IOI: The Dream Girls

Kızlar tıpkı hayallerdeki gibi olabilir ama bu albüm benim hayal ettiğim şeyin yakınından bile geçmiyor.

Bugünkü konumuz Produce 101 programından sağ çıkmayı başarıp “IOI” isimli ne olduğu belirsiz grubun ilk mini albümü “Chrysalis”.

 

 

 

***

 

Önce çıkış parçasını dinledim ve yıkıldım. Hani PD101 devam ederken kullandıkları en kötü şarkıdan daha kötüydü. Ama asıl yıkımı albümü dinleyince yaşadım. Elle tutulur tek şarkı yok arkadaşlar YOK.

 

e118b03439e5d37a0a59cc754e87583a

 

  1. Dream Girls

Günlerdir her yeni çıkan şarkının yıkımıyla başa çıkmaya çalışıyorum ve aylardır şu kızların çıkış yapmasını bekliyorum. Bana reva görülen şey bu olmamalıydı. Bu kadar basit, bu kadar sıradan, bu kadar kafa ütüleyici bir şarkı NEDEN? Şarkı öyle karman çorman bir şey ki IGAB yanında normal kalacak neredeyse. Sıkıcı bir teen movie soundtrack’i, sıradan bir bubble gum kpop şarkısı ve bir sirk müziği birleşmiş de bu şarkı ortaya çıkmış gibi. Bir ara After School – Bang bile duydum sanki. Çok büyük yıktın YMC. Gerçi Ailee gibi bir sese sahipken yaptığın şarkı seçimlerini düşününce garip karşılamamak lazım şu durumu.

 

***

ioi_1461799854_4b3d9e6a1e527f8b590e0ef3cf8d42fd

 

 

Şarkıları tek tek yorumlamak istemiyorum zira yorumlaya değer bir şarkı yok. Albümden en sevdiğim şarkının Crush olacağını söyleseler hadi oradan be derdim ama hali hazırda gerçek bu. Bir de Jinyoung’un şarkısı dinletiyor kendini. Gerisi filler. İçim acıdı içim, aylardır ne umutla bekledim ben bu kızları.

 

***

 

Sugar Man programında seslendirdikleri şu Hip Song bile Dream Girls’den iyiydi. En azından eğlenceli ve ritmi hoştu.

 

***

 

Yine kızların gül cemali uğruna izleyeceğim bütün performansları falan ama bana da yazıktı.

 

***

Video konseptinin Into The New World’e benzetti herkes. Evet, ben de benzettim. Dünyanın en yaratıcı konsepti bu değildi illa ki. Ama ben grupların SNSD’yi referans almasından rahatsız olmuyorum artık. Onların yaptıkları göndermeler SNSD’yi daha yüceltiyor düşününce. Keşke bir iki tane SNSD coverı yapsalar da şu albümü telafi etsek. *gözlerinden kalp fışkırdı*

10489902