MAY THE 4TH BE WITH SONE: JESSICA VS TIFFANY

Twice yazısını yazılacaklar listemin biraz gerisine ittirip günün, ayın, hatta yılın olayına değinmeyi tercih ediyorum. Geçtiğimiz Mart Taeyeon’un full albümünün çıkma ihtimali ve solo konseri hakkında söylentilerle karşı karşıya kalmıştık. Sonra delinin biri kuyuya taş atıp Jessica’nın solo debut yapacağı söylentisini yaydı. Sonra konser iptal oldu, Jessica’nın taraftan gelen haberler duruldu. Nisan geldi geçti derken Jessica ilk teaserını yayınladı, sonra bir de baktık Tiffany’nin aylardır çıkmak bilmeyen albümünün ilk teaserları düştü piyasaya. Birçok yönden iyi ve kötü olan içinde bulunduğumuz bu durum biz SONEları bir hayli zorlayacak gibi görünüyor. Çünkü insanlar salak. Kpop fanları ise daha da bir salak.

 

Ve biliyoruz ki savaş kaçınılmaz.

 

Peki aklı başında SONElar olarak taraf seçecek miyiz?

 

Umuyorum ki hayır.

 

***

Fly With Jessica

 

jessica teaser

 

Jessica, allahın belası Tyler Kwon’un şirketi Coridel Entertainment çatısı altında ilk teaserını yayınladı. Henüz – bildiğim kadarıyla – kesin bir tarih yok ama albümün şarkı listesi ve videonun ilk teaserı yayınlandı. Video muhteşem görünüyor. Çekimler Lumpens ekibine ait, güzelliğe ve Blanc&Eclaire ürünlerine doyacağız gibi görünüyor. sakjdhsakjdas Lütfen, lütfen, lütfen şarkılar yıllarca sıkılmadan dinleyecek kadar mükemmel olsun. Tek beklentim bu aslında, güzel şarkılar. Sica’ya yorum yapmama gerek var mı bilmiyorum, aşkımdan öldüm 32 saniyelik videoda geri kalanını izlemeye kalbim dayanacak mi bilmiyorum.

 

Teaserı ilk gördüğümde aklıma gelen tek şey umarım SNSD göndermeli bir şeyler  yapmaz oldu. Kimseden taraf olmak istemiyorum ya da kimseye kızmak ve kırılmak istemiyorum. 30 Eylül travmasını atmam 1 yıldan uzun sürdü her ne kadar belli etmesem de. Her şeyi unutup – daha doğrusu gözardı edip – başa sardım. Tekrar eski defterleri açmak istemiyorum. Güzel şarkılar, başarılı bir albüm ve dünya barışı istiyorum sadece, çok mu?

***

I Just Wanna Dance With Tiffany

Tiffany gerçekten şapkadan çıksa ancak bu kadar şaşırırdım. SM ne bok yemeye çalışıyorum bilmiyorum – aslında biliyorum da boşver – ama buraları kan götürmesi için elinden geleni ardına koymuyor. Bilmiyorum, belki de olumlu şeyler olacak tam tersi. Ama en ufak olumsuzluğa tahammülüm bile olmadığı için sadece 9 kızçem için endişeleniyorum. Jessica ve Tiffany’yi karşı karşıya getirmek büyük adilik olacak. Hele ki Tiffany’nin albümü konusu bu kadar havadayken. Ne gerek vardı? 2-3 hafta önce gelseydi nolurdu sanki?

Neyse gelelim teaserlara.

Teaserlar biraz korkunç. Yani bir konsept varsa da henüz çözemedim. Fazla ucuz göründü gözüme. Taeyeon için harcanan emeği düşününce, Tiffany’yi bir odaya kapatıp saçma salak fotolar çekmelerine içerledim açıkçası.

En mutlu olduğum kısım ise içimi bayacak saçma salak bir balad yerine – şarkının ismine bakarsak – tempolu bir şarkıyla çıkış yapacak olması. Kaliteli bir iş çıkmazsa SM’i patlatmaya gidelim hep birlikte.

Teaser’da kırmızı gül kokluyor, kendimi hangi dağa vursam bilmiyorum. Neyse çıkmamış candan umut kesilmez.

***

Şimdiden sağda solda anti muhabbeti çevirenleri görüyorum. Benim için dua edin de şu Mayıs ayını ruh sağlığımı kaybetmeden kapatıp gideyim.