BTS: My Blood Sweat & Tears Take it all! TAKE IT ALL!

ARKADAŞLAR

ARKADAŞLAR

ARKADAŞLAR

ARKADAŞLAR MAHVOLDUM

ARKADAŞLAR OCAĞIMA İNCİR AĞACI DİKİLDİ ARKADAŞLAR

BTS GERİ DÖNDÜ ARKADAŞLAR

bts-wings

Tepkilerimi kontrol altında tutamıyorum dünden beri iç sesim bu modda. Blood Sweat & Tears durumumu çok güzel özetliyor.

Tamam artık BTS’in belli bir kalite standardını tutturduğunu hepimiz biliyoruz. Gelen her şarkının bir öncekini aratmadığını da biliyoruz. Ama ben bu kadar etkilenip vurulacağımı düşünmemiştim. BST şimdiye kadar gelen en soft BTS şarkısı olabilir. Zaten bu kadar derinden vurmasının sebebi de o değil mi. Bir de şey. Ji- ıııgghhhhh adını yazamıyorum bile. kjsadhas:'(

Videoyu ilk izleyişimde hiçbir tepki veremedim zira K2 çok pislik, adice, acı verici bir yerde bitmişti ve bir hafta bekleyecek olmanın acısı çok tazeydi. İlk izlediğimde – herhalde Ji Chang Wook mükemmelliğinden sonra – videodaki her şey çok feminen geldi. Kıyafet, saç, makyajdan tut da vokallere kadar. Ama. AMA. Ertesi gün şuna tekrar bi’ bakayım ya dedim ve olaylar gelişti.

Bi’ kere Jimin. Jimin. Allahsız Jimin. Kitapsız Jimin. ASJKDKSAJDKASDLKAJSLDJALSKDJASLKJDAKLSJDKLASJDKLASJD O bakışlar. Daha şarkıya girmeden o bakışlar. Vokaller… böyle çikolata eşliğinde ışık hızıyla kana karışan alkol gibi.

ARKADAŞLAR

HAKSIZ MIYIM

Her neyse, konu neydi?sakjdasasdjsa JIMIN, böyle İstanbul’un bütün billboardlarında bu kareler oynamalı anlıyo musunuz? Her kafamı çevirişimde karşıma bu kareler çıkmalı. Bütün dünya bu mükemmelliğe şahit olmalı ANLIYO MUSUNUZ? SKJDHAKJHD

Hiç iyi değilim. Hiç.

Videonun konusuna, hikayesine hiç değinmek istemiyorum. Derinine inmeden de aşık oldum çünkü. Abi çok sofistike bi kere. Zamanında neden müzede sünnet düğünü yapmaya kalkıştıklarını daha iyi anlıyorum. skjdhksahdakjsadsa Jungkook tabii ki de, – YİNE – en bebeksi, en bi güzel, en bi şahane. Böyle güzel bi tane maknae daha yok, abartmıyorum. Kpop tarihinin en sevdiğim maknaesi olabilir bu çocuk. Şu sahnesi videoda bağımlısı olduğum karelerden biridir. Zira o sahne şarkıyla birlikte dozu 342332432 milyon kat artan nefes darlığını koreografiyle müthiş bir şekilde buluşturmuş ve Jungkook’la ete bürünmüş.

+

Haksız mıyım?

WHAT IS AIR?

3. olarak Suga beyimize değinmek istiyorum. Siyah saç nasıl bu kadar yakışabilir bir insana? Normalde RapMon rapi kulağıma daha hoş gelirdi ama bu şarkıda Suga bölümleri efsane güzel olmuş, şarkıya müthiş kaynamış. On üzerinden beş milyar falan verdim çocuğa. Hele ki “Kiss me on the lips, lips~”

Ve

İnsanlık bu değil.

RapMon~ peaches and cream~ sweater than sweet~ Bana bir şeyler oluyor. Hope dans konusunda yine aşmıştı, kızıl saçlar~ Jin’in varla yok arası olması üzdü, ayrıca o heykeli yerle bir ederim ben???? Ama V. Bu videonun yıkımı V oldu. Allahım o saç kesimi nedir, o renk, o kaşlar, o renkli lensler. Kurban etmişler resmen çocuğu. Oysa hiç olmadığı kadar da söz vermişlerdi şarkıda. Bir an önce saç rengini değiştireceklerini umut ediyorum.

*

Şarkıya gelirsek.. Latin ritmleriyle Bollywood ezgilerini birleştirmiş ve müthiş bir kpop şarkısına imza atmışlar. Vokaller, rap bağımlıklık yapan türden. Baştan sona bayıldım, aşık oldum. Şu sıkıcı günlerime bir heyecan kattı, hareket getirdi. Bağımlı gibi canlı performans bekliyorum. Jimin’i canlı yayında izlemeyi kalbim kaldıracak mı bekleyip göreceğiz.

*

BTS bu şarkıyla birçok rekor kırdı malumunuz. Ama rakamlarla uğraşamayacağım zira Jimin’den başka herhangi bir şeyle ilgilenemiyorum. Kavganızı alıp öte kayın, gürültünüzden Jimin’i duyamıyorum.

*Belki ileride daha fazla şey söyleyecek vaktim olur ama şimdilik yok. Ben sevdiceğime gidip damatlık bakarken siz de bu sanat eserine bakın.

**Var mı böylesi bir zerafet