27: Neyse Zaten Hiç Halim Yok

At the blink of an eye, I’m already 27 years old
My past times are on film like a movie star (tık tık)

896fa158e8d0044a9e35ce0f5813a922

Bugün benim doğum günüm, biraz akşamdan kalmayım. Başım ağrıyor, yorgunum, keyifsizim. 27 olmuşum, ulan ne ara?

Klasik Teoman şarkısıyla güne giriş yapılır:

Nasıl oluyor; vakit bir türlü geçmezken
Yıllar, hayatlar geçiyor?

***

Bu sefer canım bir hayli sıkkın. Yani canım bir süredir sıkkın çünkü bir iki yazı öncesinde de bahsettiğim üzere hayatım neredeyse tamamen kendi kontrolüm dışında devam ediyor. Evden dışarı adımımı atmak istemiyorum. Kimseyi görmek istemiyorum. İnsanlara dert anlatmaya çalışmaktan sıkıldım, yoruldum. Ve her zaman olduğu gibi kendi mutsuzluğum için kendimi suçluyorum. Ben çözüm bulamıyorsam insanların suçu ne?

Is my life a game?
Can I not compose my part?
No choice is mine to make
Colour me in shadows
For I no longer see the rainbow (tık tık)

İnsanlara da biraz kırgınım tabii. Sandığım gibi değilmiş. Sandığım gibi olmayan şeyi de tanımlayamıyorum bu arada. Bu aralar kendimi çok …. hissettiriyorlar. Onun da tanımı yok.

Mütemadiyen üzgünüm. Her an ağlamanın eşiğindeyim. Biri bana en ufak ters bişi söylese gözlerim doluyor. Hiçbir şey için enerjim, isteğim ve tahammülüm yok. İşi gücü bırakıp, eve kapanıp dünyayla ilişiğimi kesmek istiyorum.

***

Hayır, hiçbir doğum günümde ay çok heyecanlıyım moduna falan girmem ama bu seferkinde içim Cahit Sıtkı Tarancı gibi. Bu kadar da keyifsiz olmamam lazım sanki ya?

Elinde 7 tane Harry Potter kitabıyla eve gelen bir sevdiceğim varken nasıl mutlu olmam? Hem de eski kapak! (Sonsuz brownie points) Bir başka gün de time turner ve deathly hallows~ Ölümün efendisi falan olmam lazımdı evren, hellöööööö?

27 years, 27 years now,
Only thing I know, I know that I don’t know how
To please everybody all of the time
‘Cause everybody always fucking changing their minds

A little bit faded, a little bit jaded
Don’t want to stop, won’t be persuaded
To write words I can’t believe in,
To see my face on a video screen (tık tık)

Evet, günün anlam ve önemine istinaden ne kadar 27 temalı şarkı varsa buldum. sajkdhaskjkdsa Hiçbiri tam olarak hislerime tercüman olmuyor ama neden olsunlardı ki?

***

Boğazım şişti, karnım çok aç, evde yine herkesten önce uyandım ve sabah sabah yine emoyum. Aslına bakarsanız hayatımda öyle ciddi bir sorun yok. (neyse ki) Her şey istediğim gibi değil ama istemediğim gibi de değil ki bu nedense benim hayat felsefem haline geldi. Ne istediğimi asla bilemeyip, ne istemediğimden emin olmam~

Neyse işte, ben ne kadar burada oturup mızmızlansam da benim dışımda gelişen her şey benim dışımda gelişmeye devam ediyor. Bütün gün Facebook’tan gelen kutlamalara cevap yazıp, telefonlara cevap vermek zorunda kalacağım. Ne yapmak istiyorsun diyorsanız, onu da bilmiyorum çünkü zaten halim yok.

Elli küsür yaşındaki halam bile whatsapp’ten kutlama mesajı atmış, gidip ona cevap yazayım.

Neyse ki sorumluluklarımız bir mesajla yerine getirilebiliyor.

 

눈 감은 순간 시간은 멈춰가
난 다시 떠올라

 

*Bunu da anlamayıverin zalımdeul.