Aşırı Dozda Nostalji Sorunsalım

Nostalji modum hız kesmeden devam ediyor. Önceki gün sabah 8’da başlayıp akşama kadar Healer’ın tüm bölümlerini tekrar izledim. Ne harika dramaymış ama? Chae Young Shin’in antikalıkları arasında bulunan alakasız zamanlarda nostaljik şarkılar söyleme özelliği sayesinde keşfettiğimiz şarkılardan biri günlerdir kafama takılmış durumda.

Song Chang Shik amcamızın şarkıları dinlerken ne kadar keyifsiz olduğumu düşünüyordum. Dün akşam canım epey sıkkındı. Sinirimi atmam lazım ama bir türlü ağlayamıyorum falan. Sonra amcadan sıkıldım yan tarafta da şunu görünce ışık hızıyla tıkladım:

artworks-000176299004-nj8eu4-t500x500

5. saniyede falan ağlamaya başladım. ASKJDASHDJASHDKHSAKJDHJSAKDHKASJDHASHDJKAJSADKJSACŞSDL Dün akşam ne kadar uğraştımı hayal bile edemezsiniz, başarılı olamadım. Ama SNSD’yi duyduğum dakika içinde hüngür şakırt. Sonra fark ettim ki bu sıralar beni mutlu eden şeyleri düşününce ağlıyorum. Önceki gün kafamı pencere demirlerine vurduğum için de ağlamıştım ama o sayılmaz. Çok saçma sapan bir yaratığa dönüştüm. Ardından youtube bana şu şarkıyı açtı:

Çok mutlu bir şarkı değil mi sizce de bu şarkı? Katy Perry’nin Teenage Dream’i tatlılığında. Kızların bebekliği de cabası. f(x)’i aşırı özlememiş miyiz arkadaşlar?

Nae soneul chabgu, fly~ 

Sonra şu geldi, yeni bebeklerim:

Ya bu kızlar aşırı seviyorum. Hani program sırasında uyuz olduğum Yoojung ve Doyeon’u bile aşırı seviyorum. kajshdksaj Neden? Çünkü grubun çok az vakti kaldı. Neyse ki Dream Girls denen kabustan sonra güzel bir hatıra bırakacaklar arkalarında. Sejong ve Yeunjeong kendi gruplarına dağılınca bu grubun vokal olarak sıfır olacağını iddia etmişlerdi. En başta Pinky olmak üzere bütün üyeler (-Sohye) bunun aksini kanıtladı. Çünkü Pinky killed it cınıms. Doyeon ve Somi müthişti, Chungah ve Yoojung’tan bahsetmiyorum bile. Hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyorlar. IOI sona erince çok üzüleceğim, ÇOK. ;;;;; Bari Somi’yi de Twice’a ekleyiverseler de o dertten kurtulsam. Derken şarkı bitti sıradaki:

Şu videodan beri Lisa’nın çıkış yaptığı günü görmek için yaşıyorum. Nereden başlasam bilemiyorum. Black Pink’e bayıldım. YG’nin bütün iğrençliklerine rağmen, 2NE1 yakıştırmalarına rağmen BAYILDIM. Boombayah biraz korkunç bir şarkıydı ama sırf Lisa’nın introsu için milyon kez dinlediğimi – izlediğimi – inkar edemeyeceğim. Teaserlardan sonra gönlümün Jisoo’ya kayacağını düşünmüştüm çünkü sağlam bir vokal olacağını düşünmüştüm. Ama şarkılar geldikten sonra Rose, oh ROSE. Sesi, dansı, kendine has havası~ AŞIĞIM. Jisoo’nun vokalini beğensem de Rose’un yanında gölgede kaldı. Jessie konusu da ayrı bir olay benim için, aşırı önyargılı başlayıp kızı acayip sempatik bulmam normal miydi? Lisa’nın rapper olması dışında başka bir şikayetim yoktur efendim. Black Pink olmuş, çok da güzel olmuş. Tabii ki CL’in karizması eksik, tabii ki Bom’ın güçlü vokali yok çünkü bu Black Pink. Zamanla kendilerine özgü karakterleri ortaya çıkar diye düşünüyorum. Tabii YG iki seneden önce geri dönmelerine izin verirse. :’)

Derken sırada:

Autotune, müzik piyasasının üstündeki lanet. Ne münasebet Chen, Baek ve Soo’nun seslerine autotune koyarsınız?! Yasal mı bir kere bu? Şarkının ritmi bir hayli düşük, ama sevmedim diyebilir miyim? Hayır. Tek bildiğim LIPSTICK CHATEAU WINEBI COLOR~ Baekhyun. Yine en müthiş nokta – benim için tabii – Baekhyun. Ya sen yedi cücelerle çıkış yapamayınca EXO’ya kaynamış bir insansın NASIL BU KADAR- NASIL?! Çok seviyorum arkadaşlar. ÇOK.

Ve tabutuma atılan son kurşun:

MY GIRLS ARE BETTER THAN ANYBODY ELSE?!!!

DÜNYANIN EN SALAK ŞARKISI OLMASI BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRİR Mİ?

GÖZLERİMİN YAŞADIĞI BU GÖRSEL PATLAMADAN BAŞKA NEYİN ÖNEMİ VAR?

Gerçekten uzun zamandır bu kadar güzel bir şey izlemedim sanırım. askjdsakdsa En müthiş tarafı da Yuri’nin hala o x-factor’a sahip olduğunu göstermesi oldu. LEE HYORI HAKLIYDI TAMAM MI HAKLI. SNSD’deki iki favori üyemin Yuri ve Seohyun olduğunu belki hatırlar belki hatırlamazsınız ama 6 yılın ardından fangirllük geçmişimin ödülü gibi şu salak video.

Aşk değil de ne?

Ve altın vuruş:

Aşığım galiba.

Derken Hyoyeon, Min ve Jo Kwon’la sınanmaya başladım ARKAMA BAKMADAN KAÇIYORUM ARKADAŞLAR BYE.

***

Kafamın içi de aynı bu yazı gibi. Saçma sapan, karman çorman. Pazartesi de okul başlıyor zaten. Ben ağlamayayım da kimler ağlasın. Karnım acıktı ben gidip kısır yiyeyim biraz. Siz de esen kalın madem.

*Konu nostaljiden açılmışken beni kpop bataklığına sürükleyen kareyi de paylaşmadan gitmeyeyim madem.

+

+