PRODUCE 101: 35 Girls 5 Concepts

Program Cuma akşamı sona erdi, ilk 11 belli oldu.

Ama ben bir önceki performans dizisine yazı yazacak vakit bulamadığım için o işe şu an girişiyorum. *vurmayın*

9. bölümde 5 adet orijinal şarkı kullanılmıştı. Kızlar 7 kişilik gruplara ayrıldı ve her bir grup farklı bir concept sergiledi.

2674195_500

***

1. Girls on Top: At the Same Place

At the Same Place B1A4 üyesi Jinyoung tarafından yazılmış bir şarkı. Gecenin sonunda bu şarkının performansı 1. seçildi. Concept masum kızçe concept’iydi. Concept olarak da hoş olsa da geceden favori şarkım buydu. Girls On Top üyeleri ise Yeunjung, Doyeon, Chaekyung, Sohee, Hyeri, Sohye ve Sira’ydı. Bu performansa kadar Doyeon’u sevmezdim bile ben, ama inanılmaz bir şekilde sempati duymaya başladım. Hatta – ağır itiraf – Sohye’nin nasıl bir kişilik olduğunu gözardı edip sadece bu performans üzerinden değerlendirirsek, onu bile sempatik buldum. (Durun vurmayınsadjkhas) Yeunjung tabii ki harikaydı, Chaekyung ve Sira da öyle. Ama bu şarkı Doyeon ve Sohee’ye yakışmıştı. Hyeri’nin sesi benim için Donald Duck’tan farksız olduğu için onu herhangi bir şarkıda başarılı sayabileceğimi sanmıyorum. Sohye için başka yorumum yoktur.

2. 7Goup: Yum Yum

İkinci sırayı alan performans Yum Yum’dı. Şarkı, EXO ve SNSD gibi gruplara şarkı veren DR isimli prodüktöre ait. Concept’imiz ise Trap Pop’muş. Red Velvet ve f(x)’i karıştır eline geçen şey şey Yum Yum olur. Nitekim bu concept de grup üyelerine cuk oturmuştu. Hatta bu grup üyeleri tam bir grup gibiydi. Müthiş uyumlu ve herkes nokta atışı gibi olabilecek en doğru yerlere konumlandırılmışlardı. Üyeler: Somi, Yoojung, Chanmi, Dani, Park Soyeon, Siyeon ve Chaeyeon’du. Şarkının sözleri müthiş salak ötesi olsa da çok fena takılıyor insanın diline. İki haftadır Yum Yum diye dolanarak herkesin kafasını ütülüyorum şahsen. Beni bu performans’ta en çok şaşırtan Chanmi ve Dani oldu, ikisi de kendi kısımlarını sanki onlara özel yazılmış gibi seslendirdi. Ama şarkının yıldızı benim için Park Soyeon’du. Rap duyunca kusan bir insan olmama rağmen onun kısımlarında kendimden geçiyorum. (asjhdhasjgdhas) Somi ve Yoojung standart, yine harikalardı. Bu ikisi enerjileriyle her türlü izlemekten keyif aldığım tipler. Chaeyeon da burada gerçekten farklı bir yönünü gösterdi ve epeyce sempati puan kazandı benden. Siyeon tam bir bebek, neden elediniz neden? 😥

3. Pink Rush – Fingertips

Fingertips gecenin en sıkıcı şarkısıydı bence, içinde Sejung, Chunga ve Nayoung gibi güçlü isimler olmasa, daha alt sıralarda görürdük muhtemelen bu şarkıyı. Şarkının prodüktörü Ryan Jhun, Shinee ve Red Velvet gibi isimlerle çalışmış kendisi. Muhtemelen programdakilere en kıytırık şarkılarından birini vermiş. Üyeler: Sejung, Chunga, Nayoung, Eunwoo, Yeseul, Heehyun ve adını öğrenemediğim Japon ablaydı. Sejung ve Chunga tek kelimeyle mükemmeldi. Eunwoo’nun da çok minnak bir detonesi dışında her şeyi harikaydı. Yeseul zaten favori seslerimdendi ama şarkı bayık napsın. Nayoung’u sadece izlesek bile yetiyor. Heehyun ve Japon abla benim için yoklar. Bakışları bile beni rahatsız etmeye yetiyor.

4. Hualyeogangsan – Don’t Matter

Concept Hip Hop ve prodüktör SanE. Buna rağmen şarkı yerlerdeydi çünkü Haein ve Juna dışında hep vasat tipler vardı. Tekerleme söyler gibi şarkı söyleyen tipler. Soohyun, CLC’ye katılan kız ve Seokyung, kulağımı tırmaladılar resmen. Jun Soyeon ve sesi ise genel olarak rapi neden sevmediğimi açıklayan canlı bir örnek. Cube’un geleceği bu kız gibi tiplerse, hali içler acısı. Juna’ya rap yaptırmaları müthiş akıllıca olmuş, diğer kuş sesliden çok daha fazla yakışmıştı. Başka yorumum yok bu ekibe.

5. Make Some Noise – 24 Hours

Pinky, Nayoung, Mina ve Yebin gibi favorileri içinde bulundurmasına rağmen patlamayı başarabilen korkunç bir şarkı bu. DK Koo ve Maximite şarkının prodüktörleri. Pick Me isimli belayı başımıza saran isimler yani. Tür EDM sözde ama bana daha çok remikslenmiş bir trot örneği gibi geldi. Üyeler: en büyük ablamız Inseon, Yebin, Subin, Mina, Nayoung, Pinky ve Hyemin. Açıkçası bu kızların yarısı aklımda yer bile etmemiş. Performansın en büyük sorunu ise tabii ki Kang Mina’ydı. Dış görünüşe aşırı takılmam ve hiçbir zaman birini kötülemek için kullanmam ama dün Mina hakkında yapılan bir yoruma içimden çok güldüm. Acımasız bir k-netizen kıza “küçük bir balina” yorumunda bulunmuştu. Kendi içimde de olsa yaptığım şey çok çirkindi biliyorum ama düşünün ki o kadar sevmiyorum bu kızı. Dans konusunda Park Gaeul onu tokatlardı. Chunga zaten yerin dibine sokuyor. Ses deseniz Sohye’den bir farkı yok. Visual diyenin alnını karışlarım o kulaklarla. LC Waikiki maskotunun işini elinden alır çünkü. Bu kızın olayını hala çözemedim, nasıl olur da nasıl nasıl favoriler arasında olur? Şaka gibi. Ve performans da tamamen onun etrafında kuruluydu. Bu performansı da, kızlarını da sevmedim. Bir tek Inseon ablam. Ondan da nedense istediğin an sana börek açıp yaprak saracak ıslak kek yapacak abla elektiriği alıyorum. Sevme sebebim bu. :<3

***

Sonuç olarak en iyi iki ekip Girls On Top ve 7Goup encore’a çağırıldı ama kılpayı farkla Girls On Top kazandı. Ortaya çıkan yeni 11 oldukça güzeldi ama son hafta tabii ki alt üst oldu.