BİR HASTALIK TÜRÜ OLARAK: PARK JIMIN

c1aif_nuuaahauw

Caught in a lie
Find the me who was once pure
I can’t escape from this lie
Give me back my smile

Sevgili dostlar,

İşbu yazımızda Park Jimin isimli, ne olduğu belirsiz ancak insan olmaktan çok uzak yaşam formunun üstümüzde bıraktığı etki ve bu etkiye bağlı olarak tecrübe ettiğimiz çarpıntı, ritm bozukluğu, nefes darlığı ve uykusuzluk probleminin sebeplerini tartışacağız. Hemen yukarıda görmüş olduğunuz görselimizde Jimin takipçisi olmanın sıradan fakat sıkça yaşanan bir semptomuna şahit oluyorsunuz. Ortalama bir Jimin fanı alelade bir günde minimum 3, comeback döneminde ise sayıya dökülemeyecek kadar büyük bir sıklıkta bu krizlere maruz kalmaktadır.

tumblr_od1g52cjny1rvtc98o3_540

UYARI!: BU HASTALIĞA KAPILMAK İSTEMEYEN TAKİPÇİLERİN HEMEN ŞİMDİ SAYFAYI TERKETMESİNİ ŞİDDETLE ÖNERİYORUM. ZİRA YAZININ BAŞINDAKİ HAYATINIZA BİR DAHA DÖNEMEYECEK OLMANIZ KUVVETLE MUHTEMEL!

***

Efendim biliyorsunuz şunun surasında yaklaşık 1.5 sene öncesine kadar SNSD ve kız grupları dışında hiçbir şey umrunda olmayan kendi halinde bir kpop fanıydım. Açık konuşmak gerekirse de kpop ile aram epeyce açılmıştı. Taa ki yine bir Aralık günü Eva kişisinin 4534534543. kez paylaştığı Run videosuna tıklayıp neymiş bu yeaaa diyene kadar. O günden bu güne geldiğim noktaya ben de inanamıyor ve bu kpop bataklığına tekrardan saplandığım için mutluluk ve acıdan ölüyorum. #blameEVA

***

Acımın tamamı BTS’e grup olarak bağlı olsa da büyük bir kısmı Park Jim -asdja bak yazamıyorum yinesksad – denilen mahlukattan kaynaklı. Yumuduk suratı, gülümsediğinde kaybolan gözleri, uyuşturucu niteliğindeki sesi ve en önemlisi gözlerinizi alamadığınız dansı~ Bu hastalığa düştüğümden beri durumum hep daha da kötüye gitti. Şu an tıp bana çaresiz, bu çocuk ise durumumu her geçen gün daha da geri dönülmez bir hale getiriyor.

160103-02

***

BİR HASTALIK TÜRÜ OLARAK: PARK JIMIN

tumblr_oj45s60ujv1ud88gno1_500

Başlangıç Evresi: Ağrı

Bu evrede en sık rastlanan belirtiler hafif ve orta seviye ağrılardır. Yukarıda görmüş olduğunuz MAMA 2014 performansı gibi örnekler dolayısıyla yeterince oksijen alamayan kalp kasları bu durumu ağrı yoluyla açığa çıkarır. Performansın tamamı için tıklayalım. (Bu performası sevmemin en önemli sebeplerinden biri de Baekhyun isimli yavru kuşun fanboy antikleridir.)

Bir başka örnek için hemen 2105 yılından bir BTS konserine, Jimin solosuna dönüyoruz. Tarih bu yapılanları affetmeyecek Park ChimChim.

***

c1ldaucucaajcwy

İkinci Evre: Nefes Darlığı

Efendim iyi bir sese – kadın/erkek hiç fark etmez – olan zaafım bütün çevrelerce(?) bilinen bir gerçektir. Zaten V için gelip Jungkook’un sesine vurulup sonunda Jimin’in sesine aşık olmamın ve daha da ondan kopamamın sebebi budur. Peki Kook dururken neden Jimin? Çünkü Kook’un sesini normalde şartlarda daha fazla severim. Cevabı ise çok açık; neden Jaejoong’a Changmin’i; Kyungsoo’ya Baekhyun’u; Jonghyun’a Yonghwa’yı; Onew’ya Jonghyun’u tercih ediyorsam o. Nasıl ifade etsem bilemiyorum ama sanki Jimin’in sesi daha renkli? Her şarkıda farklı bir tınısı, farklı bir tadı var. Kook’un sesi bir kalıp çikolataysa, Jimin’in sesi bir paket jelibon gibi. Pakete elinizi her attığınızda farklı bir tat buluyorsunuz, ne demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum. Benim sevdiğim şey de bu onun sesinde.

Benim BTS’i gerçekten sevmeme neden olan şarkı I Need U’dur. Ve INU demek Kook ve Jimin demek. Şarkı kendi başına bir kalp ağrısıyken üstüne bir de Jimin’in sesi~ onun sesini duyduğunuz her kısımda kalp tekler, nefes almakta güçlük çekersiniz. High notelarından falan bahsetmiyorum bile.

İnsanın göğsüne göğsüne vuran bir başka şarkı ise Butterfly~ ve benim için Butterfly da Jimin demek.

“untrue~ untrue~ you~ you~ you~”

Zaten bu fancamin üstüne nefes alabilen insan değildir.

Resmi evraklar ona Park Jimin demiş ama biz kısaca God Jimin ya da Fancam God da diyebiliriz bence.

***

c1ppfbnukaadoc8

Üçüncü Evre: Çarpıntı

Bu evreye kadar hala kurtulma şansınız vardır ama tıpkı bütün bağımlılar gibi bu alışkanlıktan kurtulamazsınız ve dahası kurtulmak istemezsiniz. Zaten bu noktadan sonra her şey için çok geçtir artık.

Bu performansa maruz kaldıktan sonra hastalık bütün varlığınızı etkisi altına almış, o sesi duymadan, o dansı izlemeden ve o yumuduk yanakları görmeden yaşamayaz duruma gelirsiniz. Artık hiçbir zaman size geçmiş olmayacaktır.

Çünkü allahsız jamjam park, orijinal performans yetmemiş gibi bir de şu fancami yayınlayarak çarpıntınıza iştah kaybı, mide bulantısı ve baş dönmesini eklemiştir.

O iki milyon görüntülenme sayısının bir milyonu bana ait ve abartmıyorum bile.

Ve her yerde sololarını görmeye devam edecektik tabii ki de.

Buldunuz her Save Me performansını cebe atarsınız çünkü var olanlarla yetinmek zorundasınızdır.

Çünkü bu lanet çocuk her birinde ayrı mükemmeldir.

 

***

c1pqgh7ucaebwpc

Dördüncü ve Son Evre: Bilinç Kaybı

E kalp bu, bir yerden sonra bu mükemmelliği kaldırmayacak pek tabii. Sizi önce kendi solosuyla sınayacaktır; Lie. 

Yetenekleri arasına yenilerini eklemek zorunda olduğu için şarkının bestesi ve sözlerinin yazılmasına da dahil olmuştur. Çünkü “mükemmel” kelimesi onun kitabında “vasat” demektir.

Sonra Blood, Sweat and Tears geldi. Ve kpop’a dair sevdiğim her ne varsa yerle bir etti. Çünkü BST dönemi Jimin’den daha güzel olan HİÇ-BİR-ŞEY görmedim ben. (Sadece bu yazı için SNSD diye bir şey yokmuş gibi davranıyoruz)

BST itibariyle bilincinizi tamamen kaybetmiş durumda, sadece çıkan her bir performans ve fancami saplantılı gibi izlemek dışında bir şey yapmak istemezsiniz. Bütün fansitelerin altını üstüne getirir, insanların timelinelarının  içine eder ve zavallı sevdiceğinize, ona sürekli aynı şarkıyı dinleterek işkence edersiniz. (sadkjhasksa)

Saçı, makyajı, kostümleri, sesi, dansı, zerafeti~ büyülenmiş gibi izler ve dinlersiniz. Ve Jimin sevginiz o kadar büyük ve kuvvetlidir ki saniyede 3433423 farklı yerde çıkan EXO-BTS fanwarları bile umrunuzda olmaz. Zira birinde Baekhyun, diğerinde Jimin’le aynı şoklanma etkisini yaşadığınız için tepki verecek haliniz kalmamıştır.

Ve tabii ki BST ile verdiği zarar ChimChim için yeterli değildir. Acımıza acı, ağrımıza ağrı katmaya devam edecektir.

***

c1nbgnqukaae64r

Kapanış: Ölüm

Bitti mi sandınız?

HAH!

Üzgünüm canımlar, henüz 2Min’le karşı karşıya kalmadınız. Çünkü kalbinizi durdurana kadar yaptıkları yetmediği gibi bir Taemin’le güçlerini birleştirip üstünüze toprak atacaktır.

Bu acıyı da 4K kalitesiyle yaşabilmeniz için:

Bitti diye düşündüyseniz bir kez daha yanıldınız çünkü:

Benim için 2016’ya noktayı koyan bu performans oldu. Jimin’den yediğim son darbe. Bias değiştirme alışkanlığım zaten yoktur ama kendini bu yıl sonunda ultimate biaslarım arasına çivilemiş oldu. Ki ben Sixteen’den beri bias listeme tek bir ekleme yapmış insan değilim. Birçok grubu sever dinlerim ve grup için favorilerim olur ancak bias listeme girebilecek kadar güçlü bir aday~  bu yumuduğa kadar olmamıştı.

***

c0sptkmusaafy8q

Sonuç olarak, karşı koymaktan vazgeçip – daha doğrusu pes edip – bu hastalığa teslim oldum. BTS grupça favori gruplarım arasına girerken Park Jimin ise listemde “untouchable” seviyesine ulaştı. Şimdi sıra kendim sürüklendiğim gibi çevremdeki insanları da bu bataklığa sürüklemek.

Çünkü paylaşmak güzeldir. asdjhksakdha

Hepiniz Jimin’le kalın dostlarım.

c1nmfpnukaapfpg

*photo and video credits to the owners