D-9: SNSD Yoona değil de Im Yoona olsaydın?

SNSD Yoona değil de Im Yoona olsaydın?
Yoona: Sanırım şu an olduğum kişiden çok daha farklı biri olurdum. Mutluyum çünkü yapmak istediğim işi yapıyorum. Ve SNSD Yoona olarak kazanabildiğim birçok fırsat ve tecrübe oldu. Eminim ki SNSD Yoona olarak geçirdiğim 10 sene çok çok daha güzeldi.

 

AĞLAMIYORUM GÖZÜME KOSKOCA ON SENE KAÇTI!!!

 

SM, ne tatlı çocuksun. Teaser yayınlamak için benim yazı yazmamı beklemişsin, KALP. ❤

Şaka maka dün karşımda bir anda teaser görünce elim ayağıma dolaştı, ağzım yüzüm yamuldu. Tamam teaser’ın her an düşmesini bekliyorduk hepimiz ama yine de – YİNE DE – hazırlıksız yakalandım. SNSD 2 yılın ardından Holiday Night ile geri dönüyor. 6. full albümleri olacak bu, kız grupları açısından başka bir rekor olabilir. (Emin değilim, önce araştırmam lazım) Albümün çıkış parçaları All Night ve Holiday isimli iki farklı parça olacak. Albümde 10 tane şarkı olacağı söyleniyor ama tracklist’e dair bildiğimiz tek şey çıkış parçaları ve dün Yoona’nın teaser’ı ilke birlikte yayınlanan Only One isimli parçadan bir kesit.

Öncelikle teaser’dan bahsedelim:

Teaser’da Yoona SNSD ile geçirdiği 10 yılı anlatıyor. (Türkçe altyazılı izlemek için tık tık) Debut döneminden bu yana hem Yoona’nın hem de SNSD’nin görüntülerinden oluşan bir kolaj izliyoruz. SM bu seferki konseptle Into the New World’e gönderme yapıyor, her şeyin başladığı yere yani. Bütün fanlar teaser sıralamasının 10 sene önce SNSD üyelerinin tanıtılma sıralamasıyla aynı olacağını düşünüyor. Zira ilk tanıtılan üye Yoona’ydı ve ilk teaser da 27 Temmuz 2007’de yayınlanmıştı.Teaser fotolarında da Yoona’nın tıpkı ITNW’de olduğu gibi konseptinin stilist olması da bu iddiayı pekiştiriyor. SM bizi nostaljiye boğup kalbimizi bir kez daha yerinden söküp atacak kısacası.

Yeni şarkılara dair pek fazla bir şey yok, sadece videonun sonunda Yoona’nın “I like to party!” sözlerinin duyuyoruz. Bu da çıkış parçalarından birinin Party 2.0 tadında olacağına işaret ediyor, en azından bütün fandom bundan emin.

***

SM’in grubun resmi sitesinde hazırladığı 20 kanallı televizyon fikrine bayıldım! (En başta olayı anlayana kadar beynim yandı ama olsun akjsdhas) Her kanala tıkladığınızda farklı bir şey çıkıyor karşınıza. Şimdilik Kanal 7’de Yoona’nın teaser’ı, 12’de Only One’dan gelen kesit, 19’da Holiday Night logosu ve 20’de de Girls’ Generation logosu çıkıyor karşımıza. Kanalların sıralamasının da SNSD üyelerinin yaş sıralamasına göre – 1’den 8’e – olduğu düşünülüyor, geriye kalanlar da albümdeki şarkılar ve 2 MV. SM, bazen kafan çalışıyor SM, aferin SM.

 

 

***

 

Teaser fotolarından da çifte title olacağı anlaşılıyor aslına bakarsanız çünkü tamamen birbirinden alakasız iki konsept var karşımızda.

+

 

Bu iki teaser Party’yi hatırlatırken aşağıda paylaştığım teaser bizi ITNW dönemine bağlıyor. Hangi konsept hangi şarkıya ait bir fikrim yok ama fotolar MV’deki konseptten tamamen farklı da olabilir. SM’in daha önce yapmadığı şey değil. (The Boys teaserları gözümün önünden bir film şeridi gibi geçip gidiyorud) Bu fotolar bana deniz kızı hissi veriyor. Üyelerin sürekli bir yerlerde balık emoticonları paylaştıkları gerçeğini de göz önünde bulundurursak~ bilemiyorum, neden olmasın?

 

 

 

***

 

SM bu comeback için iyi hazırlanmış gibi görünüyor. Gördüklerimden çokça hoşnut kaldım. Hatta o kadar hoşnut kaldım ki albümü 7 Ağustos’a kadar yayınlamamalarına bile sinirlenmeyeceğim. *çünkü 7 Ağustos’a kadar şehir dışında olup zaten her şeyi kaçıracaktı* Yeni şarkıların ilk canlı performanslarını 5 Ağustos’taki fanmeeting’de gerçekleştireceklerine de kimsenin şaşırdığını sanmıyorum ama bu, kıskançlıktan gözümüzün dönmesine engel değil. Her neyse. HER NEYSE.

 

*

Peki ya Yuri’nin teaser yayınlandıktan sonra “SONE heyecandan uyuyamıyorsunuz değil mi?” diyerek bizimle maytap geçmesi? Hain!

*

 

TABİİ Kİ DE UYUYAMADIM GECE SAATE EN SON BAKTIĞIMDA GECENİN 3.48’YDİ! Yıllar sonra gecenin kör vakitlerine kadar SNSD teaserları beklemek, gelen haberlerLe yatakta tepinmek~ bu rezil halleri çok özlemişim gençler. :’)

 

Yazıyı daha fazla uzatmak istiyorum ve bugünki yazımızı burada tamamlarken son bir söylemde bulunmak isterim:

YOONA’NIN FOTOĞRAFLARINA BAKIP SEN DE BENİM GİBİ YATAĞINDA TEPİNDİN Mİ LEE SEUNG GI?

 

*akjsdklasdjklasjdkasjdlasjdljasldas*

 

 

 

 

 

*Şu geri sayım olayı yüzünden beynim yandı bu arada, 9 gün var dimi? Yoksa da artık var. HAH

**SM’in borsada hisseleri yükselmiş diye duydum, hayır olsun işalla? *smirk*