Everybody Say LA LA LA LA LA: BTS IS ON FIRE!

Bir başka yıkım da BTS cephesinden geliyor. En umutlu olduğum comebacklerden biri daha elime patladı.

 

bts

 

***

Forever Young

Arkadaşlar Young Forever benim için KORKUNÇTU! Tamamen rap ama acıklı rap. Yapış yapış duygulu falan rap. Kusmak istedim. Vokal kısımları çok ama çok yetersiz. Hani Dope tarzı rap eğlenceli olduğu için bir nebze çekiliyor ama şu acılı ergen halleri hiç benlik değil. Katlanamıyorum bile. İkinci kez dinlememin sebebi tamamen şu küçük paragrafı yazabilmek. Bir de Jungkook ve Jimin sesi duymanın hiçbir zaman zararı olmaz. :3 Çocuklar çok güzeldi o ayrı bir konu.

 

 

***

 

Fire

Fire da ilk sefer de beni açmasa da yukarıda bahsettiğim en azından biraz eğlenceli rap olayı olduğundan kendini tekrar dinletti. Ama altyapıda o düdükleme zırıltısı nedir allah aşkına, insanın insana yaptığı bu işkence nedir??? Hayır bu çocuklar bu şarkıyı defalarca söyleyecek daha, yazık değil o güzel kafalarına? Büyük acımasızlık.

 

Vokal eksikliği bu şarkıda müthiş belli etti kendini. Oysa çok kurtarılmaya açık bir şarkıydı. Üzdü gerçekten Big Hit. Jungkook, Jimin ve Jin’in şu şarkıdaki birer cümlesi için yaşarım öyle güzel o kısımlar. Koreografide yine çıldırmışlar, mükemmeller tek kelimeyle mükemmel! Bu comeback 1 hafta falan sürecekmiş o yüzden ciddiye almıyorum bu şarkıları. Umalım da asıl comeback böyle hayal kırıklığı olmasın.

Şarkıdaki müthiş Jimin Engrish’ine değinmeden yazıyı kapatamam tabii ki. Sadece telaffuzla kalsa anlarım da altyazıya bile “errybody” yazmışlar arkadaş. ajskhdkjahdkashdksa Ki ben her allahın günü “i don’t know person, snake story” gibi İngilizce katliamlarına maruz kalan bir insanım, ama şu olayı hala kabullenemiyorum. asjkdhjaskhdksa

 

***

Şarkı x’e, video y’ye benziyormuş vs yorumlarını ciddiye almıyorum. Hiçbir tür, tarz ya da konsept tek bir kişiye/gruba ait olmadığına göre kuru gürültüye gerek yok.