzy’ye benzetme terbiyesizliğinde bulunanlar Sihyun’a dönüp bir kere bile bakmamış muhtemelen.

* * *

Growl – Park Soyeon ve gereksizler.

Aslında bu performans vokal olarak korkunçtu ama sadece ve sadece Park Soyeon’u övmem gerektiği için ekliyorum. skjdhaskjdkas O nasıl bir karizmadır? O nasıl bir auradır? Bu bölüm itibariyle gözlem altına alıyorum kendisini.

* * *

Me Gustas Tu – Hiçbirini tanımadığım kızlar

Şarkıya ilk giren kızı kim boğazlayacak? Sonraki 3lünün seslerini sevdim. :’) Ama isimlerini öğrenecek kadar değil. jkashdksajhkdja

* * *

Sanırım diyeceklerim bu kadar. Kalan performansları paylaşmadım çünkü canım istemedi. sakjdhkasd Ayrıca rap performansları ruhumda derin yaralar bıraktı. O kötü anları tekrar yaşamak istemem.

Sıralamanın son haline gelince:

produce-101-21-540x308

 1. Kim Sejung
 2. Choi Yoojung
 3. Kang Mina (Hangi paralel evrende bu kız burada olmayı hak ediyor olabilir?)
 4. Jun Somi (Bebeğimi aşağılara ittirenler utansın)
 5. Kim Nayoung (Şişirilmeyle buralarda olan biri daha)
 6. Joo Kyulkyung (Pinky yani)
 7. Kim Sohye (Aklıma mukayyet olun)
 8. Kim Dohyeon (Bana acı vermek için mi yapıyosunuz bunu)
 9. Yoo Yeonjung (En azından bir şeyler yolunda)
 10. Jung Chaeyeon (Anlam veremediğim bir sıralama daha
 11. Im Nayoung (E bir zahmet artık)

Kim Doyeon, Kang Mina ve Jung Chaeyeon’u atalım yerine Kim Sihyun, Chaekyung ve Chungha’yı koyalım, ideal 11 bence. kjfdhdjfhsdd

Neyse sıralama değiştikçe mutlanıyorum, belki kpop tanrıları sesimi duyar da benim kızlar 11’i zorlar.

**Nayeon demişken gözlerim kalp fışkırtan şu gifi koymadan edemedim: