D-8: “Girls’ Generation Bir Mucize!”

Geri sayım devam ederken biz de teaserlara boğulmaya da devam ediyoruz. Yoona’nın ardından Tiffany’nin teaserı geldi ve soneların teorilerinden en az bir tanesini onaylamış oldu: 10 sene önceki sıralamaya göre yayınlayacaklar hepsini.

 

“SNSD’yi farklı yapan şey bu. Hiç değişmemiş olmamız. Hep olduğumuz gibi, aynıyız.” 

 

 

***

 

Bu arada başka bir teori de çürümüş olabilir ve yerini bir yenisi almış olabilir. Hatta aldı. O kısma da geleceğiz ama önce:

HOLIDAY’İN SÖZLERİNİ SEOHYUN YAZMIŞ

HOLIDAY’İN SÖZLERİNİ SEOHYUN YAZMIŞ

HOLIDAY’İN SÖZLERİNİ SEOHYUN YAZMIŞ

HOLIDAY’İN SÖZLERİNİ SEOHYUN YAZMIŞ

HOLIDAY’İN SÖZLERİNİ SEOHYUN YAZMIŞ

 

DAHA NE KADAR ANLAM KATABİLİRSİNİZ BİR ŞARKIYA BİLEMİYORUM.

 

 

***

 

 

Her yeni teaser ile birlikte albüm hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyoruz. Tiffany’nin teaserı da Light Up the Sky isimli şarkıdan bir kesit ile birlikte geldi. Resmi siteye girdiğinizde kanal 3’te Tiffany’nin teaserıyla, kanal 9’da da Light Up the Sky videosuyla karşılaşacaksınız. Bu arada Tiffany sağolsun instagram hesabından albümün dijital versiyonunun 4 Ağustos’ta yayınlanacağını duyurdu. Bilinçli bir hareket miydi yoksa ağzından mı kaçırdı çok merak ediyorum. 😀

Teaser için buraya tıklarken, Türkçe çevirisi için de sizi GG Turkey‘nin kanalına alalım.

 

*

Bu arada yukarıda bahsettiğim ve çürümüş olma ihtimali olan teori kızların teaserlarının ITNW’deki konseptlerine bağlanacağı teorisiydi. Çünkü Tiffany’nin teaser’ında ITNW değil Dancing Queen videosuna bariz bir gönderme var. Ve kartal gözlü sonelar teaser’da Seohyun’un IGAB teaserlarından birinde giydiği tişörtü giydiğini ‘görmüş’? Yeni teoriye göre her bir üye sırasıyla grubun eski konseptlerinden birine gönderme yapacak. Bu arada resmi sitedeki TV kanalı sıralaması da gerçekten yaş sıralamasına göre gidiyor gibi görünüyor. Eğer bu son teori gerçek olursa SNSD’nin bütün 10 yılını anmış olacağız bir kez daha. Ve – hayır – ben şimdiden ağlamıyorum. 😥

*

Yukarıda, olabilecek en histerik şekilde, belirttiğim üzere Holiday’in sözlerini Seohyun yazmış. All Night’ın sözleri ise Kenzie ablamıza ait. Into the New World’ü yazan kişi yani. (Aynı zamanda Oh!’yu da yazdı ama bunu gözardı edelim şimdilik)

Hayır ağlamıyorum, hayır.

 

***

 

Tam da comeback öncesi Yuri’nin ayak bileğini sakatladığını düşünmüştük ama sakatlanmamış meğersem. SM açıklama yapıp (buna ekstra şaşırdım) Yuri’nin ayak bileğindeki dokuların zaten hassas olduğunu ve herhangi bir sıkıntı yaşamaması için önlem olarak ayağını buz torbasıyla sardığını söyledi. Comeback sürecini etkilemeyecekmiş. ❤ *Ecıgi rahat bir nefes alır* Bu arada Yuri de instagram’da İngilizce olarak merak etmeyin ben iyiyim diye bir video bıraktı. Ses tonu o kadar şirindi ki ağzını kırmak istedim. ajksdjashka (Çelişkili bir insanım, ne var)

 

***

 

Teaserlardan bahsedecek olursak~ Dancing Queen göndermeli olana BA-YIL-DIM. Tiffany minnoşluğu, Tiffany şirinliği, Tiffany gülüşü bir aradayken nasıl bayılmam? Saçları, elbisesi ve dev peluş oyuncağı? :’)

Yazının giriş kısmında paylaştığım teaserda da afet Tiffany. (sadjkasjsakdjda) Ona olan aşkımı da gecikmeli olarak ilan etmek isterim. Keşke aşağıdaki teaserlar için de aynı duyguları paylaşabilseydim. Elbisesi çok tatlış o kesin ama üstüne giydiği kabarık tüylü sabahlık… BIG NO.

+

“Tanrım! Sizler birer ikonsunuz! Grup üyelerime bunu söylemek istiyorum. Gerçekten gurur duyuyorum. Ve bu gurur SNSD üyesi olduğum için ikiye katlanıyor.”

 

***

Şimdilik her şey fazla iyi gidiyor umarım ilerleyen günlerde gereksiz saçmalıklar yaşanmaz. Dün dijital satış günü duyurulunca direkt olarak geçmişteki iTunes faciası geldi akıllara. Albümü yayınlayıp aradan çok vakit geçmeden kaldırmışlardı. Birileri tarihi karıştırmış~ Ne büyük salaklıktı be. Her neyse.

Albümün dijital olarak satışa çıktığı gün Winner dönüyormuş; albümün bildiğimiz albüm olarak (bağğğğzıları gibi fiziksel albüm diye çevirmeyi redd ediyorum, yok böyle bişi Türkçe’de) satışa çıktığı gün de Wanna One debut yapacak. Bunlar beni endişelendirmekten öte mutlu eden haberler zira Winner Really Really/Fools’la kalbimi çaldı; Wanna One’ı da zaten haftası haftasına takip ettim ve debut yapacakları günün hayaliyle yaşıyorum. (sjahdakjsa) Onlar da benim yiğrılarım kısacası. SNSD’yle aynı sahnede göreceğim için aşırı mutluyum. Red Velvet ve EXO da umarım SNSD’nin ilk sahnesine kadar çalışmalarını tamamlamamış olurlar. O ortamın güzelliğini hayal edebiliyor muyuz? *EDEMEDİ*

 

Madem öyle, esen kalın!

 

 

*BTS bebeklerimi özlemle anıyorum, Eylül’e kadar diş sıkma modu.

**Bu pazar tatile çıkıyor olmamın ve teee ayın 7’sinde dönecek olmamın verdiği acı?